Рішення № 73853997, 07.05.2018, Буський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
07.05.2018
Номер справи
440/355/17
Номер документу
73853997
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Єдиний унікальний номер №440/355/17

Провадження № 2-а/440/38/2018

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 травня 2018 року

Буський районний суд Львівської області

в складі: головуючого судді Мельник С. Р.

при секретарі Особа О.О.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду місті Буськ адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівської області про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулась до суду з позовом, в якому, уточнивши позовні вимоги, просить зобов»язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок пенсії , включивши всі суми випласти з яких сплачено страхові внески з 01.12.2015 року.

Позовні вимоги мотивує тим, що з грудня 2010 року отримує пенсію у відповідності до ст. Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХП.

Постановою Кабінету Міністрів України Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів, від 09.12.2015 року N91013, яка застосовується з 01.12.2015 року, підвищені посадові оклади державним службовцям на 25%, про що їй ДФС у Буському районі видано відповідну інформацію N9354/10/13-15/0500 від 03.02.2017р. для перерахунку пенсії та довідку №410/Д/0500 від 13.02.2017 року.

Відповідно до ст.37 ЗУ Про державну службу від 16.12.1993 року №3723-ХП, передбачалось, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку з набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця, за цим законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідно посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. У зв'язку із цим вона звернулась до Управління пенсійного фонду України у Буському районі Львівської області з заявою про проведення перерахунку пенсії.

21.02.2017 року, вих. №4/Д-12, №13/Д-12, відповідач відмовив їй у перерахунку пенсії, мотивуючи свою відмову тим, що відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213, передбачено, що з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України Про державну службу від 16.12.1993 року №3723-ХП. Таким чином, починаючи з 01.06.2015 року, органи Пенсійного фонду України, пенсії відповідно до закону не призначають, а призначені не перераховують.

Відмова є неправомірною з таких підстав:

Посилання пенсійного фонду на п.5 Прикінцевих положень Закону України " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 року №213 стосується лише призначення, а не перерахунок пенсій.

Відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року №3723-ХП в редакції, що діяла до внесення змін Закону України "Про внесення змін та визнання таким, що втратили чинність деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 року №76-УІІІ (набули чинності з 01.01.2015 року), передбачалось, що у разі підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку з набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій здійснюється, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідно посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до п.4 Порядку обчислення заробітної плати для перерахунку пенсій державного службовця, затвердженого Постановою КМУ від 31.05.2000 N9865 що діяла до змін, внесених Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури з/плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів", від 09.12.2005 року N91013, також передбачалось, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, відповідно до рішень КМУ, заробітна плата для перерахунку пенсії визначалась, виходячи із заробітної плати працюючого державного службовця за такими посадами.

Пунктом 5 Порядку обчислення заробітної плати для перерахунку пенсій державного службовця було встановлено, що перерахунок пенсій проводився з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок виданих державними органами за останнім місцем роботи, форма якої затверджується правлінням пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики. В свою чергу Постановою КМУ №1013 від 09.12.2015 року до постанови №865 внесено зміни з 01.12.2015 року, а саме п.4 виключено а п.5 викладено в новій редакції - " Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсій державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду за погодженням з Міністерством соціальної політики".

Згідно ст.22 Конституції України не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод; згідно ст.58 Конституції України закон не має зворотної сили; згідно положень ст.19,22,58 Конституції України, які гарантують конституційні права і свободи громадян, пенсіонерам, пенсії яким призначались до 01.01.2015 року в редакції Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року №3723-ХП, тобто в редакції, що діяла до змін, внесених Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 року №76-УШ, мають право на перерахунок раніше призначеного розміру пенсії у зв'язку з підвищенням з 01.12.2015 року на 25 відсотків посадових окладів державних службовців.

Судом замінено відповідача Управління Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

В судове засідання позивач не з»явилась, подала заяву з проханням справу слухати без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задоволити.

Представник відповідача Зеліско Т.М. в судове засідання не з»явився, подав заяву з проханням справу слухати без його участі, просив відмовити в позові, подавши заперечення. Заперечення обґрунтовував тим, що з 16.12.2010 ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду у Львівській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі - Закон 3723-ХІ).

08.02.2017 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівської області із заявою про перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням з 01 грудня 2015 заробітної плати працюючим державним службовцям. До заяви позивачем було довідку від 03.02.2017 про складові заробітної плати державного службовця видану Буською ОДПІ за №354/10/13- 15/05/00.

14.02.2017 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про перерахунок пенсії шляхом включення сум з яких сплачені страхові внески. До заяви позивачем було долучено довідку від 13.02.2017 про складові заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям видану Буською ОДПІ №440/Д/0500.

Розглянувши заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області було надано відповідь від 21.02.2017 №4/Д-12,13/Д -12.

Пенсійний фонд України, а також його органи на місцях, відносяться до центральних органів виконавчої влади, які покликані сприяти міністерствам та Уряду в реалізації іх політики шляхом виконання функцій державного функціонального характеру, статус якого прирівнюється до державного комітету. Як суб'єкт владних повноважень при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства Пенсійний фонд та його органи приймають рішення, здійснюють дію чи бездіяльність. Таким чином, предметом даного оскарження до адміністративного суду може бути рішення, дія чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.

Пунктом 1 частини першої ст.17КАС до юрисдикції адміністративних судів віднесено спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень, якщо вони вважають, що діями цього суб'єкта порушено їхні права, свободи чи інтереси. Суб'єкти владних повноважень приймають рішення, вчиняють дії або допускають бездіяльність.

Рішення суб'єкта владних повноважень у контексті положень КАС України розуміються як нормативно-правові акти, так і правові акти індивідуальної дії.

Нормативно-правові акти поширено на невизначене або визначене загальними правилами коло осіб і призначено для неодноразового застосування щодо цього кола осіб.

Правові акти індивідуальної дії - рішення, дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації, і які є актом одноразового застосування норм права.

Дії суб'єкта владних повноважень - активна поведінка, яка може мати вплив на права, свободи та інтереси фізичних та юридичних осіб.

Бездіяльність суб'єкта владних повноважень - пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.

В даному випадку, виходячи з позовних вимог позивача, предметом позову є оскарження відповіді Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, при цьому не вказується, які дії суб'єкта владних повноважень, що викладені у формі правого акту індивідуальної дії порушують права ОСОБА_1

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»., яким визначено форму заяви (Додаток №2) яка подається для призначення (перерахунку) пенсій.

Оскільки, заяви про проведення перерахунку призначеної пенсії встановленого зразка позивачем до управління не подавалася, а отже і рішення за результатами розгляду управління не приймало.

Таким чином вказаний лист 21.02.2017 №4/Д-12,13/Д -12 не можна вважати правовим актом індивідуальної дії, в розумінні КАС України.

Відповідно до приписів ст.2,6,104 Кодексу адміністративного судочинства захисту підлягають тільки права, порушення вже яких відбулося, а не ті, які можуть бути порушені в майбутньому.

Порядок визначення заробітної плати для нарахування пенсії державних службовців, як тим, що працюють, і тим, що не працюють на час перерахунку пенсії, було врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (далі - Постанова № 865). У пункті 4 Постанови № 865, у редакції, чинній станом на вересень 2008 року, було визначено складові заробітної плати державного службовця, котрі враховують у відповідних розмірах для перерахунку пенсії у разі підвищення розміру заробітної плати державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України.

Постановою КМУ № 865 в редакції від 01.12.2015р., якою виключено пункт 4 про проведення перерахунку призначених пенсій, а пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

Важливо відмітити, що з 01 травня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-УІІІ (далі - Закон № 889-УІЩ.

Статтею 90 зазначеного Закону передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України від 09.07.2003 року № 1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно із п. 2 Розділу XI «Прикінцеві та Перехідні положення» Закону № 889- VIII, Закон № 3723-ХІІ, крім ст.37, що застосовується до осіб, зазначених у п.п. 10 і 12 Розділу XI Закону № 889-УІІІ, визнано таким, що втратив чинність. Таким чином, відповідно до загального принципу правозастосування, при застосуванні законодавчих норм рівної ієрархії, перевагу слід надавати тій нормі, що прийнята пізніше.

Тобто, на момент звернення позивача із заявою про перерахунок діють норми Закону № 889-УІІІ, яким перерахунок призначених пенсій державним службовцям не передбачений, а також норми постанови КМУ № 865 в редакції від 01.12.2015 року, згідно яких п.4 щодо проведення перерахунку призначених пенсій - виключений.

Чинність Закону в часі регламентується нормами ст.152 Конституції України, а саме: «Закони та інші правові акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності. Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність».

Частина 1 ст.8 основного Закону передбачає, що Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Ст.19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У рішенні Конституційного суду України від 25.01.2012 року №3-рп/2012, вказано, що в аспекті конституційного подання положення частини другої статті 95, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України та пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв'язку з положеннями статті 6, частини другої статті 19, частини першої статті 117 Конституції України треба розуміти так, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, в тому числі нормативно- правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

На виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року №2148-УІІІ ОСОБА_1 з 01.10.2017 автоматично переведено на пенсію за віком по Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Розпорядження від 25.10.2017). Враховуючи наведене просить у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити повністю.

Вивчивши матеріали даної справи, перевіривши інші докази зібрані в справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступних підстав.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 КАС України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, з 06.12.2010 року Управлінням Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області позивачу ОСОБА_1 призначено пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу".

З копії заяви від 14.02.2017 року вбачається, що позивач ОСОБА_1 14.02.2017 року звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії державного службовця.

З листа УПФУ у Буському районі Львівської області від 21.02.2017 року №4/Д-12,13/д-12 вбачається, що внаслідок звернення позивача у перерахунку пенсії їй було відмовлено, з посиланням на те, що з 1 червня 2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема, відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723. Відтак, з 01.06.2015 пенсії, призначені в порідку та на умовах, визначених Законом України «Про державну службу» не перераховуються.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють порядок призначення та перерахунку пенсій є Закони України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та «Про державну службу" в редакціях на час виникнення правовідносин, які співвідносяться між собою як загальний та спеціальний.

Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям, оплати праці державних службовців встановлені Законом України "Про державну службу".

Постанова КМУ від 31 травня 2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії передбачає, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), які включаються в заробіток для обчислення пенсії визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі, але не передбачають перелік виплат.

Стаття 33 Закону України "Про державну службу" визначає умови оплати праці державних службовців, а не умови їх пенсійного забезпечення.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не містить визначення заробітної плати, на підставі якої здійснюється розрахунок пенсій. Із змісту ст.40 вказаного Закону вбачається, що з середньої заробітної плати повинні бути сплачені страхові внески.

Статтею 2 Закону України "Про оплату праці" визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Відповідно до абз. 4 п. 2 Постанови КМУ від 17.07.2003 року № 1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення", індексації підлягає оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер. Індексація заробітної плати являє собою дохід, з якого відповідно до ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів відповідно до діючого законодавства на день одержання заробітку (виплат, доходу).

До складу заробітної плати відносяться також інші виплати. При цьому слід врахувати, що надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів грошового забезпечення й приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсії лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі та були звільнені зі служби після їх запровадження.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року № 5-1, затверджена форма довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" та яка вказує на необхідність пенсійного органу врахувати "Інші виплати", до яких віднесені суми індексації заробітної плати.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати входять до системи оплати праці державного службовця.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Вищенаведене узгоджується із правою позицією Верховного Суду України у постанові від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а11 та у постанові від 28 травня 2013 року у справі № 21-97а13.

Таким чином, приймаючи до уваги, що чинне та спеціальне законодавство, відносить до складу заробітної плати для призначення пенсії державного службовця усі виплати, без винятку, з яких справляється збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуючи викладене, суд вважає дії відповідача щодо не врахування при призначенні пенсії державного службовця сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та інших виплат, на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування неправомірними.

Разом з тим, як свідчать встановлені обставини справи, до звернення з заявою до відповідача за перерахунком пенсії, позивач не надав суду доказів, що при призначенні пенсії представив довідку про заробітну плату, в якій би було вказано про суми виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, та інші виплати, на які сплачувались страхові внески. Довідка, в якій передбачені вказані виплати датована 13.02.2017 року за №410/Д/0500 та видана Буською ОДПІ у Львівській області.

Разом з тим, право пенсіонера, що отримує пенсію за законодавством України про державну службу, на врахування "інших виплат", підтверджено постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.08.2010 року, яка залишена без змін ухвалами Київського апеляційного адміністративного суду від 09.11.2010 року та Вищого адміністративного суду України від 21.11.2012 року.

На виконання зазначеного судового рішення, яке набрало законної сили Правлінням Пенсійного фонду України прийнято постанову "Про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва по справі № 2а-4753/09/2670", якою затверджено довідку про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу". У вказаній довідці міститься поле "інші виплати", з необхідністю їх розшифровки.

Наведене свідчить, що, відмовляючи у перерахунку пенсії з урахуванням таких виплат як матеріальна допомога на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, з моменту звернення за таким відповідач діяв усупереч вимогам законів України.

Разом з тим, за змістом ч. ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач просить зобовязати Головне управління Пенсійного фонду у Львівської області перерахувати розмір призначеної їй пенсії з 01.12.2015 року.

Однак, згідно вимог ст.ст.83, 84, 87 ЗУ « Про пенсійне забезпечення» ст.ст. 43, 44, 45, 46 ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», перерахунок пенсії проводиться на підставі звернення ( заяви ) особи до відповідного територіального органу Пенсійного фонду.

Враховуючи вище наведене, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії державного службовця лише з 01.02.2017 року, оскільки згідно ч.3,4 ст.45 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. Перерахунок призначеної пенсії провадиться в такі строки:у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Оскільки позивач звернулась із заявою до Пенсійного фонду 14.02.2017 року, то пенсія позивачу підлягає перерахунку, починаючи з 01.02.2017 року.

Керуючись ст. ст.2,8-10,121, 241-246 КАС України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити .

Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не включення при розрахунку розміру пенсії ОСОБА_1 сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати державного службовця та відмови в здійсненні перерахунку розміру пенсії протиправними.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати ОСОБА_1 розмір пенсії починаючи з дати подачі заяви до Пенсійного фонду України на перерахунок пенсії 01.02.2017 р. по 30.09.17 р. у розмірі 90 відсотків суми заробітної плати з врахуванням інших виплат: матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, на які нараховано та утримано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Судовий збір в сумі 640 гривень сплачений по квитанції №ПН 1188 від 07 березня 2017 року на рахунок №31212206700048 Одержувач :УДКСУ у Буському районі ; Код отримувача (ЄДРПОУ):36763541; банк отримувача ГУДКСУ у Львівській області; МФО 025014 повернути з Державного бюджету ОСОБА_1 (оригінал квитанції знаходиться в матеріалах даної справи).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Львівської області через Буський районний суд Львівської області протягом 10-ти днів з дня його проголошення, з одночасною подачею копії до апеляційного адміністративного суду Львівської області.

Суддя С. Р. Мельник