
Справа № 346/1163/18
Провадження № 3/346/678/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2018 року м. Коломия
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Бирич Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Коломийського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, не працюючого, за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
03 березня 2018 року о 22 год. 50 хв. в м. Коломия по вул. Хмельницького Тонюк Михайло Васильович керував транспортним засобом Опель Віваро д.н.з.НОМЕР_1 в стані алкогольного сп’яніння. Огляд на стан сп’яніння проводився із застосуванням алкотестеру «Драгер» № 6810, в присутності свідків. Тест № 2612, позитивний 0,92%. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 Правил дорожнього руху, та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
Захисник ОСОБА_2 в судовому засіданні просив звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та передати матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП, на розгляд Громадського об"єднання "Українське об"єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Івано-Франківській області".
Заслухавши доводи захисника ОСОБА_2 дослідивши матеріали справи, вважаю наступне.
Частина 1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- та відеозапису.
Ст. 266 КУпАП визначено порядок огляду водія на стан алкогольного сп'яніння, зокрема відповідно до ч.2ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
В матеріалах справи є дані щодо визначення стану алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 з використанням спеціальних технічних засобів, зокрема за допомогою приладу "Драгер". Складено акт огляду на стан алкогольного сп"яніння з використанням спеціальних технічних засобів з участю двох свідків, наявні письмові пояснення двох свідків, в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД №279694 від 03 березня 2018 року вказано два свідки: ОСОБА_3, та ОСОБА_4
Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що докази вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1ст. 130 КУпАП, наявні у матеріалах справи.
Таким чином, факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, знайшов своє підтвердження у судовому засіданні.
07 травня 2018 року до суду від захисника ОСОБА_2 надійшло клопотання про долучення документів до матеріалів адміністративної справи №344/1163/18, а саме: клопотання голови Правління ГО "Українське об"єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Івано-Франківській області" про передачу на поруки з метою застосування заходів громадського впливу, копії свідоцтва про реєстрацію Громадського об"єднання; протокол №2 зборів правління; характеристику на ОСОБА_1; довідку від 05 травня 2018 року згідно якої ОСОБА_1 являється членом ГО "Всеукраїнське об"єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Івано-Франківській області".
Положеннями ч.1 ст.21 КУпАП законодавець передбачив можливість звільнення особи від адміністративної відповідальності, з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу, в той же час за змістом закону це є правом суду, а не обов'язком.
Враховуючи, що вчинене ОСОБА_1 порушення ПДР є грубим та має підвищену суспільну небезпеку, враховуючи особу винного, вважаю, що в задоволенні клопотання ГО "Українське об"єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Івано-Франківській області" про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та передачу матеріалів справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП, на розгляд Громадського об"єднання "Українське об"єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Івано-Франківській області" з метою застосування щодо нього заходів громадського впливу слід відмовити.
Отже, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП доведена повністю зібраними по справі доказами, а тому із врахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня його вини та інших обставин, передбачених ст. 33 КУпАП, вважаю, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП та керуючись ч.1 ст. 21, статями 40-1, 283, 284, 294 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні клопотання Громадського об"єднання "Українське об"єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Івано-Франківській області" про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та передачу матеріалів справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП, на розгляд Громадського об"єднання "Українське об"єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Івано-Франківській області" з метою застосування щодо нього заходів громадського впливу - відмовити.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1, на користь Державної судової адміністрації України, 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795 (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача : Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету22030106) - 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок судового збору.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області.
Суддя Бирич Н. В.