Рішення № 73811337, 25.04.2018, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2018
Номер справи
825/1386/18
Номер документу
73811337
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 квітня 2018 року Чернігів Справа № 825/1386/18

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Скалозуба Ю.О., за участю секретаря Терехової Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу

за позовомОСОБА_1до Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської областіпро за участю сторін від позивача від відповідача визнання бездіяльності протиправною ОСОБА_1 ОСОБА_2, діє на підставі довіреності від 02.01.2018 № 01-05/1 У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області щодо не проведення спеціальної перевірки передбаченої Законом України «Про запобігання корупції» та перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади» у строк визначений Законом України «Про запобігання корупції»;

- визнати протиправною бездіяльність Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області щодо не прийняття рішення про призначення позивача на посаду, пов'язану із виконанням функцій держави після закінчення спеціальної перевірки відповідно до поданої заяви від 19.06.2017 про призначення на посаду першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 24 квітня 2017 року відповідно до пункту 4 статті 28 Закону України «Про державну службу» та на підставі Протоколу конкурсної комісії на зайняття вакантних посад державної служби Чернігівської обласної державної адміністрації №19 від 24 квітня 2017 року, він став переможцем конкурсного відбору на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б" - першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області. Позивачем 19 червня 2017 року до Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області був наданий пакет документів для перевірок у відповідності до вимог Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України «Про очищення влади». Також, цього числа, ОСОБА_1 було надано до Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області заяву про призначення на посаду першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області.

Проте, відповідач, всупереч вимогам чинного законодавства не здійснив покладених на нього обов'язків щодо проведення спеціальної перевірки стосовно позивача, в строки які передбачені частиною 1 статті 57 Закону України «Про запобігання корупції» та перевірки, яка передбачена Законом України «Про очищення влади», і тим самим допустив протиправну бездіяльність. У свою чергу після проведення перевірок, в тому числі спеціальної перевірки, районна державна адміністрація не приймаючи рішення щодо у призначенні на посаду, пов'язану із виконанням функцій держави на підставі заяви від 19 червня 2018 року про призначення ОСОБА_1 на посаду першого заступника голови Талалалївської районної державної адміністрації Чернігівської області фактично, також, проявила протиправну бездіяльність.

Ухвалою суду від 12.03.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та справа призначена до підготовчого судового засідання на 03.04.2018.

Ухвалою суду від 03.04.2018 закінчено підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду по суті на 25.04.2018.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, в його задоволенні просив відмовити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у відзиві на позов.

Так, згідно надісланого на адресу суду відзиву на позов, відповідач зазначає, що він не вчиняв жодних порушень, перевірка була закінчена тоді як отримали всі відповіді на запити, а щодо призначення на посаду, то особа ОСОБА_1 була погоджена з головою Чернігівської обласної державної адміністрації, про що позивачеві було повідомлено листом від 02.02.2018 та запропоновано визначитися з датою призначення з поданням відповідної заяви. Однак позивач не звернувся до Талалаївської районної державної адміністрації.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що 24 квітня 2017 року відповідно до пункту 4 статті 28 Закону України «Про державну службу» та на підставі Протоколу конкурсної комісії на зайняття вакантних посад державної служби Чернігівської обласної державної адміністрації №19 від 24 квітня 2017 року, він став переможцем конкурсного відбору на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б" - першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області.

Позивачем 19 червня 2017 року до Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області був наданий пакет документів для перевірок у відповідності до вимог Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України «Про очищення влади». Також, цього числа, ОСОБА_1 було надано до Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області заяву про призначення на посаду першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області.

На звернення позивача від 15 липня 2017 року про надання інформації щодо стану проведення перевірок, листом від 08 серпня 2017 року за № 03-21/94 Талалаївська районна державна адміністрація Чернігівської області повернула документи та повідомила ОСОБА_1, що перевірка не розпочата.

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2017 року у справі № 825/1417/17, яка набрала законної сили 18 жовтня 2017 року зобов'язано Талалаївську районну державну адміністрацію Чернігівської області направити стосовно ОСОБА_1 запити до органів, визначених частиною 4 статті 57 Закону України «Про запобігання корупції» та Законом України "Про очищення влади" для проведення спеціальної перевірки та перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", як особи, яка 24 квітня 2017 року відповідно до пункту 4 статті 28 Закону України "Про державну службу" та на підставі Протоколу конкурсної комісії на зайняття вакантних посад державної служби Чернігівської обласної державної адміністрації від 24 квітня 2017 року № 19, стала переможцем конкурсного відбору на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б" - першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області.

На виконання судового рішення, 23 жовтня 2017 року ОСОБА_1 повторно направив повернуті районною державною адміністрацією документи до Талалаївської районної державної адміністрації для проведення перевірок, а саме автобіографію, копію паспорта громадянина України, копію документів про освіту, медичні довідки про стан здоров'я, копію військового квитка, копію електронної декларації, уповноваженої на виконання функцій держави, копію посвідчення щодо вільного володіння державною мовою. Також, позивачем в заяві повідомлялося, що письмова згода на проведення спеціальної перевірки від 19 червня 2017 року та власноручно написані заяви про те, що до нього не застосовуються заборони, визначені частинами 3 та 4 статті 1 Закону України «Про очищення влади» від 07 квітня 2017 року та від 19 червня 2017 року зберігаються у кадровій службі Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області.

Окрім того, 09 листопада 2017 року ОСОБА_1, на вимогу працівника державного органу, повторно надав згоду на проведення спеціальної перевірки до Талалаївської районної державної адміністрації за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 171 від 25.03.2015.

29 січня 2018 року позивач звернувся до Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області з проханням повідомити про результати проведених перевірок та про прийняте рішення щодо призначення або про відмову у призначенні на посаду першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області.

Своїм листом від 02 лютого 2018 року за № 02-31/4, Талалаївська районна державна адміністрація Чернігівської області повідомила позивача про те, що 04 січня 2018 року щодо ОСОБА_1 закінчено проведення перевірок та інформація що перешкоджає призначенню на посаду першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації не виявлена, про що складено відповідні довідки.

В той же час, іншим листом від 02 лютого 2018 року за № 02-31/3 державний орган повідомив позивача, що 01.02.2018 до районної адміністрації надійшло погодження голови обласної державної адміністрації щодо призначення ОСОБА_1 на посаду першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації та, у зв'язку з закінченням терміну розгляду заяви від 19.06.2017 запропоновано позивачу актуалізувати заяву про призначення та визначитися з датою призначення.

Вважаючи, що Талалаївська районна державна адміністрація проявила протиправну бездіяльність щодо не проведення спеціальної перевірки та перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади» у визначений Законом України «Про запобігання корупції» строк та проявила протиправну бездіяльність щодо не прийняття рішення про призначення на посаду, ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.31 Закону України "Про державну службу" на посаду державної служби призначається переможець конкурсу. Рішення про призначення приймається: на посади державної служби категорій "Б" і "В" - керівником державної служби. Рішення про призначення або про відмову у призначенні на посаду державної служби приймається за результатами спеціальної перевірки відповідно до Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII "Про запобігання корупції" та за результатами перевірки відповідно до Закону України від 16.09.2014 № 1682-VII "Про очищення влади".

Відповідно до ст.6 Закону України "Про очищення влади" особа, яка претендує на зайняття посади, визначеної пунктами 1-10 ч.1 ст.2 цього Закону подає власноручно написану письмову заяву, якою повідомляє про згоду на проходження перевірки, згоду на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до цього Закону. Відомості, зазначені у заяві, передбаченій частиною першою цієї статті, перевіряються під час проведення спеціальної перевірки. Встановлення перевіркою факту належності особи до переліку осіб, щодо яких застосовуються заборони, визначені ч.3 або ч.4 ст.1 цього Закону, є підставою для відмови у призначенні такої особи на посаду, на яку вона претендує.

Статтями 56-58 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством, проводиться спеціальна перевірка, у тому числі щодо відомостей, поданих особисто. Організація проведення спеціальної перевірки покладається на керівника (заступника керівника) державного органу. Спеціальна перевірка проводиться за письмовою згодою особи, яка претендує на зайняття посади, у строк, що не перевищує двадцяти п'яти календарних днів з дня надання згоди на проведення спеціальної перевірки. Після одержання письмової згоди особи, яка претендує на зайняття посади, на проведення спеціальної перевірки орган, на посаду в якому претендує особа, не пізніше наступного дня надсилає до відповідних державних органів, до компетенції яких належить проведення спеціальної перевірки відомостей, передбачених у ч.3 ст.56 цього Закону, або до їх територіальних органів (за наявності) запит про перевірку відомостей щодо особи, яка претендує на зайняття відповідної посади, за формою, яку затверджує Кабінет Міністрів України.

Для проведення спеціальної перевірки особа, яка претендує на зайняття посади, подає до відповідного органу: письмову згоду на проведення спеціальної перевірки; автобіографію; копію паспорта громадянина України; копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені; медичну довідку про стан здоров'я за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров'я України щодо перебування особи на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров'я; копію військового квитка або посвідчення особи військовослужбовця (для військовослужбовців або військовозобов'язаних); довідку про допуск до державної таємниці (у разі його наявності).

Особа, яка претендує на зайняття посади, також подає до Національного агентства в порядку, визначеному ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Спеціальна перевірка проводиться: 1) Національною поліцією і Державною судовою адміністрацією України, 2) Міністерством юстиції України та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку , 3) Національним агентством, 4) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, 5) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти, 6) Службою безпеки України - щодо наявності в особи допуску до державної таємниці, 7) Міністерством оборони України.

До проведення спеціальної перевірки можуть бути залучені інші центральні органи виконавчої влади або спеціально уповноважені суб'єкти у сфері протидії корупції з метою перевірки відомостей про особу, зазначених у цій статті, або достовірності документів, передбачених цією статтею.

Рішення про призначення (обрання) або про відмову у призначенні (обранні) на посаду, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, приймається після проведення спеціальної перевірки.

Порядком проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 171 передбачено, що спеціальна перевірка проводиться за письмовою згодою претендента на посаду на її проведення, яка подається разом із заявою про призначення.

У свою чергу, відповідно до п.2 ст.6 Закону України "Про очищення влади" відомості, зазначені у поданій особою заяві, у якій вона повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені ч.3 або ч.4 ст.1 цього Закону, та надає в ній згоду на проходження перевірки - перевіряються під час проведення спеціальної перевірки.

Порядок проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених ч.3 і ч.4 ст.1 Закону України "Про очищення влади" затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 563.

У пункті 17 вказаного порядку закріплено, що керівник органу державної влади або місцевого самоврядування не пізніш як на третій день після надходження заяви щодо незастосування до особи, яка підлягає перевірці, заборон, ч.3 або ч.4 ст.1 Закону, одночасно надсилає органам, що проводять перевірку достовірності відомостей щодо незастосування заборон, передбачених ч.3 і ч.4 ст.1 Закону, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України (далі - органи перевірки), відповідно до компетенції запити про проведення перевірки за формою згідно з додатком 3 щодо особи, яка підлягає перевірці, до яких додається копія заяви зазначеної особи, засвідчена відповідальним структурним підрозділом.

Також, відповідно до п.8 Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених ч.3 і ч.4 ст.1 Закону України "Про очищення влади", визначено, що особа, яка підлягає перевірці, зобов'язана у десятиденний строк з дня початку проведення перевірки в органі подати до відповідального структурного підрозділу: власноручно написану заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом, про те, що до неї не застосовуються заборони, передбачені ч.3 або ч.4 ст.1 Закону, про згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей щодо неї за формою згідно з додатком 1; копії, засвідчені підписом керівника кадрової служби і скріплені печаткою (далі - засвідчені копії): сторінок паспорта громадянина України з даними про прізвище, ім'я та по батькові, видачу паспорта та місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України); декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, складеної за формою, що встановлена Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" (далі - декларація).

Окрім того, зазначеним пунктом вказаного Порядку зазначено, що після прийняття рішення Національним агентством з питань запобігання корупції про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларації подаються шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за формою, що визначається Агентством.

10.06.2016 своїм рішенням № 2 Національне агентство з питань запобігання корупції вирішило, що з 01.01.2017 декларації подаються згідно із Закону України "Про запобігання корупції" шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З аналізу наведених норм вбачається, що на органи, які проводять конкурс на заміщення вакантних посад, покладено імперативний обов'язок, після отримання заяв від переможця такого конкурсу та всіх необхідних документів, направити запити для проведення спеціальної перевірки до органів, які передбачені ч. 4 ст.57 Закону України "Про запобігання корупції" та перевірки, яка передбачена Законом України "Про очищення влади".

З матеріалів справи вбачається, що на виконання постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2017 року у справі №825/1417/17, після отримання від ОСОБА_1 необхідних документів для проведення перевірок (вхідний № 2226/02-21 від 27.10.2017), 30 жовтня 2017 року розпочато проведення спеціальної перевірки та перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади» щодо ОСОБА_1 кандидата на посаду першого заступника голови районної державної адміністрації.

Повідомлення про початок перевірок відповідно до Закону України «Про очищення влади» та Закону України «Про запобігання корупції» надіслано до Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області та розміщено на офіційному веб-сайті Талалаївської райдержадміністрації: taladm.cg.gov.ua в розділі «Очищення влади». Запити також надіслані до Головного територіального управління юстиції Чернігівській області, Головного управління ДФС у Чернігівській області, Служби безпеки України, Національного агентства з питань запобігання корупції, територіального управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області, управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Національної комісії з цінних паперів фондового ринку, управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації, Міністерства юстиції України, Головного управління Національної поліції України у Чернігівській області, Чернігівського обласного військового комісаріату.

Після направлення всіх запитів до визначених державних органів райдержадміністрація 08 листопада 2017 року отримала лист від Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області про неможливість проведення спеціально перевірки у зв'язку з порушенням пунктів 6,7 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, передбачають зайняття відповідального або особливо відповідальне становища та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 171 (далі Порядок), зокрема письмова згода претендента датована 19 червня 2017 та не відповідає встановленій формі.

09 листопада 2017 року позивач надав письмову згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до встановленої форми.?

16 листопада 2017 року отримано відмову у проведенні спеціальної перевірки Національним агентством з питань запобігання корупції також по причині порушення пункту 7 Порядку що терміну надання згоди претендента на проведення спеціальної перевірки. Цього ж дня направлено повторно запит про перевірку відомостей стосовно ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції. Остаточні результати спеціальної перевірки від НАЗК надійшли до райдержадміністрації 01 грудня 2017 року. У зв'язку з тим, що за результатами спеціальної перевірки встановлено факт розбіжностей у поданій претендентом на посаду декларації та відповідно до статті 58 Закону України «Про запобігання корупції», райдержадміністрацією 27 грудня 2017 року позивачу направлено лист №01-18/14 з повідомленням про надання пояснень щодо фактів розбіжностей. Пояснення позивача отримано 10 січня 2018 року.

Також від Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області 28 листопада 2017 року надійшов лист (№01.1.-48/1794/17/3.3 від 24.11.2017) про неможливість проведення спеціальної перевірки відомостей щодо наявності в особи корпоративних прав у зв'язку з порушенням пунктів 6,7 Порядку. У зв'язку з цим райдержадміністрацією 29 листопада 2017 року повторно направлено запит для проведення спеціальної перевірки відомостей стосовно позивача щодо наявності корпоративних прав та отримано результати перевірки 05 грудня 2017 року.

Після отримання відповіді на всі запити працівником сектору управління персоналом було складено довідки про результати перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади» та про результати спеціальної перевірки щодо ОСОБА_1 та розміщено відповідну інформацію на сайті районної державної адміністрації.

Із зазначеного вище суд дійшов висновку, що направляючи запити до державних органів, відповідачем не було зазначено, що вказані запити направляються на виконання рішення суду від 26.09.2017, що б пояснило дату написання заяви позивачем та час направлення запитів. Вказане призвело до чисельних повернень запитів з порушенням пункту 7 Порядку щодо терміну надання згоди претендента на проведення спеціальної перевірки.

За таких обставин суд дійшов висновку про наявність законних підстав для задоволення вимоги ОСОБА_1 в частині визнання протиправною бездіяльність Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області щодо не проведення спеціальної перевірки передбаченої Законом України «Про запобігання корупції» та перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади» у строк визначений Законом України «Про запобігання корупції».

Слід також зазначити, що Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби» було внесено зміни до Закону України «Про державну службу», відповідно до яких дія вказаного закону не поширюється на голів місцевих адмініструй, їх перших заступників та заступників (набрав чинності з 15.11.2017).

У зв'язку з цим з 15 листопада 2017 року посади голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників не відносяться до категорії посад державної служби та відповідно дія Закону України «Про державну службу» на них не поширюється.

З 15 листопада 2017 року призначення та звільнення перших заступників та заступників голів районної державної адміністрації з посади здійснюється головою відповідної районної державної адміністрації згідно статті 10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» за погодженням з головою обласної державної адміністрації.

Так, 16 січня 2018 року районною державною адміністрацією направлено лист до голови обласної державної адміністрації щодо погодження призначення на посаду першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації ОСОБА_1 та 29 січня 2018 року погоджено призначення позивача на посаду першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації.

Позивачу направлено листи за № 02- 31/3 та 02-31/4 якими останнього повідомлено про закінчення проведення розпочатих перевірок відповідно до законів України «Про очищення влади» та «Про запобігання корупції», а також повідомлено про погодження головою обласної державної адміністрації призначення позивача та запропоновано визначитися з датою призначення з поданням відповідної заяви.

За таких обставин, позовна вимога ОСОБА_1 в частині визнати протиправною бездіяльності Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області щодо не прийняття рішення про призначення позивача на посаду, пов'язану із виконанням функцій держави після закінчення спеціальної перевірки відповідно до поданої заяви від 19.06.2017 про призначення на посаду першого заступника голови Талалаївської районної державної адміністрації, задоволенню не підлягає за необґрунтованістю.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України. При цьому згідно з ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 належить задовольнити частково.

Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області щодо не проведення спеціальної перевірки передбаченої Законом України ''Про запобігання корупції'' та перевірки, передбаченої Законом України ''Про очищення влади'' у строк визначений Законом України ''Про запобігання корупції''.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено за правилами, встановленими статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення складено у повному обсязі 04.05.2018.

Суддя Ю. О. Скалозуб