
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05 травня 2018 року
Луцьк
Справа № 803/803/18
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Лозовський О.А., одержавши позовну заяву Приватного підприємства «Лєтранс» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Лєтранс» звернулося з позовом до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №574181/36407516, №574058/36407516, №574059/36407516, №574181/36407516, №574182/36407516, №574183/36407516, №574184/36407516, №574160/36407516 від 29.01.2018 та зобов’язання зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №97 від 12.12.2017, №98 від 12.12.2017, №99 від 13.12.2017, №100 від 13.12.2017, №101 від 14.12.2017, №102 від 14.12.2017, №103 від 15.12.2017, №104 від 15.12.2017.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 №2147-VIII, який набрав чинності 15.12.2017; далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, та місить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями, далі - Закон №3674-VI) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону №3674-VI визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За приписами абзацу другого частини третьої статті 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 №2246-VIII з 01.01.2018 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762,00 грн.
Як вбачається із прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено вимоги немайнового характеру (про визнання протиправними та скасування 8 рішень та зобов’язання зареєструвати 8 розрахунків коригування кількісних і вартісних показників), тому даний адміністративний позов повинен бути оплачений судовим збором в розмірі 14 096,00 грн. (1762,00 грн. х 8 = 14 096,00 грн.).
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України, частин першої, другої статті 4, абзацу другого частини третьої статті 6 Закону № 3674-VI, до позовної заяви долучено платіжне доручення від 27.04.2018 № 3123 про сплату судового збору в сумі 1 762,00 грн., тобто, у меншому розмірі, ніж визначено законодавством.
Відтак, позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 12 334,00 грн.
Згідно із частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, її належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом доплати судового збору в розмірі 12 334,00 грн. та подання до суду оригіналу платіжного документу.
Керуючись статтями 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватного підприємства «Лєтранс» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов’язання вчинити дії залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз’яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовну заяву і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя О.А. Лозовський