Рішення № 73792747, 23.04.2018, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
23.04.2018
Номер справи
914/148/18
Номер документу
73792747
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.04.2018р. Справа №914/148/18

місто Львів

За позовом: Заступника прокурора Львівської області, м. Львів, в інтересах держави в особі,позивача:Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м. Львів,до відповідача:товариства з обмеженою відповідальністю Виробничого підприємства «Автопромсервіс», м. Перемишляни,про: визнання укладеним договору про пайову участь та стягнення пайового внеску.Суддя Березяк Н.Є. Секретар судового засідання Кравець О.І.За участю представників:прокурор:ОСОБА_1,позивача:ОСОБА_2 – представник (довіреність №2901-вих-69 від 22.01.20185),відповідача:ОСОБА_3 – представник (довіреність №7 від 22.03.2018).

Суть спору: на розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Заступника прокурора Львівської області в особі Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю Виробничого підприємства «Автопромсервіс» про визнання укладеним договору про пайову участь та стягнення пайового внеску.

Ухвалою суду від 25.01.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 19.02.2018. Рух справи у підготовчому засіданні відображено в попередніх ухвалах та протоколах суду. В подальшому судом закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.

Прокурор позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач в порушення вимог закону здійснивши будівництво житлового комплексу з підземним паркінгом на пл. Кн. Ярослава, 5 у м. Львові зі знесенням будівель цілісного майнового комплексу, зареєструвавши 04.03.2015 декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, зобов’язаний був взяти пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. Така пайова участь полягає у перерахуванні замовником будівництва пайового внеску до місцевого бюджету для створення та розвитку зазначеної інфраструктури.

Додатково, прокурор звертає увагу на те, що Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено строки протягом яких повинні укладатись договори на пайову участь – не пізніше 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника будівництва щодо його укладення, але до прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію.

Відтак, прокурор вказує, що ухилення замовника будівництва від укладення договору про пайову участь до прийняття об’єкта нерухомого майна до експлуатації є порушенням зобов’язання, яке прямо передбачене чинним законодавством. Невиконання такого обов’язку не звільняє замовника від обов’язку укласти договір про пайову участь, у тому числі і після прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію. Враховуючи наведене, прокурор просить визнати укладеним договір про пайову участь між позивачем та відповідачем в запропонованій позивачем редакції та стягнути з відповідача пайовий внесок в сумі 4323522,17 грн.

Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі та надав усні пояснення по суті справи.

Відповідач заперечуючи повністю проти позову вказує наступне. Відповідно до вимог ст. 181, 187 Господарського кодексу України та вимог ст. 649 Цивільного кодексу України необхідною умовою для укладення договору за рішенням суду є наявність відповідного переддоговірного спору між сторонами. Відповідач вказує, що позивачем не надано жодних доказів, які б спростовували таке. Крім того, згідно з ч. 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Так, відповідач вказує, що днем реєстрації Декларації про готовність об’єкта до експлуатації є 04.03.2015, а отже такий договір мав бути укладеним до 04.03.2015.

Додатково, відповідач вказує, що запропонований позивачем договір не містить усіх істотних умов такого типу договорів, зокрема, розміру пайової участі, строку (графіку) сплати пайового внеску, відповідальності сторін та розрахунку величини пайової участі.

Також, заперечуючи проти позову, відповідач звертає увагу на тому, що позивачем при здійсненні розрахунку пайового внеску у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова не правильно визначено суму пайового внеску, адже така сума повинна становити не більше 4 відсотки від кошторисної вартості будівництва.

Враховуючи вищенаведене, відповідач просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

В судовому завданні 23.04.2018 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суд заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:

04 березня 2015 року Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області зареєстровано Декларацію про готовність об’єкта до експлуатації №ЛВ143150630123 «Будівництво житлового комплексу з підземним паркінгом на пл. Князя Святослава, 5 у місті Львові зі знесення нежитлових будівель цілісного майнового комплексу. Згідно з п. 1 Декларації замовником є ТзОВ «Виробниче підприємство «Автопромсервіс».

16 листопада 2017 року позивач у відповідь на звернення прокурора надіслав на адресу прокуратури Львівської області листа в якому вказав, зокрема, в п. 2: замовник будівництва житлового комплексу з підземним паркінгом на пл. Князя Святослава, 5 у місті Львові ТзОВ «Виробниче підприємство «Автопромсервіс» до департаменту економічного розвитку не звертався щодо укладення договору про пайову участь. Станом на 15.11.2017 договір про пайову участь не укладено, пайовий внесок не сплачено, від сплати пайового внеску не звільнений.

Враховуючи вищенаведене, прокурор звернувся до суду в інтересах Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради з даним позовом до ТзОВ «Виробниче підприємство «Автопромсервіс».

Відповідач проти позову заперечив повністю з підстав, наведених у відзиві.

Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника сторін, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

При ухваленні рішення, суд виходив з наступного.

Правовідносини, які виникли між сторонами, регулюються нормами Конституції України, Цивільного кодексу України, Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та інших нормативно-правових актів.

Відповідно до частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною четвертою вказаної статті передбачено, що у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов’язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст. 19 Конституції України).

Підпунктом 5 пункту а) частини першої статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

Згідно із статтею 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник - фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.

Відповідно до частини першої - третьої статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Ухвалою Львівської міської ради від 03.04.2008 №1697 із змінами, затверджено Положенням про пайову участь (внесок) замовників у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова (надалі – Положення).

Пунктом 2.1. Положення уповноваженим виконавчим органом міської ради щодо розрахунку пайових внесків і укладення договорів із замовниками про пайову участь є департамент економічної політики.

Згідно з частинами 8, 9 статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Відповідно до пунктів 2.4. – 2.6. Положення, підставою для проведення розрахунку пайового внеску та укладення із замовником договору про пайову участь є отримання департаментом економічної політики звернення замовника з поданням таких документів: 1) документів, що підтверджують право замовника на проектування та будівництво (реконструкцію) об’єкта; 2) погодженого проекту будівництва (реконструкції). 2.5. Протягом 10-ти робочих днів з часу отримання документів, вказаних у пункті 2.4 цього Положення, департамент економічної політики здійснює розрахунок розміру пайового внеску. Департамент економічної політики укладає із замовником договір про пайову участь до одержання дозволу на виконання будівельних робіт, але не пізніше 15-ти робочих днів з дня реєстрації звернення замовника щодо його укладення. 2.6. На підставі підписаного договору про пайову участь замовник вносить суму внеску єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається у договорі про пайову участь. Граничний термін сплати пайового внеску не повинен перевищувати одного місяця після прийняття об’єкта містобудування в експлуатацію.

Таким чином, обов’язок звернутись до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту законом покладено саме на замовника такого будівництва. Ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття об’єкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням вимог, які прямо передбачені законом та встановлених органом місцевого самоврядування у Положенні.

Виходячи з приписів Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту є обов’язковою для замовника будівництва у відповідному населеному пункті, що обумовлює право відповідного органу місцевого самоврядування вимагати від замовника будівництва виконання обов’язку щодо пайової участі.

Так, як встановлено з матеріалів справи, та підтверджено позивачем, відповідач не звертався до Департаменту з заявою щодо укладення договору про пайову участь. Відповідач доказів протилежного до матеріалів справи не долучив.

До матеріалів справи долучено Декларацію про готовність об’єкта до експлуатації №ЛВ143150630123 від 04.03.2015.

З аналізу положень частин другої, третьої, дев’ятої статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що обов'язок ініціювати укладення договору про пайову участь покладено саме на замовника будівництва, оскільки цей обов'язок пов'язаний зі зверненням замовника до органу місцевого самоврядування.

Визначений частиною дев’ятою статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» строк (не пізніше ніж 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника будівництва щодо його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію) встановлено для укладення договору про пайову участь після добровільного виконання стороною цього обов'язку і звернення замовника будівництва до органу місцевого самоврядування з метою укладення такого договору.

Ухилення замовника будівництва від укладення договору про пайову участь до прийняття об'єкта нерухомого майна до експлуатації є порушенням зобов'язання, яке прямо передбачено чинним законодавством. Невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника будівництва від обов'язку укласти договір про пайову участь, у тому числі й після прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Згідно з частиною третьою статті 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов’язковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов’язковості укладення договору.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного суду України від 30.11.2016 у справі № 922/6409/15.

Є необгрунтованими доводи відповідача, що Договір про пайову участь, який просить укласти прокурор та позивач, не містить усіх істотних умов, передбачених законом для такого типу договорів, зокрема: розміру пайової участі, строку (графіку) сплати пайового внеску, відповідальності сторін та розрахунку величини пайової участі.

Так, розглянувши запропонований Договір, судом встановлено таке: у п. 2.2. вказаного Договору встановлено розмір пайової участі – 4323522,17 грн.; розділом 3 Договору передбачено відповідальність сторін; до Договору долучено розрахунок пайового внеску.

Щодо заперечень позивача про невизначеність строку4 (графік) сплати пайового внеску, то відповідно до п. 2.6. Положення встановлено, що на підставі підписаного договору про пайову участь замовник вносить суму внеску єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається у договорі про пайову участь. Граничний термін сплати пайового внеску не повинен перевищувати одного місяця після прийняття об’єкта містобудування в експлуатацію.

Щодо інших заперечень відповідача, то суд вказує, що такі не підтверджені належними та допустимими доказами та не мають істотного значення для правильного вирішення справи.

З огляду на викладене, суд розглянувши позовні вимоги про визнання укладеним договору про пайову участь у запропонованій позивачем редакції вважає обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Щодо позовних вимог про стягнення 4323522,17 грн. пайового внеску суд зазначає таке.

Відповідно до пункту 2.6. Положення про пайову участь (внесок) замовників у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 03.04.2008 №1697 із змінами, на підставі підписаного договору про пайову участь замовник вносить суму внеску єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається у договорі про пайову участь. Граничний термін сплати пайового внеску не повинен перевищувати одного місяця після прийняття об’єкта містобудування в експлуатацію.

Так, як встановлено судом, Договір про пайову участь, який укладено за рішення суду не містить положень про сплату пайового внеску частинами (за графіком), що як встановлено вище не суперечить вимогам закону, та враховуючи те, що після об’єкт прийнято в експлуатацію більше 2 років тому, тобто більше 214 місяців назад, суд вважає вимоги про стягнення пайового внеску обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Частиною 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до статті 76 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України вказано, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Судові витрати на підставі статей 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Відтак, судовий збір в розмірі 66614,84 грн. підлягає стягненню на користь прокуратури.

З огляду на викладене, виходячи з положень чинного законодавства України, матеріалів та обставин справи, враховуючи практику застосування законодавства вищими судовими інстанціями, керуючись статтями 10, 12, 20, 73, 74, 75, 76, 79, 123, 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд , -

В И Р І Ш И В:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Визнати укладеним з дня набрання рішенням суду законної сили договір про пайову участь між товариством з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство «Автопромсервіс» (81200, Львівська область, Перемишлянський район, місто Перемишляни, вулиця Міжгірська, будинок 4А, код ЄДРПОУ 05421969) та Департаментом економічного розвитку Львівської міської ради (79058, місто Львів, площа ОСОБА_3, будинок 1, код ЄДРПОУ 34814859) у запропонованій позивачем редакції:

Договір про пайову участь

№__від «___» ____2017 року

Будівництво житлового комплексу з підземним паркінгом на пл. Князя Святослава, 5 у м. Львові зі знесенням нежитлових будівель цілісного майнового комплексу (третя черга секції 1.1, 1.2, 1.3, 1.7, 1.8)

(повна назва об’єкта та його адреса)

Департамент економічного розвитку Львівської міської ради в особі

директора департаменту ОСОБА_4,

(посада, прізвище, ім’я та по батькові)

що діє на підставі положення

(зазначення повноважень)

з однієї сторони та ТОВ Виробниче підприємство «Автопромсервіс»,

(повна назва особи)

названий у подальшому Замовник, в особі директора ОСОБА_5

(посада, прізвище, ім’я та по батькові)

що діє на підставі статуту

(зазначення повноважень)

з другої сторони уклали цей договір про викладене нижче:

1. Предмет договору

1.1. Замовник зобов’язується здійснити відрахування у створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста шляхом сплати пайового внеску на умовах і у порядку, передбаченому цим Договором.

1.2. Адреса і вид об’єкта містобудування, будівництво якого здійснює Замовник:

м. Львів, пл. Кн.Святослава. 5 (Залізничний район).

2. Зобов’язання Замовника

2.1. Здійснити будівництво об’єкта містобудування відповідно до погодженої проектно-кошторисної документації з дотриманням державних будівельних норм і правил та інших нормативних вимог у терміни:

Початок «буд. розп.»

Завершення «буд. заверш.»

2.2. Сплатити пайовий внесок на створення і розвиток інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова в сумі:

Чотири мільйони триста двадцять три тисячі п’ятсот двадцять дві гривні, 17 коп. (4 323 522,17 гри.)

(сума прописом)

розрахунковий рахунок №31511921700002 код платежу 24170000 в ГУДКСУ у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 38008294, отримувач: міський бюджет м. Львова.

2.3. У разі порушення термінів перерахування пайового внеску на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Замовник сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на цей період, від суми коштів, що підлягають перерахуванню. Розмір несплаченої частки пайового внеску Замовника коригується на індекс інфляції від дати його розрахунку.

2.4. Забезпечити виконання відповідних технічних умов та зовнішнього благоустрою до введення об’єкта в експлуатацію.

2.5. Дотримуватися під час будівництва вимог правил благоустрою і утримання території м. Львова згідно з чинним законодавством України.

3. Відповідальність сторін

Сторони несуть відповідальність за виконання взятих на себе за цим договором зобов’язань у порядку та на умовах, встановлених чинним законодавством України.

Примітка: у випадку зміни техніко-економічних показників об’єкта розмір пайового внеску буде відкоригований за фактичними техніко-економічними показниками та діючим показником опосередкованої вартості на час проведення перерахунку.

4. Юридичні адреси сторін

Департамент економічного розвитку:

м. Львів, пл.Ринок, 1

Замовник:

Львівська обл., м. Перемишляни, вул. Міжгірська, 4А

(адреса та розрахунковий рахунок)

Департамент Замовник:

економічного розвитку ТОВ ВП «Автопромсервіс»

Розрахунок пайового внеску

у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури

м. Львова

для ТзОВ ВП «Автопромсервіс» при будівництві житлового комплексу з підземним паркінгом на пл. Кн.Святослава, 5 у м. Львові зі знесенням нежитлових будівель цілісного майнового комплексу (третя черга секції 1.1, 1.2, 1.3, 1.7, 1.8)

(декларація про готовність об’єкта до експлуатації від 04.03.15 №ЛВ143150630123)

Загальна площа будинку - 12 768,30 кв.м.

в т.ч. загальна площа квартир - 10 562,80 кв.м.

площа нежитлових приміщень - 553,8 кв.м.

площа вбудовано-прибудованих приміщень - 1 651,70 кв.м.

Будівництво:

1. В = (12 768,30 кв.м. - 1 651,70 кв.м. - 553,80 кв.м.) х 10 699,0 грн. =

113 011397,00 грн.

2. Коефіцієнт, що враховує соціально-економічну важливість об’єкта Кс= 1,2 (житлове будівництво)

3. Коефіцієнт зональний

Кз= 1,3 (зона №23)

Розмір пайового внеску -

Р = 113 011397,00 х 0,02 х 1,2 х 1,3 = 3 525 955,59 грн.

Будівництво:

1. В = (1 651,70 кв.м. + 553,80 кв.м.) х 10 699,0 грн. = 23 596 644,50 грн.

2. Коефіцієнт, що враховує соціально-економічну важливість об’єкта

Кс= 1,3 (інше)

3. Коефіцієнт зональний

Кз = 1,3 (зона № 23)

Розмір пайового внеску -

Р = 23 596 644,50 х 0,02 х 1,3 х 1,3 = 797 566,58 грн.

Разом: 3 525 955,59 грн. + 797 566,58 грн. = 4 323 522,17 грн.

Примітка:

Розрахунок проведений: 13.11.2017р. :

- відповідно до ухвали міської ради від 03.04.2008 р. № 1697 «Про порядок залучення коштів інвесторів (замовників, забудовників) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова» (зі змінами);

- показник опосередкованої вартості спорудження житла у Львівській області станом на 01 жовтня 2017 р. становить - 10 699,0 грн / кв.м (наказ Мінрегіонбуд від 06.11.2017 № 291);

- у випадку зміни техніко-економічних показників об’єкта розмір пайового внеску буде відкоригований за фактичними техніко-економічними показниками та показником опосередкованої вартості спорудження житла затвердженим на дату проведення перерахунку.

3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство «Автопромсервіс» (81200, Львівська область, Перемишлянський район, місто Перемишляни, вулиця Міжгірська, будинок 4А; код ЄДРПОУ 05421969) на користь Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (79058, місто Львів, площа ОСОБА_3, будинок 1; код ЄДРПОУ 34814859) пайового внеску в сумі 4323522,17 грн.

4. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство «Автопромсервіс» (81200, Львівська область, Перемишлянський район, місто Перемишляни, вулиця Міжгірська, будинок 4А; код ЄДРПОУ 05421969) на користь прокуратури Львівської області (79000, місто Львів, проспект Шевченка, будинок 17-19; ідентифікаційний код 02910031) 66614,84 грн. відшкодування витрат на оплату судового збору.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 03.05.2018

Суддя Березяк Н.Є.