
Справа № 545/894/18
Провадження № 3/545/306/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"04" травня 2018 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Путря О.Г., за участю прокурора Лещенко А.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Національної поліції України Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_2 та області, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3 , ФОП « Кіріченко », інвалідом не являється , раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався, паспорт серії КО 250556, виданий Полтавським РВ УМС України в Полтавській області від 19.06.2001 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Щербанівської сільської ради, відповідно до п.п. « б » п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України « Про запобігання корупції », являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія вищевказаного Закону, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 ЗУ « Про запобігання корупції », не подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни у майновому стані щодо придбання 09.02.2017 року гаражу та земельної ділянки, загальною вартістю на дату придбання 114 300 грн., що перевищує відповідно до ст. 8 ЗУ « Про Державний бюджет України на 2017 рік », установлений у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2017 року – 1600 грн., тобто 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб складає 80000 грн.
Згідно договору купівлі продажу гаражу та земельної ділянки від 09.02.2017 року, ОСОБА_1 було придбано гараж за 93200 грн. та земельну ділянку за 21100 грн.
Таким чином, ОСОБА_1, згідно вимог ч. 2 ст. 52 ЗУ « Про запобігання корупції » повинен був у десятиденний строк з моменту придбання вищевказаного майна повідомити про це Національне агенство, а саме не пізніше 19.02.2017 року.
Крім того,згідно договору купівлі-продажу транспортного засобу № 1506_524853 від 04.10.2017 року, ОСОБА_1 було придбано транспортний засіб AUDI А3, 2015 р.в. білого кольору, д.н.з. НОМЕР_2 за 636087 грн.
Таким чином, ОСОБА_1, згідно вимог ч. 2 ст. 52 ЗУ « Про запобігання корупції » повинен був у десятиденний строк з моменту придбання вищевказаного майна повідомити про це Національне агенство, а саме не пізніше 17.10.2017 року.
Згідно інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 провідомлення про суттєві зміни у майновому стані щодо придбання ним автомобіля подано 04.01.2018 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП визнав частково, вказав, що повідомлення про суттєві зміни подава вчасно, але вони не відобразились.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що з огляду на матеріали справи про адміністративне правопорушення, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП є доведеною.
Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Рішенням сесії Щербанівської сільської ради Полтавського району від 05.11.2015 р. ОСОБА_1 обрано депутатом сільської ради.
Відповідно до ст. 2 ЗУ « Про статус депутатів місцевих рад », депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної , обласної ради є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і Закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Відповідно до п.п. « б » п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ « Про запобігання корупції », суб`єктами на яких поширюється дія цього Закону, є депутати сільських рад.
Статтею 1 Закону встановлено, що суб`єкти декларування – це особи, зазначені у п. 1, пп. « а » ч.1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 ЗУ « Про запобігання корупції », у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство.
ОСОБА_1, будучи депутатом Щербанівської сільської ради Полтавського району, не подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни у майновому стані щодо придбання 09.02.2017 року гаражу та земельної ділянки, загальною вартістю на дату придбання 114 300 грн., що перевищує відповідно до ст. 8 ЗУ « Про Державний бюджет України на 2017 рік », установлений у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2017 року – 1600 грн., тобто 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб складає 80000 грн.
Згідно договору купівлі продажу гаражу та земельної ділянки від 09.02.2017 року, ОСОБА_1 було придбано гараж за 93200 грн. та земельну ділянку за 21100 грн.
Таким чином, ОСОБА_1, згідно вимог ч. 2 ст. 52 ЗУ « Про запобігання корупції » повинен був у десятиденний строк з моменту придбання вищевказаного майна повідомити про це Національне агенство, а саме не пізніше 19.02.2017 року.
Крім того,згідно договору купівлі-продажу транспортного засобу № 1506_524853 від 04.10.2017 року, ОСОБА_1 було придбано транспортний засіб AUDI А3, 2015 р.в. білого кольору, д.н.з. НОМЕР_2 за 636087 грн.
Таким чином, ОСОБА_1, згідно вимог ч. 2 ст. 52 ЗУ « Про запобігання корупції » повинен був у десятиденний строк з моменту придбання вищевказаного майна повідомити про це Національне агенство, а саме не пізніше 17.10.2017 року.
Згідно інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 провідомлення про суттєві зміни у майновому стані щодо придбання ним автомобіля подано 04.01.2018 року.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1, будучи депутатом Щербанівської сільської ради, відповідно до п.п. « б » п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України « Про запобігання корупції », являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія вищевказаного Закону, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 ЗУ « Про запобігання корупції », не подав та несвоєчасно, без поважних причин подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
З урахуванням викладеного, на підставі наявних в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, вичерпних доказів, досліджених в судовому засіданні , вважаю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, а саме неповідомлення та несвоєчасне повідомлення особою уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про суттєві зміни у майновому стані.
Згідно ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
У зв’язку з тим, що у діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП, враховуючи особу правопорушника, обставини , що пом`якшують та обтяжують покарання , матеріали адміністративної справи, до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення,передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень .
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 352,40 грн. на користь держави (одержувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, стягувач: держава в особі Державної судової адміністрації України).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Полтавської області, шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський районний суд Полтавської області.
Суддя О.Г. Путря