
Справа № 373/746/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 травня 2018 року Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Рева О.І., розглянувши матеріали, які надійшли із Головного Управління ДФС у Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, голови правління Переяслав-Хмельницького об’єднання автолюбителів «Оболонь», мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1,
-за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, —
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення № 207 від 20.04.2018 вбачається, що «ОСОБА_2С… вчинив правопорушення згідно актів перевірки від 26.02.2018 №0313/1000/14/15564809; №0314/1000/14/25564809 встановлено факти порушення порядку проведення розрахункових операцій, а саме: встановлено факти проведення розрахункових операцій без застосування РРО та без видачі відповідних розрахункових документів встановленої форми на повні суми проведених операцій, чим порушено п.1, п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями)».
Відповідно до ст.278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи.
Відповідно до ст.256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В даному протоколі про адміністративне правопорушення не чітко зазначено суть правопорушення за ч.1 ст.1551 КУпАП, зокрема, яку саме дію вчинив або не вчинив, відповідно до вимог цієї норми ОСОБА_1; особа правопорушника встановлена не повністю (відсутня дата його народження); зміст протоколу не відповідає змісту актів фактичної перевірки.
Крім того, із змісту даного протоколу про адміністративне правопорушення не є зрозумілим, чому він складений саме на ОСОБА_1, як голову правління, а не на особу, яка проводила розрахунки.
За таких обставин протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП підлягає поверненню для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 268, 278 КУпАП, —
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП повернути до Головного Управління ДФС у Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. І. Рева