Ухвала суду № 73734096, 02.05.2018, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.05.2018
Номер справи
825/1849/18
Номер документу
73734096
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

02 травня 2018 року м. Чернігів Справа № 825/1849/18

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Скалозуб Ю.О. перевіривши матеріали адміністративної справи

за позовомОСОБА_1доДепартаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації Управління соціального захисту населення Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської областіпровизнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації та Управління соціального захисту населення Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області, в якому просить:

- визнати дії Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації щодо визначення статусу та видачі посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ої категорії протиправними;

- зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації повторно розглянути документи ОСОБА_1 щодо встановлення статусу та видачі посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ої категорії;

- судові витрати покласти на відповідача.

Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

В силу вимог пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

З позовної заяви вбачається, що відповідачами у справі вказано Департамент соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації та Управління соціального захисту населення Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області, в той час як позовні вимоги заявлені лише до Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації.

Крім того, суд зазначає, що частиною 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено вимоги до позовної заяви, де серед іншого зазначаються: 11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Однак, як вбачається з матеріалів позову, Чернігівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України не надано суду власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В свою чергу, частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Розмір та ставки судового збору визначені Законом України "Про судовий збір", частиною 2 статті 4 якого встановлено, що за подання фізичною особою або фізичною особою - підприємцем до суду адміністративного позову майнового характеру, справляється судовий збір в розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (встановленого законом на 1 січня календарного року) і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тобто, судовий збір за подання даного адміністративного позову повинен становити 704,80 грн. Проте, позивачем не надано суду належного доказу, який свідчив би про сплату ним судового збору, у встановленому розмірі, або доказів звільнення від його сплати.

Наведені обставини свідчать про невідповідність адміністративного позову вимогам статей 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому він підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку на усунення вказаних вище недоліків шляхом надання: власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; документа про сплату судового збору у розмірі 704,80 грн або доказу звільнення від його сплати; уточнення позовних вимог або кола відповідачів протягом 5 днів з моменту отримання даної ухвали.

На підставі наведеного та керуючись ст. 160, ст. 161 та ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації та Управління соціального захисту населення Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліку протягом 5 днів з дня вручення ухвали суду та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків позовної заяви вона буде повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.О. Скалозуб