
Справа № 161/5289/18
Провадження № 3/161/1337/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 03 травня 2018 року
Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, пр.. Молоді, 10, кВ.3, не працюючого, -
- за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
До Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали щодо ОСОБА_1 про вчинення адмінстративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав, вказував, що він перебував в салоні автомобіля, однак ним не керував.
Незважаючи на невизнання своєї вини самим ОСОБА_1, його вина у вчинені правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП повністю підтверджується зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами.
Зокрема, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1, 27 березня 2018 року о 10.05 хв. в м.Луцьку по вул. Глушець керував транспортним засобом "MERCEDES - BENZ E 320" з явними ознаками алкогольного сп'яніння ( різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, поведінка, що не відповідає обстановці). Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив пункт 2.5 Правил дорожнього руху України.
З дослідженого в судовому засіданні DVD-R диску із відеозаписами з бодікамер поліцейських, який міститься у матеріалах справи, вбачається, що працівники поліції помітили автомобіль, в якому на сидінні водія перебував ОСОБА_1, автомобіль був з увімкненим двигуном, а водій спав. Коли водія розбудили, автомобіль почав рухатись, і лише на вимогу працівників поліції водій зупинився. В подальшому працівники поліції запропонували ОСОБА_1 надати відповідні документи, роз'яснили його права, передбачені ст.268 КУпАП та ст.62 Конституції України, та запропонували останньому пройти огляд на стан спяніння на місці події з використанням спеціального технічного засобу «Драгер», однак, ОСОБА_1 від них відмовився.
Суд критично оцінює пояснення ОСОБА_1 та свідка ОСОБА_2 про те, що керував транспортним засобом саме ОСОБА_3, оскільки такі пояснення є непослідовними та нелогічними, а також повністю спростовуються дослідженими в судовому засіданні доказами та є є нічим іншим, як способом уникнення ОСОБА_1 адміністративної відповідальності.
За таких обставин, вважаю доведеним порушення водієм пункту 2.5 Правил дорожнього руху України та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто відмови від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, правильними.
Відповідно до вимог ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Згідно з ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Призначаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки, наслідки вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, та вважає доцільним накласти безальтернативне адміністративне стягнення за ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу в розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень із позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284, 287 КУпАП, на підставі ч.1 ст. 130 КУпАП,-.
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 (сорок) коп., за наступними реквізитами (найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області; назва податку - 22030106 «Судовий збір» (ДСА України); банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача – 820019; рахунок отримувача 31215256700001; отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783).
Згідно ч. 2 ст. 300-1 КУпАП У разі несплати штрафу протягом тридцяти днів з дня вручення постанови про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху стягується пеня у подвійному розмірі штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області, через Луцький міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду Філюк Т.М