ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №813/1772/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 травня 2018 року м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп’як О.О., перевіривши матеріали позовної заяви Головного управління Держпраці у Львівської області до відокремленого підрозділу «Шахта «Степова» Державного підприємства «Львіввугілля» про застосування заходів реагування, -
В С Т А Н О В И В:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду 27.04.2018 року надійшла позовна заява Головного управління Держпраці у Львівської області до відокремленого підрозділу «Шахта «Степова» Державного підприємства «Львіввугілля» в якій позивач просить:
- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до відокремленого підрозділу «Шахта «Степова» Державного підприємства «Львіввугілля», а саме заборонити подальше проведення підготовчої виробки 118 розвідувального штреку та заборонити ведення канатної відкатки по 118-му розвідувальному штреку, до усунення зазначених у позовній заяві порушень.
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви у тому числі з’ясовує, чи:
-відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або
відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору (частина третя статті 161, частина восьма статті 160 КАС України).
Судом встановлено, що позивач разом з позовною заявою подав клопотання про відстрочення від сплати судового збору у зв’язку з відсутністю коштів призначених на цю мету.
Відповідно до ч.1 ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України, суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
При вирішенні питання про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору суд виходив із того, що до клопотання не долучено жодного доказу на підтвердження обставин, якими обґрунтовано таке клопотання. Крім того, стверджуючи про відсутність бюджетного фінансування для сплати судового збору позивач не навів жодних обставин та доказів на їх підтвердження, які б давали суду обґрунтовані підстави вважати, що до ухвалення судового рішення позивач матиме можливість сплатити судовий збір.
З огляду на наведене суд вважає, що у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Згідно матеріалів позову, позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору за одну вимогу майнового характеру.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач, який звернувся до суду, не належать до суб'єктів передбачених ст. 5 Закону України «Про судовий збір», яким встановлені пільги щодо сплати судового збору, а тому за подання позовної заяви йому слід сплатити судовий збір відповідно до абз.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до ч.1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон України «Про судовий збір»), судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до абз.4 ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 01.01.2018 встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.
Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону України «Про судовий збір». Так, за подання суб’єктом владних повноважень, юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, за звернення позивача з даним позовом до адміністративного суду судовий збір складає 1762 грн.
Сплата судового збору здійснюється за наступними платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок 31217206784003; код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).
Відповідно до ч.1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, враховуючи наведене, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків відповідно до ч.2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 133, 160, 161, 169, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. В задоволенні клопотання про відстрочення від сплати судового збору-відмовити.
2. Позовну заяву - залишити без руху.
3. Встановити позивачу строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом: долучення квитанції про сплату судового збору.
Роз’яснити, що у випадку не усунення у встановлений строк недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна