
Справа № 815/481/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В. за участю секретаря судового засідання Рижук В.І.
представника позивача Леонової Н.О. (за довіреністю)
представника відповідача Олексієнка В.О. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАВРІЯ-В" про стягнення штрафу (адміністративно-господарських санкцій), -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАВРІЯ-В" про стягнення штрафу у розмірі 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 34000 грн. за порушення вимог, передбачених п.2 ч.2 ст.44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно наказу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області від 28.07.2017 року №328 та направлення на проведення перевірки №191 від 28.07.2017 року, відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», посадовим особами ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області було доручено здійснити перевірку характеристик продукції у формі планової виїзної перевірки у суб'єкта господарювання ПП «ТАВРІЯ-ПЛЮС». Актом перевірки характеристик продукції №116 від 04.08.2017 року зафіксовано розповсюдження іграшок, які не відповідають вимогам чинного законодавства. Згідно наданих ПП «ТАВРІЯ-ПЛЮС» накладних від 24.07.2017 року №2407031, від 01.06.2017 року №0106028 встановлено, що постачальником продукції є ТОВ "ТАВРІЯ-В", а саме: іграшка СВ набір лікаря SPL234355 И899. ш/к 2000013134899. Дата виготовлення: грудень 2016. Виробник: Китай. Імпортер: ТОВ «ТАВРІЯ-В», м. Одеса, вул. М'ясоїдівська, 14 (позиція 1); іграшка Ucar трактор з причепом, И409, 50 см. ш/к 8695989005409. Виробник: Туреччина. Імпортер: ТОВ «ТАВРІЯ-В», м. Одеса, вул. М'ясоїдівська, 14 (позиція 2).
Позивач зазначив, що ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області було доручено здійснити за ланцюгом постачання позапланову перевірку характеристик зазначеної продукції, зокрема, документів, що містять інформацію про походження такої продукції та її подальший обіг у ТОВ «ТАВРІЯ-В». На підставі наказу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області від 17.10.2017 року за №505 та направлення на проведення перевірки №336 від 17.10.2017 року заступнику начальника відділу ринкового нагляду Управління захисту споживачів та головним спеціалістам відділу ринкового нагляду було доручено провести з 18.10.2017 року по 19.10.2017 рік позапланову невиїзну перевірку характеристик продукції у суб'єкта господарювання TOB «ТАВРІЯ-В». Предмет перевірки: ігри та іграшки дитячі. За результатами проведення перевірки складено акт перевірки характеристик продукції №192 від 19.10.2017 року, в якому зафіксовано виявлені порушення, а саме: пп. 19, 25, 34, 37, 44, 51, 52 п.2 додатку 5 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №515 від 11.07.2013 року, п.1 Опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов нанесення знака відповідності технічним регламентам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1184 від 30.12.2015 року. 20 жовтня 2017 року було складено протокол №62 про виявлені порушення, що полягають у введенні в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам (позиції 1-2) акту перевірки №192, повторне протягом 3 років вчинення такого самого порушення, за яке не особу вже було накладено штраф, згідно постанови від 12.05.2017 року №12.
Позивач вказав, що постановою про накладення штрафних санкцій №75 від 26.10.2017 року за порушення вимог п.2 ч.2 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до TOB «ТАВРІЯ-В» було застосовано штрафні санкції у розмірі 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 34000 грн.
Станом на момент звернення до суду з вказаним позовом, ТОВ «ТАВРІЯ-В» не сплатило застосований штраф у сумі 34000 грн.
Ухвалою судді від 05 березня 2018 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито провадження у справі. Ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
У судове засідання, призначене на 25 квітня 2018 року о 10:00 год., з'явились представник позивача та представник відповідача.
Під час судового розгляду справи представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача 02.04.2018 року подав письмові заперечення на позов, у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, зазначив, що відповідачем не було враховано надані ТОВ «ТАВРІЯ-В» документи та інформацію про те, що на момент перевірки відсутні порушення Технічного регламенту безпечності іграшок. Представник відповідача зазначив, що не було взято до уваги декларацію про відповідність від 03.10.2017 року №UA.TR.061.D.02739-17, згідно якої іграшки ТОВ "ТАВРІЯ-В" відповідають вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок.
Також представник відповідача зазначив, що 19.10.2017 року представники відповідача не здійснювали перевірку характеристик зразків продукції, що надавалась Підприємством, а лише посилались на акт перевірки ПП "ТАВРІЯ ПЛЮС" від 04.08.2017 року №116.
Заслухавши вступне слово представника позивача, представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що відповідно до наказу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області від 28.07.2017 року №328 та направлення на проведення перевірки №191 від 28.07.2017 року, у період з 03.08.2017 року по 04.08.2017 року, здійснено перевірку характеристик продукції у формі планової виїзної перевірки у суб'єкта господарювання ПП «ТАВРІЯ-ПЛЮС».
Актом перевірки характеристик продукції №116 від 04.08.2017 року зафіксовано розповсюдження ТОВ "ТАВРІЯ ПЛЮС" іграшок, які не відповідають вимогам чинного законодавства (а.с. 13-15).
Згідно наданих ПП «ТАВРІЯ ПЛЮС» накладних від 01.06.2017 року №0106028 та від 24.07.2017 року №2407031 постачальником продукції є ТОВ "ТАВРІЯ-В" (а.с. 21-22).
Листом №ЦА-151/10322-17 від 17.08.2017 року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів доручила ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області здійснити за ланцюгом постачання позапланову перевірку продукції, а саме: іграшки СВ "Набір лікаря" та іграшки Ucar "Трактор з причепом", зокрема, документів, що містять інформацію про походження цих іграшок та їх подальший обіг у ТОВ "ТАВРІЯ-В" (а.с. 23).
На підставі наказу №505 від 17.10.2017 року (а.с. 24) та направлення на проведення перевірки №336 від 10.10.2017 року (а.с. 25), посадовими особам ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області було здійснено позапланову невиїзну перевірку ТОВ "ТАВРІЯ-В" щодо:
- характеристик продукції;
- додержання вимог щодо представлення продукції за місцем проведення ярмарку, виставки, показу чи демонстрації в інший спосіб продукції, що не відповідає встановленим вимогам;
- стану виконання суб'єктом господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.
Строк проведення перевірки: з 18.10.2017 року по 19.10.2017 року. Предмет перевірки - ігри та дитячі іграшки.
За результатами проведення перевірки ТОВ "ТАВРІЯ-В" відповідачем складено акт перевірки характеристик продукції №192 від 19.10.2017 року, в якому зафіксовано виявлені порушення, а саме: пунктів 19, 25, 34, 44, 51, 52, п.2 додатку 5 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року №515; п.1 Опису знака відповідності технічним регламентам; п.1 Правил та умов нанесення знака відповідності технічним регламентам, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 року №1184 - введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, а саме: на іграшці (позиція 2), прикріпленій до неї етикетці та пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам; на іграшці (позиції 1, 2) з зображенням (написом), які означають, що вини не призначені для дітей віком до 3-х років, не зазначена конкретна небезпека, не містяться попередження про можливі небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов'язані з використанням таких іграшок та способи запобігання їх виникненню, відсутнє слово "Попередження", відсутня інструкція по використанню; на іграшках (позиція 1) неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам, а саме: форма знака відповідності не відповідає опису - немає форми кола, що встановлено ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області у розпоряджувача ПП "ТАВРІЯ ПЛЮС", м. Одеса, вул. Затонського, 32 - акт перевірки від 04.08.2017 року №116 (а.с. 26-27).
Акт перевірки №192 від 19.10.2017 року представником відповідача підписано без будь-яких зауважень 19.10.207 року.
На підставі акту перевірки до відповідача застосовано:
- рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 19.10.2017 року №168, яким обмежено надання продукції на ринку до усунення формальної відповідності згідно вимог п.44, 51 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року №515 (а.с. 32);
- рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 19.10.2017 року №169, яким обмежено надання продукції на ринку до усунення формальної відповідності згідно вимог п.44, 52 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року №515 (а.с. 33);
- рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 19.10.2017 року №170, яким обмежено надання продукції на ринку до приведення її у відповідність із встановленими вимогами (а.с. 34);
- рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 19.10.2017 року №171, яким обмежено надання продукції на ринку до приведення її у відповідність із встановленими вимогами (а.с. 35);
- рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 19.10.2017 року №172, яким обмежено надання продукції на ринку до приведення її у відповідність із встановленими вимогами (а.с. 36);
- рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 19.10.2017 року №173, яким обмежено надання продукції на ринку до приведення її у відповідність із встановленими вимогами (а.с. 37).
20 жовтня 2017 року відносно відповідача було складено протокол №62 про виявлені порушення вимог ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та ст.15 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» (а.с. 28).
26 жовтня 2017 року ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області прийнято постанову №75 про накладення штрафних санкцій на ТОВ "ТАВРІЯ-В" за порушення вимог п.2 ч.2 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та було застосовано штрафні санкції у розмірі 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 34000 грн. (а.с. 29).
Постанову про накладення штрафних санкцій було відправлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який було отримано останнім 07.11.2017 року (а.с. 31).
Станом на час звернення позивача до суду з вказаним позовом, тобто станом на 06.02.2018 року, ТОВ "ТАВРІЯ-В" не сплачено застосовані штрафні санкції у сумі 34000 грн.
Організація та порядок здійснення державного ринкового нагляду, а також державного контролю продукції під час її ввезення на митну територію України визначаються Законом України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції".
Відповідно до ст.3 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", законодавство України про державний ринковий нагляд і контроль продукції складається з цього Закону, Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції", інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі технічних регламентів.
Згідно з абз.8 ст.1 Законом України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", державний ринковий нагляд (далі - ринковий нагляд) - діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.
Метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськість щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам (ч.1 ст.4 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції").
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.10 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" ринковий нагляд здійснюється органами ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності. Сфери відповідальності органів ринкового нагляду включають види продукції, що є об'єктами технічних регламентів, і можуть включати види продукції, що не є об'єктами технічних, регламентів.
Згідно з п.4 ч.1 ст.11 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" до повноважень органів ринкового нагляду, зокрема, належить проведення перевірок характеристик продукції.
Відповідно до п.п.3 п.8 Положення про ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 25.02.2016 року №22, ГУ Держпродспоживслужби, відповідно до покладених на нього завдань у сфері здійснення державного ринкового нагляду, проводить перевірки характеристик продукції.
Законом України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" встановлено загальний порядок проведення перевірок характеристик продукції, що визначається в ст.23 цього закону. Так, частиною третьою статті 23 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" передбачено, що органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції.
Перевірки характеристик продукції проводяться на підставі наказів органів ринкового нагляду та посвідчень (направлень) на проведення перевірки, що видаються та оформлюються відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (ч.5 ст.23 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції").
Перевірка характеристик продукції може бути невиїзною (за місцезнаходженням органу ринкового нагляду) або виїзною. У разі потреби органи ринкового нагляду для перевірки характеристик продукції можуть поєднувати невиїзні та виїзні перевірки (ч. 6 ст.23 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції").
Відповідно до п.19 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року №515, імпортери забезпечують наявність інструкції до іграшки та інформації про безпечність, які складаються згідно з вимогами законодавства про мови.
Згідно п.25 Технічного регламенту безпечності іграшок, перед наданням іграшки на ринку розповсюджувачі зобов'язані перевірити наявність національного знака відповідності на іграшці, необхідних документів, інструкцій та інформації про безпечність, які складаються згідно з вимогами законодавства про мови, а також виконання виробником та імпортером вимог, установлених пунктами 9, 10 і 18 цього Технічного регламенту.
Відповідно до п.35 Технічного регламенту безпечності іграшок, на етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок згідно з пунктом 37 цього Технічного регламенту, або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов'язані з використанням таких іграшок, та способи запобігання їх виникненню.
Згідно п.37 Технічного регламенту безпечності іграшок, виробник повинен наносити чітко видимі, розбірливі, зрозумілі та точні попередження на іграшці, прикріпленій до неї етикетці (ярлику) або пакуванні та у разі потреби в інструкції, що додається до іграшки. До дрібних іграшок, які продаються без пакування, повинні прикріплюватися відповідні попередження. Кожному окремо або всім попередженням в цілому повинне передувати слово "Попередження". Попередження, у яких зазначається мінімальний та максимальний вік користувачів, та інші наведені у додатку 5 до цього Технічного регламенту, розміщуються на пакуванні або в інший спосіб, що забезпечує чітку видимість для споживача перед придбанням іграшки.
Відповідно до п.44 Технічного регламенту безпечності іграшок, іграшки повинні надаватися на ринку з нанесеним в установленому порядку національним знаком відповідності.
Згідно п.51 Технічного регламенту безпечності іграшок, зображення національного знака відповідності виконується відповідно до опису, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 р. № 1599 "Про затвердження опису та правил застосування національного знака відповідності" (Офіційний вісник України, 2001 р., № 49, ст. 2188).
Згідно п.52 Технічного регламенту безпечності іграшок, національний знак відповідності повинен наноситися на іграшку, прикріплену до неї етикетку (ярлик) або пакування та бути видимим, розбірливим і незмивним. У разі коли іграшка дрібна або складається з дрібних частин, національний знак відповідності може наноситися на етикетку (ярлик) або супровідну листівку. Якщо іграшка продається в демонстраційному пакуванні та нанесення національного знака відповідності на іграшку є технічно неможливим, він може наноситися на демонстраційне пакування.
Відповідно до п.2 додатку 5 Технічного регламенту безпечності іграшок, доступні краї, виступи, шнури, кабелі та елементи кріплення іграшок повинні бути розроблені та виготовлені таким чином, щоб мінімізувати ризик тілесних ушкоджень в результаті контакту з ними.
Згідно п.1 Опису знака відповідності технічним регламентам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 року №1184, знак відповідності технічним регламентам (далі - знак відповідності) має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника. Довжина розриву кола становить 0,22 його загальної довжини (або 80 градусів).
Відповідно до п.1 Правил та умов нанесення знака відповідності технічним регламентам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 року №1184, знак відповідності технічним регламентам (далі - знак відповідності) наноситься на продукцію або на її табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі коли це є неможливим або невиправданим через характер продукції, знак відповідності наноситься на пакування та на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з акту перевірки від 04.08.2017 року №116 розповсюджувача продукції ПП «ТАВРІЯ ПЛЮС», ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області встановлено, що ТОВ «ТАВРІЯ-В», як імпортером було введено в обіг продукцію, яка не відповідала встановленим вимогам, а саме: на іграшці «СВ набір лікаря», прикріпленій до неї етикетці та пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам; на іграшках «СВ набір лікаря» та «Ucar трактор з причепом» з зображенням (написом), які означають, що вони не призначені для дітей віком до 3-х років, не зазначена конкретна небезпека, не містяться попередження про можливі небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов'язані з використанням таких іграшок та способи запобігання їх виникненню, відсутнє слово «Попередження», відсутня інструкція по використанню; на іграшці «СВ набір лікаря» неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам, а саме: форма знака відповідності не відповідає опису - немає форми кола.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", до особи, яка ввела продукцію в обіг або відповідно до цього Закону вважається такою, що ввела продукцію в обіг, застосовуються штрафні санкції у разі введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 цього Закону), у тому числі нанесення знака відповідності технічним регламентам на продукцію, що не відповідає вимогам технічних регламентів, - у розмірі від п'ятисот до тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, - у розмірі від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст.45 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", виробник, уповноважений представник, імпортер або інша особа, яка відповідно до цього Закону вважається такою, що ввела продукцію в обіг, не несе відповідальності, встановленої статтею 44 цього Закону, якщо доведе, що: 1) вона не вводила відповідну продукцію в обіг; 2) з урахуванням усіх обставин відповідна продукція після введення її в обіг стала такою, що становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам, внаслідок дій або бездіяльності інших осіб чи непереборної сили; 3) відповідна продукція становить ризик внаслідок додержання виробником вимог законодавства чи виконання обов'язкових для нього приписів державних органів; 4) у випадку виробника комплектуючого виробу чи складової частини продукції ризик (невідповідність) продукції встановленим вимогам виник (виникла) внаслідок конструкції готової продукції, до якої входить цей виріб чи складова частина, або інструкцій, даних такому виробнику виробником готової продукції.
Розповсюджувач продукції не несе відповідальності, встановленої статтею 44 цього Закону, якщо доведе, що: 1) продукція стала такою, що становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам, внаслідок недодержання іншим розповсюджувачем умов її зберігання, за умови, що інший розповсюджувач такої продукції може бути встановлений; 2) продукція, що поставлена ним, відповідає встановленим вимогам, але незважаючи на це становить ризик.
Відповідач у судовому засіданні не заперечував того, що він є особою, яка ввела в обіг вищевказану продукцію.
Підстав для звільнення від відповідальності, передбаченої ст.44 Закону, які наведені у ст.45 цього Закону, відповідач як особа, що ввела в обіг цю продукцію, судом не встановлено.
Доводи відповідача про усунення виявлених порушень ще до проведення перевірки ТОВ "ТАВРІЯ-В" (на підставі інформації від ПП "ТАВРІЯ ПЛЮС") та наявність декларації про відповідність від 03.10.2017 року суд до уваги не бере, оскільки відповідача притягнуто до відповідальності за введення в обіг продукції, що відбулося раніше отримання декларації відповідності та усунення порушень.
Згідно ч.4 п.5 ст.15 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» суб'єкт господарювання зобов'язаний сплатити штраф у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови про його накладення. У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.
Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами, в даному випадку Законами України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та «Про загальну безпечність нехарчової продукції».
Статтею 239 Господарського кодексу України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, серед яких і адміністративно-господарський штраф.
Адміністративно-господарський штраф визначається законом як грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету в разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності (частина перша статті 241 Господарського кодексу України).
Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові да інші відносини, в яких допущено правопорушення (частина друга статті 241 Господарського кодексу України)
Згідно ч.5 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» у разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.
Судом встановлено, що постанову ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області від 26.10.2017 року №75 про накладення штрафних санкцій на ТОВ "ТАВРІЯ-В" за порушення вимог п.2 ч.2 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» останнім не оскаржено в судовому порядку, а отже вона є чинною.
Отже, оскільки відповідачем не сплачено штрафні санкції у сумі 34000 грн. у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови (постанову №75 від 26.10.2017 року відповідач отримав 07.11.2017 року), вказаний штраф підлягає стягненню в судовому порядку.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на викладене, позовні вимоги Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області є обґрунтованими та підлягають повному задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст.139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ч.2 ст.139, ст.ст. 241-243, 246-246, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (адреса: 65042, м. Одеса, вул. 7-ма Пересипська, 6, код ЄДРПОУ 40342996) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАВРІЯ-В" (адреса: 65091, м. Одеса, вул. М'ясоїдівська, 14, код ЄДРПОУ 19202597) про стягнення штрафу (адміністративно-господарських санкцій) - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАВРІЯ-В" (адреса: 65091, м. Одеса, вул. М'ясоїдівська, 14, код ЄДРПОУ 19202597) штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 34000 грн. (тридцять чотири тисячі гривень) до УК у Малиновському районі м.Одеси, р/р 31112106700007, код ЄДРПОУ 38016923, МФО 828011, код бюджетної класифікації 21081100 за порушення вимог, передбачених п.2 ч.2 ст.44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції".
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 27 квітня 2018 року.
Суддя В.В. Андрухів
.