Рішення № 73690485, 23.04.2018, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2018
Номер справи
825/200/18
Номер документу
73690485
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 квітня 2018 року м. Чернігів Справа № 825/200/18

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Падій В.В.,

за участю секретаря Кондратенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1.) звернулась до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про: визнання протиправною відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області у перерахунку пенсії ОСОБА_2 з 01.01.2016, виходячи з його грошового забезпечення в органах внутрішніх справ, на підставі документів пенсійної справи, з урахуванням додаткового документу - довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 20.05.2017 № 101/8730, № 0 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_2 з 01.01.2016, виходячи з його грошового забезпечення в органах внутрішніх справ, на підставі документів пенсійної справи, з урахуванням додаткового документу - довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 20.05.2017 № 101/8730, № 0 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, без обмеження граничного розміру пенсії, а саме з наступного результуючого грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.01.2016: посадовий оклад, прирівняний до посадового окладу поліцейського 4600,00 грн.; оклад за звання, прирівняний до окладу за звання поліцейського 2400,00 грн.; надбавка за вислугу років (50%) 3500,00 грн.; надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик (62%) 6510,00 грн.; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (20%) 920,00 грн.; надбавка за оперативно-розшукову діяльність (49%) 2254,00 грн.; премія міліції (від всього грошового забезпечення 122%) 24624,48 грн.

Обґрунтовуючи вимоги, позивачем зазначено, що її покійний чоловік мав право на перерахунок пенсії на підставі статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». У свою чергу, у відповідності до Закону України «Про Національну поліцію», за членами сімей працівників міліції зберігаються раніше встановлені пільги і гарантії, у тому числі, що стосуються пенсій. Разом з тим, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернігівській області, у порушення статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсії не проводився, починаючи з 01.01.2016 по час звернення позивачки до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 11.01.2018 прийнято позовну заяву та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

05.02.2018 провадження у справі зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/8/18 за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, про що постановлено ухвалу.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 23.03.2018 поновлено провадження у типовій справі № 825/200/18 у зв'язку з набранням 17.03.2018 законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/8/18 за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

26.03.2018 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, про що постановлено ухвалу.

Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав до суду заяву про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, надіслав відзив на позовну заяву, в якому проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі та просив суд у їх задоволенні відмовити з огляду на те, що вимога позивача про здійснення перерахунку пенсії, з урахуванням всіх надбавок, доплат, підвищень, які є у пенсійній справі, суперечить чинному законодавству, оскільки постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлює нове грошове забезпечення для нової категорії працівників, до яких була прирівняна і позивачка.

Судове засідання проводилось у порядку, передбаченому частиною 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області, отримує пенсію у разі втрати годувальника, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка призначена з грошового забезпечення її покійного чоловіка ОСОБА_2.

Як вбачається з довідки заступника голови Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 20.05.2017 № 101/8730, №0 розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2016, за посадою заступник начальника ГУ 1 група областей, становить 11813,99 грн. (а.с.10).

У зв'язку з підвищенням розміру грошового забезпечення поліцейським, позивач 12.12.2017 звернулася із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про перерахунок раніше призначеної їй пенсії у разі втрати годувальника (а.с.13-14).

Листом від 21.12.2017 № 4613/03/Л-12 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернігівській області відмовлено позивачу у проведенні перерахунку пенсії та зазначено, що перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.15-17).

Вважаючи оскаржувану відмову відповідача у перерахунку пенсії з 01.01.2016 протиправною, позивач звернувся до суду з позовом за захистом своїх прав та інтересів.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зважає на наступне.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262-ХІІ).

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29.12.2015 набрав чинності Закон України від 23.12.2015 № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова № 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20.02.2008.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Конституційний Суд України у Рішенні від 9.02.1999 № 21-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце, положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

Суд зауважує, що на день набрання чинності Законом № 900-VIII Постанова № 988 діяла і є чинною на даний час.

Збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як члена сім'ї колишнього працівника міліції, на підставі Постанови № 988 згідно із Законом № 900-VII та статей 51, 63 Закону № 2262-ХII.

Суд наголошує, що відповідачем у листі від 21.12.2017 № 4613/03/Л-12 не заперечується право позивача на перерахунок та виплату пенсії згідно із Законом № 900-VIII, Постановою № 988, на підставі наданої Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії, з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. Неможливість перерахувати та виплатити пенсію позивачу відповідач пояснив відсутністю бюджетних призначень на здійснення такого перерахунку та не виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Суд вважає безпідставними посилання відповідача на відсутність бюджетних призначень, оскільки Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22.06.2010 у справі № 21-399во10, від 07.12.2012 у справі №21-977во10, від 03.12.2010 у справі № 21- 44а10).

Така ж правова позиція і Конституційного Суду України у рішеннях від 20.03.2002 № 5-рп/2002, від 17.03.2004 № 7-рп/2004, від 01.12.2004 № 20-рп/2004, від 09.07.2007 № 6-рп/2007, в яких зазначено про неможливість поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету.

Згідно зі статтею 51 Закону № 2262-ХІІ позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Оскільки Постанова № 988, якою встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, набрала чинності 02.12.2015, позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01.01.2016.

Як встановлено судом, на порушення вимог статті 51 Закону № 2262-ХІІ та Порядку № 45 відповідач - орган Пенсійного фонду пенсію позивачу, після надходження довідки, не перерахував.

При цьому суд вважає необґрунтованою позовну вимогу позивача про зобов'язання відповідача провести позивачу перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 в частині врахування грошового забезпечення ОСОБА_2 в органах внутрішніх справ, на підставі документів пенсійної справи, а саме: надбавки за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик (62%) 6510,00 грн.; надбавки за оперативно-розшукову діяльність (49%) 2254,00 грн.; премії міліції (від всього грошового забезпечення 122%) 24624,48 грн., з огляду на наступне.

Соціальні гарантії, визначені Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 900-VIII, означають право пенсіонера на осучаснення розміру його пенсійного забезпечення в бік наближення до розмірів пенсій осіб, які отримують такі пенсії, виходячи з нових розмірів грошового забезпечення.

Статтею 63 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

В матеріалах справи наявна довідка Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 31.05.2012 № 101/8730 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 за нормами, чинними на 01.04.2012 (день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, які проходять службу в органах внутрішніх справ) за посадою, яку він обіймав на день звільнення зі служби (смерті), з якої вбачається, що останній перед призначенням пенсії отримував, в тому числі, надбавку за виконання особливо важливих завдань (62%); надбавку за оперативно-розшукову діяльність (49%); премію міліції (122% від всього грошового забезпечення), про врахування яких при новому перерахунку позивач просить (а.с.12).

При цьому з довідки заступника голови Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 20.05.2017 № 101/8730, № 0 вбачається, що надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 62 відсотки та надбавка за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 49 відсотків, які були включені при обрахунку пенсії позивача в попередньому періоді, не включені, оскільки поліцейські їх не отримують (а.с.10).

Крім того, в позовних вимогах позивач заявляє про врахування при перерахунку пенсії премії працівника міліції у розмірі 122 відсотка, виходячи з усього грошового забезпечення діючого працівника поліції, яка також, згідно вищевказаної довідки № 101/8730, № 0, не включена, оскільки поліцейські отримують премію у розмірі 3,45 відсотка від грошового забезпечення.

Отже станом на 01.01.2016 діючі поліцейські надбавку за виконання особливо важливих завдань та надбавку за оперативно-розшукову діяльність не отримують, а отже і не матимуть права на врахування її розміру у разі виходу на пенсію. Водночас поліцейські матимуть право на врахування премії у розмірі 3,45 відсотка від грошового забезпечення, а не 122 відсотка, які просить врахувати ОСОБА_1

Зазначаючи про соціальні гарантії, позивач залишив поза увагою, що право на перерахунок пенсії, виходячи з сучасного розміру грошового забезпечення поліцейського, і є державною соціальною гарантією, яка захищається.

За таких обставин, вказана позовна вимога у цій частині відхиляється судом за необґрунтованістю.

Разом з тим, суд вважає також необґрунтованою позовну вимогу позивача про зобов'язання відповідача провести позивачу перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016, у частині без обмеження граничного розміру, оскільки обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у звичайних законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.

При цьому, суд звертає увагу на те, що права ОСОБА_1 в частині виплати їй пенсії з обмеженням граничним розміром на час розгляду даної справи не порушені, оскільки перерахунок пенсії не проведено, а суд не може під час прийняття постанови вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце в майбутньому.

Згідно з частиною 3 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

При цьому суд зауважує, що позивачем у прохальній частині помилково зазначено про перерахунок пенсії ОСОБА_2, оскільки з матеріалів справи вбачається, що позивач отримує пенсію у разі втрати годувальника, яка призначена з грошового забезпечення її покійного чоловіка ОСОБА_2, а тому суд вважає, що позивач допустив технічну помилку.

Враховуючи, що дана справа є типовою, беручи до уваги правову позицію, висловлену Верховним Судом у зразковій справі № Пз/9901/8/18 за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1

Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню, то суд вважає за необхідне присудити за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 352,40 грн.

При вирішенні даної справи судом були враховані положення частини 2 статті 2 та частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) - задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83-а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940) у перерахунку пенсії у разі втрати годувальника ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) з 01.01.2016, з урахуванням довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 20.05.2017 № 101/8730, № 0 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83-а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940) провести перерахунок пенсії у разі втрати годувальника ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) з 01.01.2016, з урахуванням довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 20.05.2017 № 101/8730, № 0 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83-а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) судові витрати в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Рішення суду у повному обсязі виготовлено 27.04.2018.

Суддя В.В. Падій