
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
25 квітня 2018 року м. ПолтаваСправа № 524/9942/17
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Бойка С.С.,
за участю:
секретаря судового засідання – Лайко О.В.,
позивача – ОСОБА_1,
представника відповідача – ОСОБА_2,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні справу за адміністративним позовом депутата Кременчуцької міської ради ОСОБА_1 до виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про визнання рішення нечинними, -
В С Т А Н О В И В:
25 січня 2018 року депутат Кременчуцької міської ради ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про
- визнання незаконним або таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили та визнання нечинним з дня прийняття рішення від 10.10.2017 №1093 "Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчук;
- зобов'язання скасувати рішення від 10.10.2017 №1093 "Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчук;
- визнання незаконним або таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили та визнання нечинним з дня прийняття рішення від 06.10.2017 №1066 "Про затвердження Порядку проведення громадських слухань відкритих слухань проектів рішень виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області з питань встановлення цін/тарифів на послуги постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення та/або погодження Інвестиційних програм суб'єктів господарювання та затвердження складу комісії з питань розгляду заяв (зауважень, пропозицій), які надійшли під час відкритих слухань і Положення про комісії";
- зобов'язання визнати регуляторним актом рішення "Про встановлення, зміну чи корегування тарифів, на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчук з додатком, який приймається за процедурою, встановленою діючим законодавством, готовити аналіз регуляторного впливу, проводити громадські слухання згідно чинного законодавства, ч. 3 ст. 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", "Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття";
- визнати незаконним або таким, що не відповідає правовому акту вищою юридичної сили та нечинним з дня прийняття рішення від 13.02.2018 №135"Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуг з центрального опалення та централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука з додатками;
- зобов'язання скасувати рішення від 13.02.2018 №135"Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуг з центрального опалення та централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством "Теплоенерго" м. Кременчука з додатками /з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 22.03.2018/.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29.01.2018 відкрито провадження у справі за даним позовом. Розгляд справи здійснюється за правилами загального позовного провадження.
До підготовчого засідання відводів складу суду та секретарю судового засідання не надходило.
У підготовчому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представником відповідача в підготовчому судовому засіданні заявлено клопотання про залучення у участі у справі в якості третіх осіб КП "Теплоренерго" та управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, оскільки рішення по справі може вплинути на їх права та інтереси.
Позивач проти задоволення заявленого клопотання заперечував.
Відповідно до частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов’язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про можливість залучення до участі в справі в якості третіх осіб, які не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, КП "Теплоренерго" та управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, оскільки рішення по справі може вплинути на права та обов'язки цих осіб.
Статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами другою - четвертою статті 162 цього Кодексу. Пояснення третьої особи подаються в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк, який дасть змогу третій особі підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази і надати пояснення до позову або відзиву, а іншим учасникам справи - відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті.
Частиною другою статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
А відповідно до частини четвертої цієї статті, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
З урахуванням наведеного, суд вважає за доцільне встановити строк для подання третіми особами пояснень щодо позову, а учасниками справи - відповіді на вказані пояснення, у зв'язку з чим необхідно продовжити строк проведення підготовчого провадження на тридцять днів.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Частиною четвертою статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов’язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Відповідно до частин п'ятої та шостої вказаної статті оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність зобов'язання виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області опублікувати, у виданні у якому мали бути оприлюднені оскаржувані нормативно правові акти, оголошення у якому вказати, реквізити нормативно-правових актів які оскаржуються, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
Керуючись статтями 159, 163, 164, 173, 180, 181, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Залучити до участі у справі №524/9942/17 в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача КП "Теплоренерго" та управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.
Продовжити строк проведення підготовчого засідання на тридцять днів.
Встановити третім особам п'ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали для надання пояснень щодо позову разом з усіма доказами, на яких ґрунтуються пояснення, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачем по справі, та документами, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до них документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) пояснень до суду.
Встановити учасникам справи п'ятиденний строк з дня отримання пояснень третьої особи для подання відповіді на вказані пояснення та документів, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до них документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) пояснень до суду.
Роз'яснити учасникам справи, що судом, у відповідності до вимог частини першої статті 144 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов'язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства, вчиняються заходи процесуального примусу, визначені статтею 145 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повідомити позивачу, що не пізніше двох днів з дня отримання даної ухвали він повинен направити третім особам копію позовною заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду.
Зобов'язати виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Полтавської області опублікувати оголошення про наступну дату підготовчого судового засідання по справі за позовом Депутата Кременчуцької міської ради ОСОБА_1 до виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про визнання рішення нечинними, у якому вказати, реквізити нормативного-правового акту який оскаржується, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
Відкласти підготовче засідання на 24 травня 2018 року о 10:30, що відбудеться у приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду за адресою: вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава, Полтавська область, 36039.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та не може бути оскаржена.
Повний тексту хвали складено 27 квітня 2018 року.
Суддя С.С. Бойко