
У Х В А Л А
про залучення до участі у справі третьої особи
м. Вінниця
23 квітня 2018 р. Справа № 802/737/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Поліщук І.М.,
за участю:
секретаря судового засідання: Дмитрука Михайла Володимировича
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: ОСОБА_2
представників відповідача 2: ОСОБА_3, ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача 1 в адміністративній справі
за позовом: Турбівської селищної ради Липовецького району Вінницької області
до: Вінницької обласної ради, Липовецької міської ради Вінницької області
про: визнання протиправними та скасування рішень
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Турбівської селищної ради Липовецького району Вінницької області до Вінницької обласної ради, Липовецької міської ради Вінницької області про визнання протиправними та скасування рішень.
30.03.2018 року представником Вінницької обласної ради подано клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_5 спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області. Обґрунтовуючи вимоги клопотання представник відповідача 1 зазначив, що ОСОБА_5 спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області є виконавчим органом обласної ради з питань ефективного використання майна, управління яким здійснює Вінницька обласна рада. Крім того, у разі, коли питання стосується майна територіальних громад сіл, селищ, міст області, документи для розгляду на сесії обласної ради подаються через ОСОБА_5 спільної комунальної власності та візуються керівником управління. З огляду на викладене вважає, що рішення, прийняте за наслідками розгляду даної адміністративної справи, може вплинути на права, інтереси та обов'язки ОСОБА_5 спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області.
В судовому засіданні 23.04.2018 року судом поставлено на розгляд клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи ОСОБА_5 спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області.
Присутня у судовому засіданні представник позивача заперечувала щодо залучення до участі у справі в якості третьої особи ОСОБА_5 спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області, зазначивши, що рішення, прийняте за наслідками розгляду даної адміністративної справи, не вплине на його права, інтереси чи обов'язки.
Представник відповідача 1 та представники відповідача 2 підтримали заявлене клопотання та просили його задовольнити.
Визначаючись щодо наявності підстав для залучення до участі у справі третьої особи, суд виходив із наступного.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов’язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Як вбачається із матеріалів справи, предметом оскарження в межах даної справи є рішення Вінницької обласної ради від 24.03.2017 року, в частині передачі безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області цілісного майнового комплексу дочірнього підприємства "Липовецьводоканал" до комунальної власності територіальної громади м. Липовець, а також рішення Липовецької міської ради від 13.07.2017 року в частині прийняття в комунальну власність зазначеного вище майна.
Відповідно до ч. 8 ст. 15 Регламенту Вінницької обласної Ради, затвердженого Рішенням 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31, у разі, коли питання стосується управління майном об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, документи подаються за наступним переліком:
- лист-клопотання про необхідність розгляду питання на сесії керівника установи, закладу чи організації - об'єкта спільної власності територіальних громад області на ім'я керівника галузевого департаменту, управління (з відповідними документами);
- лист-клопотання про необхідність розгляду питання на сесії керівника галузевого департаменту, управління облдержадміністрації на ім'я начальника управління спільної комунальної власності територіальних громад області, за погодженням з облдержадміністрацією (в особі голови або його заступників), і проект рішення обласної Ради, завізований керівником галузевого департаменту, управління облдержадміністрації та заступником голови облдержадміністрації (з відповідними документами);
- лист-клопотання про необхідність розгляду питання на сесії начальника управління спільної комунальної власності територіальних громад області на ім'я голови Ради і проект рішення Ради, завізований керівником галузевого департаменту, управління облдержадміністрації, заступником голови облдержадміністрації, начальником управління спільної комунальної власності територіальних громад області (з відповідними документами).
Начальник управління спільної комунальної власності територіальних громад області, що ініціює розгляд проекту рішення, візує кожну сторінку проекту рішення, додатка до проекту рішення та підписує додаток із зазначенням прізвища, ім’я та посади.
Враховуючи вищевикладене, суд погоджується із посиланнями представника відповідача 1 відносно того, що рішення, прийняте за наслідками розгляду даної адміністративної справи, може вплинути на права, інтереси чи обов'язки управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області, а тому проходить до висновку про наявність підстав для його залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
За вказаних обставин та керуючись ст. ст. 49, 248, 256 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача 1 задовольнити.
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, ОСОБА_5 спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області.
Ухвала оскарженню не підлягає. Відповідно до ч. 6 ст. 256 КАС України ухвали суду, які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту постановлення.
Повний текст ухвали складено 27.04.2018 року.
Суддя Поліщук Ірина Миколаївна