
Справа № 545/911/18
Провадження № 3/545/309/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" квітня 2018 р. Суддя Полтавського районного суду Полтавської області Шелудяков Л.В., за участю прокурора Лещенко А.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від заступника начальника Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, депутата Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягався,-
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №83 від 16 квітня 2018 року, ОСОБА_1, будучи депутатом Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 09 жовтня 2017 року, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав і суду пояснив, що про обов’язок та термін подачі декларації за 2016 рік йому було відомо. Після отримання електронного ключа доступу в особистий кабінет для подачі декларації у нього були неодноразові намагання заповнити розділи декларації. Коли увійшов в особистий кабінет для подачі декларації, заповнив її та відправив. Оскільки електронна декларація ним заповнювалася вперше, він не знав, що йому повинно було прийти повідомлення. Докази, що він намагався подати декларацію у встановлений строк, він надати не може. Коли дізнався, що електронна декларація ним не подана за допомогою фахівця він подав щорічну електронну декларацію за 2016 рік в жовтні 2017 року.
Прокурор Лещенко А.О. в судовому засіданні вказав, що протокол складений правомірно, просив застосувати до порушника стягнення передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, прокурора Лещенко А.О., дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Згідно рішення Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 09 листопада 2015 року «Про реєстрацію обраних депутатів Гожулівської сільської ради» було визнано повноваження депутата Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області ОСОБА_1
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зокрема, зазначені у п.1 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.5 розділу 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10 червня 2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, про порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 будучи депутатом місцевої ради, повинен був подати електронну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», №1975-VIII від 23 березня 2017 року, Розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Проте, в порушення зазначених вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 несвоєчасно подав електронну декларацію, а саме 09 жовтня 2017 року.
В ході судового розгляду поважних причин для несвоєчасної подачі електронної декларації ОСОБА_1 встановлено не було.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП в повній мірі підтверджується доказами дослідженими судом під час розгляду справи, а саме: протоколом №83 від 16 жовтня 2017 року про адміністративне правопорушення, з яким ОСОБА_1 ознайомлений та зазначив, що не згоден з ним, рішенням Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 09 листопада 2015 року «Про реєстрацію обраних депутатів Гожулівської сільської ради», яким визнано повноваження депутата Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області ОСОБА_1, витягом з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо подання ОСОБА_1 09 жовтня 2017 року декларації за 2016 рік, а також іншими зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення в сукупності, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.11-24).
Відповідно дост.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини скоєння правопорушення, особу винної, відсутність обтяжуючих обставин, проходжу до висновку, що накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави в мінімальному розмірі є достатнім заходом впливу і буде сприяти його вихованню в майбутньому.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.279, 280, 283, 284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,винним у
вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Держави в особі стягувача – Державної судової адміністрації України (ГУК у м.Києві (м.Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання до Апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд Полтавської області апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Л.В.Шелудяков