
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
25 квітня 2018 року м. Київ №709/2215/17
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ключковича В.Ю.,
суддів Губської О.А.,
Троян Н.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Києві клопотання ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області та ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області, третя особа: Головне управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
01 грудня 2017 року ОСОБА_2 звернувся до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з адміністративним позовом до ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області, третя особа: Головне управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області, в якому просив:
- визнати бездіяльність ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області щодо відмови виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області для подальшого перерахунку пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 за формою, передбаченою додатком 2 до постанови КМУ від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 3600,00 гривень, оклад за спеціальним званням підполковник міліції - 2200,00 гривень, надбавка за вислугу років у розмірі 40% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням - 2320,00 гривень, надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавка за вислугу років - 4060,00 гривень, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% посадового окладу - 540,00 гривень, та премії в розмірі 92% (від усіх позицій нарахування) - 11702,40 гривень, а всього 24422, 40 гривень, передбачених постановою КМУ від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» з дати виникнення права на перерахунок - з 1 січня 2016 року протиправною;
- зобов'язати ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області для подальшого перерахунку пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 із зазначенням вказаних вище розмірів основних і додаткових видів грошового забезпечення;
- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області подати у встановлений судом строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
Рішенням Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 29 січня 2018 року адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області щодо відмови виготовити та направити до ГУ ПФУ в Черкаській області для подальшого перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 за формою, передбаченою додатком 2 до постанови КМУ від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених постановою КМУ від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з дати виникнення права на перерахунок - 01 січня 2016 року. Зобов'язано ліквідаційну комісію УМВС України в Черкаській області виготовити та направити до ГУ ПФУ в Черкаській області для подальшого перерахунку пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 за формою, передбаченою додатком 2 до постанови КМУ від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 3600,00 гривень, оклад за спеціальним званням підполковник міліції - 2200,00 гривень, надбавка за вислугу років у розмірі 40% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням - 2320,00 гривень (відповідно до постанови КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»), надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років - 4060,00 гривень, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% посадового окладу - 540,00 гривень, премія 92% від усіх позицій нарахування - 11702,40 гривень (відповідно до постанови КМУ від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»), а всього 24422,40 гривень з дати виникнення права на перерахунок - 01 січня 2016 року. Встановлено судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду (ст. 382 КАС України).
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій, вказуючи на порушення судом норм матеріального права, просить скасувати рішення Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 29 січня 2018 року та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 відмовити повністю. Також, до апеляційної скарги додано клопотання, у якому апелянт просить зупинити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області на рішення Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 29 січня 2018 року у справі №709/2215/17 до набрання чинності рішенням у зразковій справі №Пз/9901/1/18.
29 березня 2018 року до Київського апеляційного адміністративного суду від позивача надійшло клопотання (вх.№10975), у якому ОСОБА_2 просить апеляційне провадження за апеляційною скаргою Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області на рішення Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 29 січня 2018 року у справі №709/2215/17 зупинити до набрання чинності рішенням у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (№802/2196/17-а).
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи клопотань, колегія суддів вважає за можливе зупинити провадження у справі, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 21 ч. 1 ст. 4 КАС України, типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Згідно з п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
За приписами ч.1 ст.290 КАС України якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.
При цьому, ч.7 ст.290 КАС України встановлено, що ухвала про відкриття Верховним Судом провадження у зразковій справі публікується на офіційному веб-порталі судової влади України, а також в одному із загальнодержавних друкованих засобів масової інформації не пізніше ніж за десять днів до дати судового засідання для розгляду зразкової справи.
Так, 02 лютого 2018 року на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі за позовом ОСОБА_3 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії у справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Також, вказане рішення Верховного Суду 15 лютого 2018 року опубліковано в офіційному друкованому виданні «Урядовий кур'єр» (№32) та розміщено в Єдиному державному реєстрі судових рішень за реєстраційним номером 71979490.
Дослідивши матеріали справи та оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі №Пз/9901/1/18, колегія суддів дійшла до висновку, що ці справи є типовими, адже відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачами заявлено аналогічні позовні вимоги.
Разом з цим, згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень, рішенням Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12.03.2018 року відмовлено у задоволенні позову у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а). Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення Верховного Суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням Великої Палати Верховного Суду за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржене до Великої Палати Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня його ухвалення.
З Єдиного державного реєстру судових рішень судом встановлено, що ухвалою Великої Палати Верховного Суду від 02 квітня 2018 року відкрито апеляційне провадження у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Отже, зважаючи на вищевикладене, колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку, що рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12 березня 2018 року у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а) станом на 25 квітня 2018 року не набрало законної сили.
Відповідно до частин першої та другої статті 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі. Провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.
За таких обставин та з урахуванням наявності правових підстав для зупинення провадження у справі на підставі пункту 9 частини 2 статті 236 КАС України, суд вважає що рішення Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а) сприятиме повному та об'єктивному розгляду справи №709/2215/17, а тому провадження у цій справі необхідно зупинити до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Керуючись пунктом 9 частини 2 статті 236 КАС України, статтями 290, 291, 311, 321, 328, 329 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області та ОСОБА_5 - задовольнити.
Зупинити провадження у справі №709/2215/17 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області, третя особа: Головне управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, до набрання чинності рішенням Верховного Суду від 12 березня 2018 року у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а) за позовом ОСОБА_3 до ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя: В.Ю.Ключкович
Судді: О.А. Губська
Н.М. Троян