Постанова № 73620045, 25.04.2018, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
25.04.2018
Номер справи
607/4045/18
Номер документу
73620045
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25.04.2018 Справа №607/4045/18

місто Тернопіль

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Вийванко О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого начальником управління капітального будівництва Тернопільської ОДА, до адміністративної відповідальності протягом року не притягався за ст.185-13 КУпАП,

за ч.1 ст.185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

Головним підрозділом детективів Національного антикорупційного бюро України направлено в Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

22.02.2018 р. на адресу начальника управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації ОСОБА_2 Львівським територіальним управлінням Національного антикорупційного бюро України за підписом його директора ОСОБА_3, з метою виконання обов’язків, передбачених ст. 16 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», у порядку п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», скеровано письмовий запит за вихідний номером № 21-124/7546 від 22.02.2018 р. із вимогою надання у встановлений законом строк належним чином завірених копій актів виконаних робіт (інших наявних документів), що стали підставою для здійснення перерахунків грошових коштів за період із 01.12.2017 р. по 31.12.2017 р. в адресу ТОВ «Газ-Пласт-Буд» (код ЄДРПОУ 36993049), ТОВ «СК-Рембудреставрація» (код ЄДРПОУ 38739756), ПП «НДВК холдинг-центр Інтер-Корс» (код ЄДРПОУ 13345551), TOB «Альянс ОСОБА_4» (код ЄДРПОУ 41342634), ТОВ «Авакс Проф» (код ЄДРПОУ 37306789), ТОВ «Теркомбуд» (код ЄДРПОУ 40383198), ДП «ТУМ» (код ЄДРПОУ 05454912), ТОВ «Глобал ОСОБА_5 Інжиніринг» (код ЄДРПОУ 41422080). Вказаний письмовий запит скеровано 22.02.2018 р. поштовим зв’язком рекомендованим листом (номер відправлення №7900052195566), який вручено 26.02.2018 р. за довіреністю об’єктом поштового зв’язку. Згідно абзацу 2 вказаного письмового запиту, адресата повідомлено, що відповідно до ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», суб’єкти, яким адресовано запит, зобов’язані невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надати відповідну інформацію. У разі неможливості надання інформації, суб’єкт повинен так само невідкладно у письмовій формі повідомити про це Національне бюро з обґрунтуванням причин. Національне бюро за зверненням відповідного суб’єкта може продовжити строк надання інформації на строк не більше двох календарних днів. Ненадання Національному бюро на його запит інформації, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, забороняються і тягнуть за собою відповідальність, передбачену законом.

03.03.2018 р. на адресу Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України надійшов лист від управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації за підписом його начальника ОСОБА_1 (фактичний виконавець, відомості про інших виконавців не вказано) за вихідним номером № 16/01-14 від 28.02.2018 р., що зареєстрований за вхідним номером №124/6680-21 від 03.03.2018 р.

Згідно даного листа управлінням капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації за підписом його начальника ОСОБА_2 відмовлено у наданні запитуваних документів на вищевказаний письмовий запит Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України №21-124/7546 від 22.02.2018 р.

Відтак, згідно п. п. 3, 4 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», Національне антикорупційне бюро України має право витребовувати за рішенням керівника структурного підрозділу Національного бюро та одержувати в установленому законом порядку у вказаному в запиті вигляді та формі від інших правоохоронних та державних органів, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для виконання обов’язків Національного бюро, у тому числі відомості про майно, доходи, видатки, фінансові зобов’язання осіб, які ними декларуються у встановленому законом порядку, відомості про використання коштів Державного бюджету України, розпорядження державним або комунальним майном.

Суб’єкти, яким адресовано зазначений запит, зобов’язані невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надати відповідну інформацію. У разі неможливості надання інформації суб’єкт повинен так само невідкладно у письмовій формі повідомити про це Національне бюро з обґрунтуванням причин. Національне бюро за зверненням відповідного суб’єкта може продовжити строк надання інформації на строк не більше двох календарних днів. Ненадання Національному бюро на його запит інформації, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, забороняються і тягнуть за собою відповідальність, передбачену законом.

Крім того, Національне антикорупційне бюро України має право знайомитися в державних органах, органах місцевого самоврядування із документами та іншими матеріальними носіями інформації, необхідними для попередження, виявлення, припинення та розслідування кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності Національного бюро, у тому числі такими, що містять інформацію з обмеженим доступом.

Таким чином, начальник відділу управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації ОСОБА_1, будучи ознайомленим із вимогами ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», всупереч його вимог, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.185-13 КУпАП, а саме, невиконання законних вимог посадових осіб Національного антикорупційного бюро України, що полягає у ненаданні інформації Національному антикорупційному бюро на запит його посадових осіб.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення не визнав, надавши суду письмові пояснення, в яких зазначив, що у своїй діяльності управління капітального будівництва ТОДА керується «Порядком роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки» затвердженого розпорядженням голови ТОДА № 141 від 27.02.2018 року ним визначено безпосереднього виконавця такого запиту, а саме, юрисконсульта відділу підготовки конкурсних процедур та договорів ОСОБА_5 яка згідно із п. 8, 11 посадової інструкції здійснює аналіз матеріалів, що надійшли від правоохоронних органів та роз’яснює застосування законодавства України працівникам Управління. 28.02.2017 р. через систему електронного документообігу та на паперових носіях ОСОБА_5 подала йому на підпис проект відповіді Львівському Територіальному Управлінню НАБУ. Також остання повідомила йому, що у запиті НАБУ не міститься інформація щодо підстав витребування інформації. Такі доводи дають підстави вважати про те, що в діях ОСОБА_1 відсутня подія адміністративного правопорушення, адже він діяв у визначений законом спосіб, відреагувавши на протиправний запит НАБУ.

Допитана у судовому засіданні юрисконсульт відділу підготовки конкурсних процедур та договорів ОСОБА_5 зазначила, що у вищевказаному запиті НАБУ має міститись інформація щодо підстав витребування документів або інформації. Водночас, у запиті НАБУ не вказано конкретної підстави та не зрозуміло, що стало підставою для витребовування інформації, а тому, вважає, що правоохоронним органом не наведено правових підстав для висунення відповідних вимог, а також, не надано інформації чи документів, що підтверджували підставу щодо проведення заходів у встановленому законодавством порядку.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Як встановлено у судовому засіданні, начальник відділу управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації ОСОБА_1, будучи ознайомленим із вимогами ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», всупереч його вимог, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.185-13 КУпАП, а саме, невиконання законних вимог посадових осіб Національного антикорупційного бюро України, що полягає у ненаданні інформації Національному антикорупційному бюро на запит його посадових осіб.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 13.03.2018 р.; копією запиту № 21-124/7546 від 22.02.2018 р.; копією списку поштових відправлень № 17 від 22.02.2018 р.; копією списку згрупованих поштових відправлень листів рекомендованих № 4569 від 23.02.2018 р.; витягом із сайту Укрпошти; копією листа № 161/01-14 від 28.02.2018 р.

За даних обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-13 КУпАП, – ненадання інформації Національному антикорупційному бюро України на запит його посадових осіб, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, або невиконання інших законних вимог посадових осіб Національного антикорупційного бюро України, за що передбачена відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу від двохсот п’ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а тому, його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.

При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, які пом’якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, а тому, суд приходить до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією статті, за якою він притягується до відповідальності.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.

Керуючись ст. 33, 40-1, ч.1 ст.185-13, ст. 283, 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 4 250,00 грн. (чотири тисячі двісті п’ятдесят гривень 00 копійок) в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. в дохід держави.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено

Головуючий суддяОСОБА_6