
Справа №: 478/598/18 Провадження №2-а/478/15/2018
У Х В А Л А
24 квітня 2018 року смт. Казанка
Казанківський районний суд Миколаївської області в складі судді Томашевського О.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Казанківської селищної ради Миколаївської області, селищного голови Казанківської селищної ради ОСОБА_2 про неправомірні дії Казанківської селищної ради Миколаївської області з перейменування вулиці 3-я Вирішальна та провулку 3-й Вирішальний в смт. Казанка Миколаївської області, а також сільського голови ОСОБА_2 щодо невиконання постанови Миколаївського окружного адміністративного суду від 12.10.2016 року, скасування прийнятого рішення, -
В с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Казанківського районного суду Миколаївської області, з адміністративним позовом до Казанківської селищної ради Миколаївської області, селищного голови Казанківської селищної ради ОСОБА_2, згідно з яким просить суд:
- визнати протиправними діями Казанківської селищної ради Миколаївської області з прийняття на 14 сесії 7 скликання рішення за № 216/14 від 13 липня 2017 року;
- визнати протиправними діями селищного голови смт. Казанка Миколаївської області ОСОБА_2, який укрив від 14 сесії 7 скликання інформацію про наявність невідкликаних підписів 80 (вісімдесяти) громадян мешканців вулиці 3-я Вирішальна та провулку 3-й Вирішальний в смт. Казанка Миколаївської області щодо незгоди з перейменуванням топоніміки, яка не пов’язана з назвами внутрішнього займу, п’ятирічки в чотири роки, третього вирішального року п’ятирічки до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»;
- скасувати рішення за № 216/14 від 13 липня 2017 року 14 сесії 7 скликання Казанківської селищної ради, як таке що не відповідає вимогам Закону.
Дослідивши матеріали позову, приходжу до наступного висновку.
Згідно п.4 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Стаття 20 КАС України містить вичерпний перелік адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України,місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно ч.2 ст.20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Проаналізувавши вказану норму, приходжу до висновку, що вирішення питання про можливість відкриття провадження по адміністративній справі відноситься до юрисдикції окружного адміністративного суду, оскільки Казанківському районному суду Миколаївської області, як місцевому адміністративному суду, не підсудні справи з приводу скасування рішень та зобов’язання вчинити дії органу місцевого самоврядування.
Згідно з вимогами п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч.ч.1-2 ст.30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Враховуючи наведене, матеріали адміністративної справи належить передати за підсудністю до Миколаївського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.4, 19, 20, 29, 241, 248, 256, 294, 295 КАС України, -
П о с т а н о в и в:
Матеріали адміністративної справи № 478/598/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Казанківської селищної ради Миколаївської області, селищного голови Казанківської селищної ради ОСОБА_2 про неправомірні дії Казанківської селищної ради Миколаївської області з перейменування вулиці 3-я Вирішальна та провулку 3-й Вирішальний в смт. Казанка Миколаївської області, а також сільського голови ОСОБА_2 щодо невиконання постанови Миколаївського окружного адміністративного суду від 12.10.2016 року, скасування прийнятого рішення – передати на розгляд Миколаївському окружному адміністративному суду.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Казанківського районного суду
Миколаївської області ОСОБА_3