
8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
25 квітня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/420/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Басової Н.М.
при секретарі судового засідання: Солошенка П.В.,
без участі сторін,
розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника позивача ОСОБА_1 про залучення співвідповідача по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” до Луганської об’єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними дій, рішення та зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” до Луганської об’єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними дій, рішення та зобов’язання вчинити певні дії.
В підготовче засідання 25.04.2018 представники сторін не прибули, повідомлені належним чином про дату, час та місце проведення підготовчого засідання (т.2 а.с.84).
25.04.2018 через канцелярію суду представники сторін надали клопотання, в яких просили суд провести дане підготовче засідання за їх відсутності (т.2 а.с.96,97).
Також через канцелярію суду представник позивача надав клопотання від 25.04.2018 про залучення до часті у справі співвідповідача - Головне управління ДФС у Луганській області (т.2 а.с.88-90).
Клопотання обґрунтовано тим, що у зв’язку з внесенням змін до Податкового Кодексу України Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII з 01.01.2017 у державних податкових інспекцій залишились лише функції сервісного обслуговування платників податків (ст.19-3 ПК України). Всі інші функції, в тому числі організовувати збір податкової інформації та внесення її до інформаційних баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику віднесені до повноважень контролюючого органу (пп.19-1.1.40 п.19-1 ст.19-1 ПК України).
Оскільки ДПІ, яка є відповідачем у даній справі, з 01.01.2017 не здійснює збір податкової інформації та внесення її до інформаційних баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, а відтак не може вносити зміни до інформаційної системи органів ДФС та інтегрованих карток ТОВ «ЛЕО» шляхом виключення з них відомостей про наявність податкового боргу недоїмки (пені на загальну суму 604 731,49грн.).
На підставі викладеного, просив задовольнити клопотання та залучити до участі у справі в якості співвідповідача Головне управління ДФС у Луганській області.
Розглянувши заявлене клопотання, дослідивши матеріли справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника позивача з наступних підстав.
З адміністративного позову вбачається, що одними з позовних вимог по даній справі є визнання протиправними дії Луганської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області щодо відображення в інформаційній системі органів ДФС та інтегрованій картці ТОВ «ЛЕО» показників про наявність у Товариства податкового боргу в загальному розмірі 604 731,49грн. та зобов’язання Луганську ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області внести зміни до інформаційної системи органів ДФС та інтегрованих карток ТОВ «ЛЕО» шляхом виключення з них відомостей про наявність податкового боргу недоїмки (пені) на загальну суму 604 731,49грн. (а.с.4-10).
Позивач, як платник податків, перебуває на обліку в Луганській об’єднаній Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Луганській області (а.с.63-69).
Позовні вимоги заявлені саме до Луганської об’єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області.
При цьому, у зв’язку з внесенням змін до Податкового Кодексу України Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII з 01.01.2017 у державних податкових інспекцій залишились лише функції сервісного обслуговування платників податків (ст.19-3 ПК України). Всі інші функції, пов’язані в тому числі і з організацією збору податкової інформації та внесення її до інформаційних баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, віднесені до повноважень контролюючого органу (пп.19-1.1.40 п.19-1 ст.19-1 ПК України).
Згідно ч.3 ст.48 КАС України, суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі в якості другого співвідповідача Головне управління ДФС у Луганській області, оскільки вимоги, які стосуються внесення змін до інформаційної системи органів ДФС та інтегрованих карток ТОВ «ЛЕО» шляхом виключення з них відомостей про наявність податкового боргу недоїмки (пені на загальну суму 604 731,49грн.), у разі їх задоволення, можуть бути виконані лише ГУ ДФС у Луганській області.
За таких обставин клопотання представника позивача слід задовольнити.
Керуючись статтями 48, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про залучення співвідповідача задовольнити.
Залучити до участі у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” до Луганської об’єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними дій, рішення та зобов’язання вчинити певні дії у якості другого співвідповідача Головне управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ - 39591445, місце знаходження: 93400, вул.Енергетиків,72, м.Сєвєродонецьк, Луганська область).
Копію ухвали разом з інформацією про права та обов’язки, копію позовної заяви разом з додатками направити Головному управлінню ДФС у Луганській області.
Зобов’язати Головне управління ДФС у Луганській області надати суду в строк до 15.05.2018 відзив на позовну заяву разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, всі матеріали і пояснення, що, на думку відповідача, матимуть значення для розгляду даної справи, разом із документом, що підтверджує надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам.
Роз’яснити відповідачу, що відзив на позовну заяву повинен повністю відповідати вимогам ст.162 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та окремо від судового рішення, прийнятого за наслідками розгляду справи, оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_2