
Справа № 815/1807/18
УХВАЛА
24 квітня 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Андрухів В.В.,
розглянувши матеріали:
за позовною заявою Селянського фермерського господарства «ОЛЕСЯ» (67600, Одеська область, м. Біляївка, вул. Молодіжна, 5)
до Лиманської районної державної адміністрації Одеської області (67500, Одеська область, смт. Доброслав, пр-т 40-річчя Визволення, 1), ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
третя особа на стороні відповідачів – Приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2 (65000, АДРЕСА_2)
про визнання незаконним рішення та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
19 квітня 2018 року до суду надійшов адміністративний позов Селянського фермерського господарства «ОЛЕСЯ» до Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, ОСОБА_1, третя особа на стороні відповідачів - Приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2, в якому позивач просить:
1) визнати незаконними дії Лиманської районної державної адміністрації Одеської області з реєстрації речових прав на нерухоме майно земельних ділянок:
- ОСОБА_3, кадастровий номер 5121010100:01:001:0899, площа 2 га;
- ОСОБА_4, кадастровий номер 5121010100:01:001:0900, площа 2 га;
- ОСОБА_5, кадастровий номер 5121010100:01:001:0898, площа 2 га;
- ОСОБА_6, кадастровий номер 5121010100:01:001:0892, площа 2 га;
- ОСОБА_7, кадастровий номер 5121010100:01:001:0891, площа 2 га;
- ОСОБА_8, кадастровий номер 5121010100:01:001:0893, площа 2 га;
- ОСОБА_9, кадастровий номер 5121010100:01:001:0896, площа 2 га;
- ОСОБА_10, кадастровий номер 5121010100:01:001:0897, площа 2 га;
- ОСОБА_11, кадастровий номер 5121010100:01:001:0894, площа 2 га;
- ОСОБА_12, кадастровий номер 5121010100:01:001:0890, площа 2 га;
- ОСОБА_13, кадастровий номер 5121010100:01:001:0904, площа 2 га;
- ОСОБА_14, кадастровий номер 5121010100:01:001:0906, площа 2 га;
- ОСОБА_15, кадастровий номер 5121010100:01:001:0902, площа 2 га;
- ОСОБА_16, кадастровий номер 5121010100:01:001:0895, площа 2 га;
- ОСОБА_17, кадастровий номер 5121010100:01:001:0907, площа 2 га;
2) зобов’язати Лиманську районну державну адміністрацію Одеської області скасувати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно наступних земельних ділянок:
- ОСОБА_3, кадастровий номер 5121010100:01:001:0899, площа 2 га;
- ОСОБА_4, кадастровий номер 5121010100:01:001:0900, площа 2 га;
- ОСОБА_5, кадастровий номер 5121010100:01:001:0898, площа 2 га;
- ОСОБА_6, кадастровий номер 5121010100:01:001:0892, площа 2 га;
- ОСОБА_7, кадастровий номер 5121010100:01:001:0891, площа 2 га;
- ОСОБА_8, кадастровий номер 5121010100:01:001:0893, площа 2 га;
- ОСОБА_9, кадастровий номер 5121010100:01:001:0896, площа 2 га;
- ОСОБА_10, кадастровий номер 5121010100:01:001:0897, площа 2 га;
- ОСОБА_11, кадастровий номер 5121010100:01:001:0894, площа 2 га;
- ОСОБА_12, кадастровий номер 5121010100:01:001:0890, площа 2 га;
- ОСОБА_13, кадастровий номер 5121010100:01:001:0904, площа 2 га;
- ОСОБА_14, кадастровий номер 5121010100:01:001:0906, площа 2 га;
- ОСОБА_15, кадастровий номер 5121010100:01:001:0902, площа 2 га;
- ОСОБА_16, кадастровий номер 5121010100:01:001:0895, площа 2 га;
- ОСОБА_17, кадастровий номер 5121010100:01:001:0907, площа 2 га;
3) визнати незаконними дії приватного нотаріуса ОСОБА_2 з реєстрації договорів купівлі-продажу, укладених між вказаними особами та ОСОБА_1;
4) скасувати державну реєстрацію договорів купівлі-продажу, укладених між вказаними особами та ОСОБА_1.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем надано до позову квитанцію № 2213 від 25 вересня 2017 року про сплату судового збору за позовом Селянського фермерського господарства «ОЛЕСЯ» у розмірі 1600 грн.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року №3674-VI.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, встановлено ставку судового збору у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” від 07.12.2017 року, з 01 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум працездатних осіб на місяць у розмірі 1762 гривні.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України “Про судовий збір”, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, за звернення до суду із заявленими позовними вимогами позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 7048 грн. (4 х 1762 грн.).
Оскільки позивач сплачено судовий збір у розмірі 1600 грн., йому необхідно сплатити 5448 грн.
Згідно вимог ч. 2 ст. 9 Закону України “Про судовий збір”, суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, зазначений адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 161 КАС України в частині сплати судового збору.
Згідно п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Проте, позивачем не зазначено його номерів засобів зв'язку, поштового індексу відповідача – ОСОБА_1, відомих номерів засобів зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача - Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, відомих номерів засобів зв'язку третьої особи.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач фактично пред'являє позовні вимоги до Приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2, проте зазначає його третьою особою, а не відповідачем по справі.
Також суд зазначає, що згідно з п.9 ч.1 ст.4 КАС України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Відповідно до ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: 1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; 2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом; 6) спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; 8) спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності; 9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб; 10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб; 11) спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю; 12) спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень".
З огляду на вищевикладене, суд зазначає, що КАС України не передбачено право звернення юридичної особи з позовними вимогами до фізичної особи.
Натомість, позивач вказує відповідачем фізичну особу – ОСОБА_1, хоча вимоги до нього взагалі відсутні.
Відповідно до п.5 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач просить визнати незаконними дії Лиманської районної державної адміністрації Одеської області з реєстрації речових прав на нерухоме майно земельних ділянок за п’ятнадцятьма особами.
Проте, позивач не надає суду докази того, що саме Лиманська районна державна адміністрація Одеської області здійснила реєстрацію речових прав на нерухоме майно земельних ділянок за цими особами.
Згідно з п.11 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Натомість, позивачем не зазначено у позовній заяві власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі викладеного, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху та роз’яснює позивачу, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 5448 грн.; надання виправленої позовної заяви з її копіями для учасників справи; надання доказів того, що саме Лиманська районна державна адміністрації Одеської області здійснила реєстрацію речових прав на нерухоме майно земельних ділянок за п’ятнадцятьма особами, вказаними позивачем, з їх копіями для учасників справи; надання власного письмового підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Платiжні реквiзити для перерахування судового збору: отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 38016923; банк отримувача – ГУ ДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) – 828011; рахунок отримувача – 31212206784005; код класифікації доходів бюджету – 22030101; призначення платежу - судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626.
Керуючись ст.ст. 132, 160, 161, 169, 248, 256, 293 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Селянського фермерського господарства «ОЛЕСЯ» до Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, ОСОБА_1, третя особа на стороні відповідачів - Приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2 про визнання незаконним рішення та зобов’язання вчинити певні дії – залишити без руху.
Надати позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Роз’яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.В. Андрухів