Рішення № 73592340, 20.04.2018, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.04.2018
Номер справи
821/448/18
Номер документу
73592340
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2018 р.м. ХерсонСправа № 821/448/18 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Морської Г.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,

встановив:

Головне управління ДФС у Херсонській області (далі-позивач) звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 (далі-відповідач), в якому просить стягнути з відповідача податковий борг по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 6247,06 грн. та по військовому збору в сумі 607,70 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 6247,06 грн., який виник починаючи з 07.12.2016р. за рахунок несплати узгоджених грошових зобов'язань, які нараховані згідно податкових повідомлень-рішень №0009681305 та №0009691305 від 19.09.2016р., а також по військовому збору в сумі 607,70 грн., який також виник 07.12.2016р. за рахунок узгоджених зобов'язань на підставі податкового повідомлення-рішення від 19.09.2016р. №000970105. Таким чином, залишок непогашеного податкового боргу становить 6854,76 грн. Оскільки відповідачем не сплачується вказаний податковий борг в добровільному порядку, контролюючий орган звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 22.03.2018р. провадження у справі відкрите, розгляд справи призначений за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч.3 ст. 171 КАС України, якщо відповідачем у позовній заяві, щодо якої відсутні підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження у справі, вказана фізична особа, яка не є підприємцем, суддя не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

На підставі вказаної процесуальної норми судом був направлений відповідний запит до відділу реєстрації місця проживання фізичних осіб Херсонської міської ради, однак отримано відповідь про відсутність відомостей щодо місця реєстрації запитуваної особи.

Згідно ч.1 ст.130 КАС відповідач, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання.

Враховуючи викладене, 26.03.2018р. суд викликав ОСОБА_1 через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України - Херсонського окружного адміністративного суду.

Крім того, судом направлена судова повістка про виклик відповідача в судове засідання на адресу, яка наявна в матеріалах справи та згідно інформації на офіційному сайті ПАТ "Укрпошта", судова повістка вручена відповідачу особисто.

За вказаних обставин, суд вважає, що відповідач повідомлена про розгляд даної справи належним чином.

Відповідачем не надано відзиву на позовну заяву.

Суд, на підставі положень Кодексу адміністративного судочинства України, розглядає та вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд дійшов до наступного.

30 червня 2016 р. співробітником Херсонської ОДПІ ГУ ДФС в Херсонській області проведена документальна невиїзна документальна перевірка фізичної особи-платника податків ОСОБА_1 з питання отримання додаткового блага у вигляді суми боргу анульованого кредитором за період з 01.01.2015р. по 31.12.2015р. За результатами вказаної перевірки контролюючим органом складено акт від 30.08.2016р. №675/21-03-13-05/НОМЕР_1, в якому зафіксовано порушення пп.164.2.17 п.164.2 ст.164, п.49.1, п.49.2 ст. 49, п.49.18.4 п.49.18 ст.49, п.179.1 ст.179, пп.1.4 п.16 прим.1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України.

На підставі вказаного акту перевірки контролюючим органом прийняті податкові повідомлення-рішення від 19.09.2016р.:

- №0009691305, яким застосовано штрафну санкцію в сумі 170,00 грн.;

- №0009681305, яким збільшено податкове зобов'язання на 4861,65 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1215,41 грн.;

- №0009701305, яким визначено податкове зобов'язання в сумі 486,16 грн. та штрафна (фінансова) санкція в розмірі 121,54 грн.

Вищевказані акт перевірки та податкові повідомлення-рішення були направлені відповідачу та отриманні нею, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями рекомендованих повідомлень.

Станом на день розгляду справи відповідачем не надано жодних доказів сплати податкового зобов'язання.

Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються Податковим Кодексом України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі - ПК України).

Статтею 19-1 ПК України визначені функції контролюючих органів, з поміж яких є здійснення погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів; забезпечення визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Підпунктом 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п.36.1 ст.36 ПК України).

Відповідно до п.46.1 ст.46 ПК України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до положень ст..49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Положеннями ст..54 ПК України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об'єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством; дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках (пп. 54.3.1, 54.3.2 п. 54.2 ст.54 ПК України).

Згідно ст.58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян).

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу.

Судом встановлено, що податкові повідомлення-рішення вручені відповідачу особисто 28.09.2016р., що підтверджується наявною в матеріалах справи копією рекомендованого повідомлення №7300803647460.

Згідно із п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У зв'язку із тим, що відповідачем не надано жодних доказів оскарження вищезазначених рішень контролюючого органу ні в адміністративному, ні в судовому порядку, грошове зобов'язання є узгодженим.

Відповідно до ст..59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

З матеріалів справи вбачається, що контролюючим органом надіслано на адресу відповідача податкову вимогу від 29.06.2017р. №1011-17 на суму 6854,76 грн., яка отримана останньою 01.08.2017р.

Доказів виконання зобов'язання щодо сплати податкової заборгованості по податку на доходи фізичних осіб та з військового збору заявлені до стягнення, відповідачем до суду не надано, доводи контролюючого органу щодо наявності такої заборгованості відповідачем не спростовані.

На підставі вищевикладеного, та враховуючи, що дії позивача відповідають вимогам чинного законодавства України, а також приймаючи до уваги факт не надання відповідачем до суду жодних доказів, спростовуючих наведені доводи позивача, суд доходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Приймаючи до уваги викладені обставини, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг з з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (код платежу 11010500) рахунок розмежування казначейства, р/р 33117341700002, отримувач УДКСУ у м. Херсоні Херсонської області, код 37959779, банк ГУ ДКСУ МФО 852010 в сумі 6247 (шість тисяч двісті сорок сім) грн. 06 коп. та по військовому збору (код платежу 11011000) державний бюджет, р/р 31118063700002, отримувач УДКСУ у м. Херсоні Херсонської області, код 37959779, банк ГУДКСУ МФО 852010 у сумі 607 (шістсот сім) грн..70 коп..

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Морська Г.М.

кат. 8.2.3