
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________
УХВАЛА
18 квітня 2018 р. м. ХерсонСправа № 821/509/18
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Хом'якової В.В.,
при секретарі Перебийніс Н.Ю.,
за участю позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду з підстав пропущення строку звернення до суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах малолітньої дитини - ОСОБА_2 до Селищного голови Великоолександрівської селищної ради Херсонської області ОСОБА_3, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги Великоолександрівського району" про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом до відповідача, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність суб`єкта владних повноважень - селищного голови Великоолександрівської селищної ради Херсонської області ОСОБА_3 щодо не винесення (підготовки) до розгляду сесії Великоолександрівської селищної ради Херсонської області питання про виділення коштів дитині-інваліду ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за зверненнями головного лікаря Комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги Великоолександрівського району" ОСОБА_4;
- зобов`язати селищного голову Великоолександрівської селищної ради Херсонської області ОСОБА_3 винести на розгляд сесії Великоолександрівської селищної ради Херсонської області питання про виділення коштів дитині-інваліду ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за зверненнями головного лікаря Комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги Великоолександрівського району" ОСОБА_4
29.03.2018 року від відповідача по справі до суду надійшло клопотання про залишення позовної заяви без розгляду з підстав пропущення строку звернення до суду. У даному клопотанні відповідач зазначає, що позивачем, виходячи з положень ст. 122 КАС України, пропущено строк звернення до адміністративного суду, адже ОСОБА_1 звернувся до суду 12.03.2018, а відповідь про те, що звернення Великоолександрівського центру первинної медико-санітарної допомоги про виділення у місцевому бюджеті коштів на закупівлю медичних препаратів (Хуміра, Актемра) для дитини-інваліда ОСОБА_2 на сесіях селищної ради не розглядалися, була направлена йому 01.02.2017 за вих. № 02-22-102, про що свідчить копія з журналу реєстрації вихідної кореспонденції. Відповідач вказує, що посилання позивача на те, що про факт протиправної бездіяльності селищного голови йому стало відомо лише 30.11.2017 року, після отримання ним відповіді від селищного голови від 30.11.2017 за вих. № 02-22-858, а також 19.02.2018 року після отримання копії відповіді від 12.12.2017 року за вих. № 02-22-905 від 12.12.2017 є помилковим. Так, листом від 30.11.2017 за вих. № 02-22-858 відповідачем надавалась позивачу відповідь про те, що 01.02.2017 вже надавалась відповідь на запит щодо розгляду на сесіях питання про виділення коштів на закупівлю медичних препаратів для лікування дитини-інваліда, а лист за вих. № 02-22-905 від 12.12.2017 взагалі адресувався не позивачу, а головному лікарю ЦПМСД Великоолександрівського району ОСОБА_4
Представник позивача прибув в судове засідання, заперечує проти клопотання.
Представник відповідача та третьої особи в судове засідання не прибули, від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Розглянувши клопотання Великоолександрівської селищної ради про залишення позовної заяви без розгляду з підстав пропущення строку звернення до суду, суд зазначає наступне.
На підставі ч. 1, 2 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Пунктами 9, 13 частини 4 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування" визначено, що сільський, селищний, міський голова забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання; є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою.
Судом встановлено, що протягом 2016 року з приводу питання щодо виділення у місцевому бюджеті коштів на закупівлю медичних препаратів для дитини-інваліда ОСОБА_2 було проведено три засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та управління об`єктами комунальної власності Великоолександрівської селищної ради, що підтверджується наявними в матеріалах справи витягами з протоколів №№ 9, 12, 13. На комісії селищної ради, яка відбулась 09 грудня 2016 року (витяг з протоколу № 13), враховуючи невизначенність між лікарями, обласною, районною радами по питанням щодо необхідної суми коштів для лікування дитини-інваліда та проведення співфінансування у вигляді субвенції районному бюджету, вирішили рекомендувати сесії Великоолександрівської селищної ради розглянути питання про виділення коштів із селищного бюджету в 2017 році на лікування ОСОБА_2 за кодом економічної класифікації видатків 2730 "Інші виплати населенню" у вигляді субвенції районному бюджету з коштів перевиконання доходів селищного бюджету у 2016 році. З матеріалів справи вбачається, що протягом 2017 року селищним головою так і не було забезпечено підготовку та винесення на розгляд сесії ради питання про виділення коштів на лікування дитини-інваліда, хоча, ще 09.12.2016 дане питання рекомендувалось профільною комісією до винесення на сесію.
Суд не бере до уваги доводи відповідача щодо пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом та вважає, що позивач оскаржує бездіяльність селищного голови, яка полягає у триваючому порушенні. Так, вбачається безумовний обов'язок селищного голови організувати роботу ради, шляхом винесення питання про виділення коштів на лікування дитини-інваліда, а отже, моментом завершення виконання такого обов’язку є винятково його виконання. Саме тому, в даному конкретному випадку, на думку суду, бездіяльність має лише початковий момент, однак не має кінцевого. Крім того, як вбачається з витягу з протоколу № 13 профільної комісії селищної ради, на останній було прийнято рішення про досягнення згоди між лікарями, обласною та районною радами щодо визначення необхідної для лікування дитини-інваліда суми коштів, та проведення співфінансування у вигляді субвенції районному бюджету. Питання співфінансування залишалось відкритим на протязі 2017 року, про що також свідчить листування (жовтень 2017 року) батьків ОСОБА_2 щодо проведення співфінансування на закупівлю ліків.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд не вважає пропущеним ОСОБА_1, що діє в інтересах малолітньої дитини - ОСОБА_2, строк звернення до суду з адміністративним позовом.
Керуючись ст.ст. 122, 240, 243, 248, 256 КАС України, суд, -
ухвалив:
Відмовити голові Великоолександрівської селищної ради Великоолександрівського району Херсонської області в задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду з підстав пропущення строку звернення до суду.
Ухвала окремо не оскаржується.
Ухвала підписана 20.04.2018.
Суддя Хом'якова В.В.