
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
23 квітня 2018 р. Справа №236/643/18
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Стойка В.В., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Лиманської міської ради Донецької області, третя особа: КЗОЗ «Лиманська міська лікарня», КЛПЗ «Лиманська центральна районна лікарня» про скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
У березні 2017 року ОСОБА_2, діючи в інтересах позивача ОСОБА_1, звернувся до Краснолиманського міського суду Донецької області з позовною заявою до Лиманської міської ради Донецької області, третя особа: КЗОЗ «Лиманська міська лікарня», КЛПЗ «Лиманська центральна районна лікарня» з вимогою:
скасувати рішення Лиманської міської ради Донецької області від 27.02.2018 № 7/43-1987 «Про реорганізацію юридичної особи комунальний заклад охорони здоров’я «Лиманська міська лікарня» шляхом приєднання до комунального лікувально-профілактичного закладу «Лиманська центральна районна лікарня».
Ухвалою Краснолиманського міського суду Донецької області адміністративний позов передано на розгляд Донецькому окружному адміністративному суду.
В результаті автоматизованого розподілу судової справи між суддями було визначено суддю Стойку В.В. для розгляду адміністративної справи №236/643/18.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пунктів 5, 9 частини п’ятої ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій, бездіяльності суб’єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить скасувати рішення Лиманської міської ради Донецької області від 27.02.2018 № 7/43-1987 «Про реорганізацію юридичної особи комунальний заклад охорони здоров’я «Лиманська міська лікарня» шляхом приєднання до комунального лікувально-профілактичного закладу «Лиманська центральна районна лікарня». Вважає, що права позивача порушені оскаржуваним рішенням, оскільки внаслідок прийняття цього рішення її посада підлягає скороченню.
Разом з тим, суд вважає, що позивач необгрунтував та не надав доказів на підтвердження порушення своїх прав (копії наказів про звільнення з посади або переведення на іншу посаду, копії трудової книжки, та інш.)
Суд зазначає, що рішення, прийняті суб’єктами владних повноважень, дії, вчинені ними під час здійснення управлінських функцій, а також невиконання повноважень, встановлених законодавством (бездіяльність), можуть бути оскаржені до суду відповідно до частин першої, другої статті 55 Конституції України, статей 2, 6 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд під час розгляду справи повинен встановити факт або обставини, які б свідчили про порушення прав, свобод чи інтересів позивача з боку відповідача - суб'єкта владних повноважень, створення перешкод для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод позивача.
Обов’язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб’єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених права чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.
Тобто позивачу необхідно обґрунтувати, яким чином оскаржуване рішення порушило його права, та надати докази, які свідчать, що його посада була скорочена, внаслідок чого він був звільнений або переведений на іншу посаду.
Крім того, відповідно до статті 57 Кодексу адміністративного судочинства України представником у суді може бути адвокат або законний представник. У справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 43 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.
Оскільки, як вбачається з змісту позовної заяви зазначена справа не відноситься до справи незначної складності, представником по справі може бути адвокат, або законний представник. Втім представником, не надано відповідних підтверджуючих документів.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 172, 169, 171, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В АЛ И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Лиманської міської ради Донецької області, третя особа: КЗОЗ «Лиманська міська лікарня», КЛПЗ «Лиманська центральна районна лікарня» про скасування рішення - залишити без руху.
Надати позивачу термін протягом десяти днів, починаючи з наступного дня після отримання цієї ухвали, впродовж якого позивач має надати суду обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням прав, свобод та інтересів позивача. Представнику надати документи на підтвердження свої повноважень.
В разі невиконання вимог ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, яка звернулася із позовною заявою.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя Стойка В.В.