Справа № 2а-790/10/1270
Категорія 6.19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«11» січня 2010 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі
судді: Смішливої Т.В.,
при секретарі: Попові М.Г.,
за участю:
прокурора-заявника: не зявився ,
представника позивача: Мальцев В.С. (за дов. № 19-П/09 від 01.10.2009 року)
представник відповідача: Юрченко Є.О. (довіреність від 24.04.2009 року.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Ленінського району м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Антрацитівська вугледобувна компанія» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурором в інтересах позивача заявлено вимогу про стягнення з Закритого акціонерного товариства «Антрацитівська вугледобувна компанія» 170,00 грн. штрафних санкцій.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що при опрацюванні річного звіту ЗАТ "Антрацитівська вугледобувна компанія" (вх. № 75 від 16.052008р.) було встановлено, що звіт не відповідає вимогам Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12,2006р. за № 1591: в порушення вимог п. 1 розділу IV Положення інформації про цінні папери емітента не містить відомості щодо розміщення та лістингу цінних паперів.
У зв'язку з цим у відношенні товариства уповноваженою особою Комісії було винесено розпорядження про усунення порушень чинного законодавства про цінні папери № 359-ЛУ від 17.09.2008р. у термін до 16.10.2008р. Інформації щодо виконання розпорядження № 359-ЛУ від 17.09.2008р. до ЛТУ ДКЦПФР надано не було. Доказів, що підтверджують виконання розпорядження № 359-ЛУ від 17.09.2008р., до теруправління не надходило.
10.11.08р. ЗАТ "Антрацитівська вугледобувна компанія" була надана паперова форма виправленого річного звіту, тобто розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери Кк 359-ЛУ від 17.09.2008р ЗАТ "Антрацитівська вугледобувна компанія" було виконано не своєчасно. У звязку з цим позивач просив стягнути з ЗАТ "Антрацитівська вугледобувна компанія" суму штрафної санкції у розмірі 170,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив прийняти рішення про стягнення штрафних санкцій в дохід Державного бюджету України.
Представником відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнано у повному обсязі, про що надано відповідну заяву.(а.с.30).
Вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 25.09.02 № 861/2002, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.
Згідно Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" № 448/96-ВР від 30.10.96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.97, Луганське територіальне управління ДКЦПФР здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи ЛТУ ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є підставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.
Пунктом 10 ст.8 та ст..9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що ДКЦПФР та уповноважені особи Комісії мають право вимагати необхідні документи та іншу інформацію у звязку з реалізацією своїх повноважень.
При опрацюванні річного звіту ЗАТ "Антрацитівська вугледобувна компанія" (вх. № 75 від 16.052008р.) було встановлено, що звіт не відповідає вимогам Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12,2006р. за № 1591: в порушення вимог п. 1 розділу IV Положення інформації про цінні папери емітента не містить відомості щодо розміщення та лістингу цінних паперів.
У зв'язку з цим у відношенні товариства уповноваженою особою Комісії було винесено розпорядження про усунення порушень чинного законодавства про цінні папери № 359-ЛУ від 17.09.2008р. Згідно цього розпорядження акціонерне товариство повинно було у термін до 16.10.2008р. усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, та до 16.10.2008р. розкрити виправлену регулярну інформацію за підсумками 2007р. відповідно до вимог Положення шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні (якщо виправлення вносяться до додатку, що друкується), надання до теруправління виправленого річного звіту.
Інформації щодо виконання розпорядження № 359-ЛУ від 17.09.2008р. до ЛТУ ДКЦПФР у встановлений термін надано не було. Доказів, що підтверджують виконання розпорядження № 359-ЛУ від 17.09.2008р., до теруправління у встановлений термін не надійшло.
10.11.08р. ЗАТ "Антрацитівська вугледобувна компанія" була надана паперова форма виправленого річного звіту (вх. № 196). Розміщення в загально вступній інформаційній базі даних Комісії виправленої регулярної інформації товариства відбулося 06.11.08р. В підтвердження перерахування коштів для здійснення публікацій виправленого річного звіту в офіційному друкованому виданні ЗАТ "Антрацитівська вугледобувна компанія" надана засвідчена товариством копія платіжного доручення № 68 від 07.11.08р. (вх. № 2799 від 11.11.08р.).
Таким чином, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери Кк 359-ЛУ від 17.09.2008р. ЗАТ "Антрацитівська вугледобувна компанія" виконано не своєчасно.
Такі дії ЗАТ "Антрацитівська вугледобувна компанія" підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 11 Закону У країни «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (в редакції Закону від 01.04.2008р.) - несвоєчасне виконання розпорядження.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі ст.ст. 9, 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", 11.11.2008 року начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні ЗАТ "Антрацитівська вугледобувна компанія» була винесена постанова № 590-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 170,00 (сто сімдесят гривень 00 коп.) грн. Санкцію необхідно було перерахуЗАТи в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів направити до ЛТУ ДКЦПФР. (а.с.10)
Зазначена Постанова відповідачем не оскаржена, штраф не сплачено.
Згідно ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
За таких обставин вина відповідача в ухиленні від виконання розпорядження підтверджена матеріалами справи, тому позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 12, 40 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов прокурора Ленінського району м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Антрацитівська вугледобувна компанія», код ЄДРПОУ 33765544 в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок 31112106700010 в ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100 штрафні санкції у сумі 170,00 грн.(сто сімдесят грн. 00 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Т.В. Смішлива