Рішення № 73559553, 10.04.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2018
Номер справи
806/432/18
Номер документу
73559553
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2018 року м. Житомир справа № 806/432/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд

у складі: судді Романченка Є.Ю.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про нарахування та виплату в повному обсязі призначеної пенсії, з урахуванням додатково наданих документів,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просив зобов'язати відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести з 24 листопада 2017 року перерахунок (донарахування) призначеної йому пенсії на підставі раніше поданих документів та додатково наданого ним документа - довідки ТВО командира військової частини А 0409 за вих. № 3701 від 07.12.2017, з урахуванням в складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, виплачених за період з листопада 2015 року по жовтень 2017 року суми отриманих ним щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення та винагороди за участь в АТО, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, виплатити різницю в недотриманій з 24 листопада 2017 року пенсії та виплачувати перераховану пенсію в повному розмірі, без обмеження кінцевої дати виплат.

У обґрунтування заявлених позовних вимог ОСОБА_1 указував, що з 24 листопада 2017 р. йому призначено пенсію, згідно зі Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". У грудні 2017 р. позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з вимогою провести перерахунок пенсії на підставі довідки ТВО командира військової частини А 0409 за вих. № 3701 від 07.12.2017, а саме з урахуванням в складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, виплачених за період з листопада 2015 року по жовтень 2017 року суми отриманих ним щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення та винагороди за участь в АТО, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Листом від 10.01.2018 № 4044/С-ІІ відповідач відмовив у перерахунку пенсії, оскільки вказані виплати не зазначені у ст.ст. 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Позивач вважає, що така відмова відповідача є протиправною, оскільки суми отриманих ним щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення та винагороди за участь в АТО, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення, мали бути враховані до розміру грошового забезпечення для обчислення пенсії, згідно зі ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Відкрите судове засідання у справі призначено на 27 лютого 2018 року.

В судове засідання з'явився представник позивача та подав клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні.

Представник відповідача до суду не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Про причини неявки до суду не повідомив. Письмовий відзив на адміністративний позов до суду не надходив.

Зважаючи на відсутність перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні та приймаючи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, судом постановлено протокольну ухвалу про подальший розгляд справи в письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з таких підстав.

Установлено, що з 30 листопада 2017 року ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Пенсія призначена на підставі заяви ОСОБА_1, грошового атестату серії ЗУ № 338792 та довідки про додаткові види грошового забезпечення від 27.11.17 № 3490.

07 грудня 2017 р. ТВО командира військової частини А 0409 видано позивачу довідку щодо додаткових видів грошового забезпечення та премій із яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування № 3701, в якій відображено види грошового забезпечення враховані при розрахунку пенсії та види грошового забезпечення не враховані при розрахунку пенсії (додаткові види грошового забезпечення та премії).

Зі змісту вказаної довідки слідує, що при розрахунку пенсії ОСОБА_1 за період з листопада 2015 р. до жовтня 2017 р. не враховано: щомісячну додаткову грошову винагороду; матеріальну допомогу; грошову допомогу на оздоровлення та винагороду за АТО, при нарахування та виплаті яких позивачу сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

14 грудня 2017 року позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якій просив прийняти додатковий документ - довідку ТВО командира військової частини А 0409 за вих. № 3701 від 07.12.2017, якими підтверджується проведення виплат йому за період з листопада 2015 року по жовтень 2017 року суми отриманих ним щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення та винагороди за участь в АТО, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, та нарахувати і виплачувати в подальшому, без обмеження кінцевої дати, призначену 24.11.17 пенсію, у зв'язку з тим, що при поданні документів для призначення пенсії, в них безпідставно не були враховані вищевказані виплати, що мали бути враховані згідно ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

За результатами розгляду заяви позивача з питання перерахунку пенсії, відповідач листом №4044/С-ІІ від 10.01.2018 повідомив ОСОБА_1 про те, що підстави для врахування до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення та винагороди за участь в АТО, які зазначені у довідці від 07.12.2017 № 3701, відсутні.

Відмова Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області мотивована тим, що щомісячна додаткова грошова винагорода, матеріальна допомога, грошова допомога на оздоровлення та винагороди за участь в АТО, не мають систематичного характеру, залежить від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вони не належать до щомісячних виплат та додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні розміру пенсії, згідно Закону.

Не погодившись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив з наступного.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ч. 3 ст. 46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Частиною першою статті 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" №2011-ХІІ від 20.12.1991 (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, далі - Закон №2011-ХІІ) передбачено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

У преамбулі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (зі змінами та доповненнями) закріплено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Частиною третьою статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, далі - Закон №2262-XII) визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За змістом пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 "Про порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Постанова № 393), пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Між тим, абзацом першим частини першої статті 9 Закону №2011-ХІІ встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною 2 вказаної статті Закону №2011-ХІІ визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Аналіз наведених правових норм свідчить на користь висновку, що після 01 січня 2011 року пенсія особам, звільненим з військової служби та деяким іншим категоріям осіб обчислюється, виходячи з сум грошового забезпечення, до якого на підставі статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» включаються посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, одноразові додаткові види грошового забезпечення, з яких сплачувався єдиний соціальний внесок. При цьому розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Судом установлено, що в період проходження позивачем військової служби, в тому числі в період з листопада 2015 р. до жовтня 2017 р. (24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням), структура та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців були установлені та затвердженні постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" № 1294 від 07.11.2007 (зі змінами та доповненнями).

У додатку № 25 до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 наведені додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, СБУ, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів (щомісячні та одноразові). Зокрема, до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: одноразова допомога на початкове обзаведення; винагорода за тривалість безперервної військової служби; одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Порядок та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, ліцеїстам та вихованцям військових оркестрів, а також порядок виплати військовослужбовцям Збройних Сил України одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби визначено Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 11 червня 2008 року № 260 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 р. за № 638/15329 (далі - Інструкція).

Частиною першою статті 10-1 Закону №2011-ХІІ встановлено, що військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

В силу приписів підпункту 3 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 (зі змінами та доповненнями) керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Правила виплати грошової допомоги для оздоровлення та Правила виплати матеріальної допомоги наведені у розділі XXX та XXXIII, відповідно, Інструкції.

Згідно зі п. п. 30.1, 30.3 розд. ХХХ Інструкції, особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та набули право на щорічну основну відпустку, один раз на рік надається грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення. Розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадових окладів, окладів за військовими званнями та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

У свою чергу п.п. 33.1, 33.3 розд. XXXIII Інструкції визначено, що особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, для вирішення соціально-побутових питань один раз на рік надається матеріальна допомога в розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення. Розмір матеріальної допомоги установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України. До місячного грошового забезпечення, з якого визначається матеріальна допомога, включаються посадові оклади, оклади за військовими званнями та щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Отже, зазначені виплати є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які, відповідно до частини другої статті 9 Закону №2011-ХІІ, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

У постанові Верховного суду України від 10 березня 2015 р. по справі № 21-70а15 вказано, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Разом з цим суд ураховує, що Кабінет Міністрів України постановою від 22 вересня 2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій", зі змінами, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161, встановив для військовослужбовців Збройних Сил України щомісячний додатковий вид грошового забезпечення - щомісячну додаткову грошову винагороду.

Постійний характер допомоги визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161.

Порядок та умови виплати особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом (далі - військовослужбовці), які займають посади в органах військового управління, з'єднаннях, військових частинах, вищих військових навчальних закладах і військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, установах та організаціях Збройних Сил України (далі - військові частини), щомісячної додаткової грошової винагороди в період проходження позивачем військової служби було визначено до 16.12.2016 - Інструкцією про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України, затвердженою наказом Міністра оборони України від 15.11.2010 N 595 (у редакції наказу Міністерства оборони України від 05.12.2012 N 825), а з 16.12.2016 до 23.11.17 (день звільнення) - Інструкцією про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 24 жовтня 2016 року N 550 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2016 р. за N 1470/29600.

За змістом указаних нормативних актів, щомісячна додаткова грошова винагорода носить реальний та постійний характер та відповідає ознакам додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців.

Верховний суд України в постанові від 20.10.2015 у справі №21-2942а15 дійшов висновку, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року № 889, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

Крім цього, постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету" (зі змінами та доповненнями) військовослужбовцям було встановлено з 1 травня 2014 року винагороду за безпосередню участь в антитерористичних операціях.

Особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій були врегульовані, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2015 р. № 24.

На момент виплати позивач винагороди за АТО механізм та умови виплати такої винагороди військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам Збройних Сил України визначав Порядок та умови виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам, механізм підтвердження виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, затверджений наказом Наказ Міністерства оборони України від 02.02.2015 № 49 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2015 р. за № 135/26580.

Відповідно до положень постанов Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 та від 31 січня 2015 р. № 24, наказу Міністерства оборони України від 02.02.2015 № 49, названа грошова винагорода відноситься до складу грошового забезпечення осіб, приймаючих участь в АТО постійно з часу її запровадження і має щомісячний характер.

У контексті наведеного суд відмічає, що за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням позивачу були нараховані та виплачені щомісячна додаткова грошова винагорода, матеріальна допомога, грошова допомога на оздоровлення та винагорода за АТО, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, про що свідчить довідка ТВО командира військової частини А 0409 від 07 грудня 2017 року № 3701.

Таким чином, нараховані та виплачені ОСОБА_1 суми щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення та винагороди за АТО, з яких сплачено єдиний соціальний внесок, у відповідності до ч. 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ підлягають обов'язковому включенню до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що посилання відповідача, в листі від 10.01.18, на відсутність підстав для врахування до складу грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії позивача щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення та винагороди за участь в АТО, які зазначені у довідці від 07.12.2017 № 3701, є безпідставними.

Відтак, суд вважає, що Головним управлінням Пенсійного фонду в Житомирській області не проведенням позивачу перерахунку пенсії з урахуванням всіх вищезазначених складових порушено гарантоване державою право позивача на пенсійне забезпечення, яке має бути відновленим.

Стосовно періоду перерахунку пенсії, то суд ураховує таке.

Частиною другою статті 51 Закону №2262-XII визначено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Матеріалами справи підтверджено, що із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі довідки ТВО командира військової частини А0409 за вих. № 3701 від 07.12.2017 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області 14 грудня 2017 р..

Отже, про не включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення та винагороди за участь в АТО та, відповідно, про обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії Головному управлінню Пенсійного фонду України в Житомирській області стало відомо лише з 14 грудня 2017 р. на підставі поданої позивачем заяви та довідки про розмір грошового забезпечення від 07.12.2017.

За наведених обставин, а також ураховуючи те, що при призначенні пенсії відповідачу не було відомо про обставини, що потягли за собою зміну розміру пенсії позивача, суд приходить до висновку, що перерахунок і виплату пенсії позивачу необхідно здійснити з врахуванням виплачених сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги та винагороди за участь в АТО, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, починаючи з 01 січня 2018 року, а не з 24 листопада 2017 року як просить позивач.

Підсумовуючи викладене, враховуючи фактичні обставини справи, а також з метою повного захисту прав позивача, суд визнає протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1, оформлену листом від 10.01.18 № 4044/С-ІІ, вийшовши за межі позовних вимог у відповідності до ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, та зобов'язує відповідача провести перерахунок і виплату призначеної йому пенсії з 01 січня 2018 року на підставі раніше поданих документів та додатково наданого ним документа - довідки ТВО командира військової частини А 0409 за вих. № 3701 від 07.12.2017, з урахуванням в складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, виплачених за період з листопада 2015 року по жовтень 2017 року суми отриманих ним щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення та винагороди за участь в АТО, з яких справлявся єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Разом з цим суд відмовляє позивачу в задоволенні позовної вимоги в частині зобов'язання відповідача виплатити різницю в недотриманій з 24 листопада 2017 року пенсії та виплачувати перераховану пенсію в повному розмірі, без обмеження кінцевої дати виплат, оскільки обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.

При цьому суд звертає увагу на те, що права позивача в частині нарахування та виплати перерахованих сум пенсії обмеженням виплати пенсії строком на час розгляду даної справи не порушені, оскільки перерахунок пенсії не проведено, а суд не може під час прийняття рішення вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце в майбутньому.

Також, при вирішенні даної справи, суд дійшов висновку, що в розумінні частини 2 статті 51 Закону №2262-XII позивач не є таким, що набув права на підвищення пенсії та виплату різниці, оскільки викладені вище обставини лише впливають на розмір вже призначеної пенсії.

З огляду на викладене, суд дійшов переконання, що позов ОСОБА_1 необхідно задовольнити частково.

Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 241-246, 255, 263, 291, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. О.Ольжича, 7, ідентифікаційний код 13559341) у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 (вул. Добровольського, 20/2,м. Новоград-Волинський, Житомирська область,11700, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), оформлену листом від 10.01.18 № 4044/С-ІІ.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. О.Ольжича, 7, ідентифікаційний код 13559341) провести перерахунок і виплату призначеної ОСОБА_1 (вул. Добровольського, 20/2,м. Новоград-Волинський, Житомирська область,11700, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) пенсії з 01 січня 2018 року на підставі раніше поданих документів та додатково наданого ним документа - довідки ТВО командира військової частини А 0409 за вих. № 3701 від 07.12.2017, з урахуванням в складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, виплачених за період з листопада 2015 року по жовтень 2017 року суми отриманих ним щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення та винагороди за участь в АТО, з яких справлявся єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя Є.Ю. Романченко