
Справа № 524/1478/18
Провадження 3/524/1741/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.04.2018 року Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі:
головуючого - судді Обревко Л.О.,
з участю: секретаря – Лобко А.О.
захисника – адвоката ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у місті Кременчуці Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працює, зареєстрований та проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2, бул. Автокразівський буд.22 кв.12,
за ст.122-2, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення –
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколів про адміністративні правопорушення від 30.01.2018 року серії БР №166454, БР №166573, 30.01.2018 року близько 16 год. 44 хв. гр. ОСОБА_2 по просп. Свободи, 47 в м.Кременчуці керував транспортним засобом ЗАЗ ТF-698 К д.н.з. НОМЕР_1, на вимогу працівників поліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подану за допомогою світлового маячка та подачі звукового сигналу, був зупинений шляхом переслідування на патрульному автомобілі, з ознаками алкогольного сп’яніння, огляд проводився у встановленому законом порядку проводився в КОНД, чим порушив вимоги п.2.9.а ПДР України та вчинив правопорушення передбачене ст.122-2, ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_1, пояснив, що ОСОБА_2 дійсно 30.01.2018 року близько 16.44 години по просп. Свободи, 47 в м.Кременчуці керував транспортним засобом ЗАЗ ТF-698 К д.н.з. НОМЕР_1 алкогольних напоїв не вживав, від проходження огляду на стан сп’яніння, у встановленому законом порядку не відмовлявся. Вважає себе не винним.
Але винна ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-2, ч.1 ст.130 КУпАП доведена дослідженими в судовому засіданні доказами.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_3М, пояснив, що 30.01.2018 року під час патрулювання м. Кременчука по рації було повідомлено, що ведеться переслідування автомобіля НОМЕР_2, який на закону вимогу патрульних поліції не зупинився. Даний автомобіль було зупинено, під час спілкування з водієм ОСОБА_2 були виявлені ознаки алкогольного сп’яніння, після чого водія було доставлено в КОНД, де він пройшов огляд на стан алкогольного сп’яніння та лікарем наркологом складено висновок, після чого було складено протокол за ч.1 ст.130 КУпАП.
Суду для огляду органом поліції надіслано відеозапис відеореєстратора патрулювання, який суд у відповідності до ст. 251 КУпАП приймає як доказ у справі про адміністративне правопорушення.
Із змісту відеозапису, який міститься на долученому до матеріалів справи диску для лазерних систем зчитування інформації та який досліджений судом в судовому засіданні вбачається, що водію ОСОБА_2 було роз’яснене права та було повідомлено, що виявлені ознаки алкогольного сп’яніння. Також на відеозапису зафіксовано факт переслідування автомобіля НОМЕР_2, який на вимогу працівників поліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подану за допомогою світлового маячка та подачі звукового сигналу не зупинявся.
Відповідно до ст.122-2 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Відповідно до п.2.9.а ПДР України водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до ст.130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції визначено ст..266 КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України від 09.11.2015 року №1452/735 та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, що затверджений Постановою КМУ №1103 від 17.12.2008 року.
Відповідно до ст.266 КУпАП передбачено, що особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я.
Згідно п.п. 6, 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України від 09.11.2015 № 1452/735, огляд на стан сп’яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до п.п. 1, 6 розділу ІІ Інструкції, за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп’яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.
Заслухавши показання захисника, показання свідків, дослідивши відео та оцінивши зібрані та дослідженні докази, суд вважає, що вина ОСОБА_2 у в чиненні встановлених правопорушень підтверджується: протоколом серія БР №166454 від 30.01.2018 року відносно ОСОБА_2, протоколом серія БР №166573 від 30.01.2018 року відносно ОСОБА_2, протоколом про адміністративне затримання серія АА №155800 від 30.01.2018 року відносно ОСОБА_2, рапортом інспектора роти №1 УПП в м.Кременчуці ДПП ОСОБА_4 від 30.01.2018 року, довідкою начальника відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у м. Кременчуці ДПП ОСОБА_5
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
В зв’язку з вищевикладеним, вивчивши матеріали і обставини справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, особу ОСОБА_2, який раніше не притягався до адміністративної відповідальності, не працює, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави з позбавлення права керування транспортними засобами.
Статтею 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Законом України «Про судовий збір» передбачено справляння судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, у зв’язку із чим суддя вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави в розмірі 352 грн. 40 коп.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.130 ст.ст. 40-1, 383-384 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст.122-2, ч.1 ст.130 КУпАП із застосуванням ст.36 КУпАП застосувавши адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн. в прибуток держави, з позбавленням права керування транспортними засобами терміном 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 352,40 грн. на користь держави (одержувач є Державна судова адміністрація України: отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з ОСОБА_2 підлягає стягненню подвійний штраф в розмірі 20400 грн.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука.
Постанова набирає чинності після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи Апеляційним судом, якщо постанову не скасовано.
Постанова може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя Л.О. Обревко