
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
пр.№6-а/759/11/18
ун.№759/12234/15-а
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2018 року м. Київ
Святошинський районний суд м. Києва
у складі: головуючого судді Ул'яновської О.В.,
секретаря Чернишук К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в залі суду подання Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, заінтересовані особи: ОСОБА_1, Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації про зміну способу та порядку виконання рішення суду,
ВСТАНОВИВ:
Головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві Григорян О.Г. звернулась до суду з поданням про зміну способу та порядку виконання рішення суду та просить змінити спосіб виконання рішення Святошинського районного суду м. Києва від 15.12.2015 по справі №759/12234/15-а, шляхом стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації на користь ОСОБА_1 коштів в сумі 6616 грн. 00 коп., які нараховані Управлінням праці та соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, посилаючись на ті підстави, що в провадженні відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ у м. Києві перебуває виконавче провадження №55673799 з виконання виконавчого листа Святошинського районного суду м. Києва від 08.12.2017 по справі №759/12234/15-а про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Святошинської РДА у м. Києві здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Так, листом від 08.02.2018 Управлінням праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації повідомлено про виконання рішення суду в частині здійснення нарахування ОСОБА_1 державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до положення ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років за період з 05.02.2012 по 01.12.2014, з урахуванням фактичних виплати. 26.06.2016 Управлінням підготовлено відповідне розпорядження, яке разом з особовою справою ОСОБА_1 направлено до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат для проведення відповідних виплат. Згідно з повідомлення Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат від 23.02.2018 встановлено, що бюджетні призначення на проведення компенсаційних виплат для забезпечення виконання судових рішень у Державному бюджеті України не передбачено. А отже рішення суду в частині виплати заборгованості, що утворилась під час проведення перерахунку не виконано.
Представник відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві в судове засідання не з'явився, проте одним з пунктом подання є розгляд подання без участі державного виконавця (а.с. 66).
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, про час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, причини неявки суду не відомі. Заяв та клопотань про неможливість розгляду справи у її відсутність до суду не надходило.
Представник Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації у судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі. Заяв та клопотань про неможливість розгляду справи у його відсутність до суду не надходило.
Дослідивши вимоги подання, матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 15.12.2015 постановою Святошинського районного суду м. Києва визнано неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку всупереч Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» в період з 05.02.2012 р. по 01.12.2014 р. Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації здійснити нарахування та виплату на користь ОСОБА_1 державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років за період з 05.02.2012 р. по 01.12.2014 р., з урахуванням фактичних виплат (а.с. 40-41).
14.03.2016 ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Управління та соціального населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації на постанову Святошинського районного суду м. Києва від 15.12.2015 повернуто особі, яка її подала (а.с. 61-62).
28.12.2017 ОСОБА_3 отримала виконавчий лист на підставі постанови Святошинського районного суду м. Києва від 15.12.2015 (а.с. 65).
05.02.2018 головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління ДВС ГТУЮ у м. Києві Григорян О.Г. відкрито виконавче провадження №55683799 на підставі виконавчого листа №759/12234/15-а виданого Святошинським районним судом м. Києва 08.12.2017 (а.с. 69).
Як вбачається з повідомлення Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат від 23.02.2018 за вих. №09/220-011, бюджетні призначення на проведення компенсаційних виплат для забезпечення виконання судових рішень у Державному бюджеті України не передбачено (а.с. 72).
Згідно ст. 14 КАС України, судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом - визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. А згідно з п. 4 ч. 2 ст. 245 цього Кодексу у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Отже, зобов'язання, покладені на Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації постановою суду, є позовними вимогами, як обраним судом видом захисту порушених прав позивача, які суд задовольнив частково.
За таких обставин Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві просив змінити не спосіб виконання постанови суду, а судове рішення по суті позовних вимог.
Крім того, в адміністративному судочинстві, відповідно до ст.ст. 315, 349 КАС України, повноваження щодо зміни постанови суду в частині задоволення позовних вимог мають тільки адміністративні суди апеляційної та касаційної інстанцій.
Відповідно до ст. 378 КАС України встановлено, що за наявності обставин, що істотно ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Отже, підставою для застосування правил цієї норми є обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі: істотно ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим.
Наведені Відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві у поданні про зміну способу та порядку виконання судового рішення обставини не є підставою для зміни способу та порядку його виконання, крім того така заміна тягне за собою зміну процесуального рішення суду, а відтак подання задоволенню не підлягає.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 14, п. 4 ч. 1 ст. 5, п. 4 ч. 2 ст. 245, 315, 349, 378 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні подання Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, заінтересовані особи: ОСОБА_1, Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації про зміну способу та порядку виконання рішення суду відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення або протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ: