Постанова № 73520873, 11.04.2018, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2018
Номер справи
803/554/17
Номер документу
73520873
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2018 рокуЛьвів№ 876/8339/17

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді Судової-Хомюк Н.М.,

суддів Гуляка В.В., Коваля Р.Й.

за участі секретаря судового засідання Копанишин Х. В.

позивач -ОСОБА_1,

представник відповідача– ОСОБА_2,

представник третьої особи -1-не з’явився

представник третьої особи -2- не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу приватного нотаріуса ОСОБА_1 на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року (ОСОБА_3, м.Луцьк, повний текст складено 21.06.2017 року) у справі за адміністративним позовом приватного нотаріуса ОСОБА_1 до ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Волинська філія державного підприємства «Національні інформаційні системи», Державне підприємство «Національні інформаційні системи» про визнання протиправним та скасування наказу,-

В С Т А Н О В И В:

10 травня 2017 року позивач приватний нотаріус ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Волинська філія державного підприємства «Національні інформаційні системи», Державне підприємство «Національні інформаційні системи» та просила визнати протиправним та скасувати наказ №115/7 від 07 квітня 2017 року начальника ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_5 «Про тимчасове зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.»

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що наказом ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області від 07 лютого 2017 року №30/7 «Про планову комплексну перевірку діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.» створено комісію, якій було доручено провести 20-21 лютого 2017 року планову комплексну перевірку діяльності приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 за 2014-2017 роки. За результатами перевірки було складено довідку про результати планової комплексної перевірки діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1 за період 2014-2017 роки від 28 лютого 2017 року, відповідно до якої роботу приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 щодо організації нотаріальної діяльності, дотримання порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил ведення нотаріального діловодства визнано такою, що здійснюється на задовільному рівні, з якою позивач була ознайомлена 09 березня 2017 року. За наслідками перевірки Головне територіальне управління юстиції у Волинській області видало наказ від 13 березня 2017 року №72/7 «Про встановлення строку для усунення виявлених порушень та помилок приватним нотаріусом Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1К.», яким позивача зобов’язано в двотижневий строк вжити заходів щодо усунення недоліків, які були виявлені комісією в результаті проведеної планової комплексної перевірки за 2014-2017 роки та до 24 березня 2017 року письмово повідомити Головне територіальне управління юстиції у Волинській області про заходи, які були вжиті по усуненню виявлених порушень та помилок. Листом від 23 березня 2017 року №82/01-06 ОСОБА_1 повідомила відповідача про вжиті заходи щодо усунення виявлених під час проведеної планової комплексної перевірки порушень та помилок. Проте, незважаючи на те, що недоліки за результатами перевірки були позивачем усунуті, 07 квітня 2017 року відповідачем було видано наказ №115/7 «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.», яким було зупинено нотаріальну діяльність приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 строком на 14 днів на термін з 15 травня 2017 року по 28 травня 2017 року, в період зупинення діяльності зобов’язано останню пройти підвищення кваліфікації в Інституті права та післядипломної освіти ОСОБА_6 юстиції України та по закінченню навчання надати до ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області копію відповідного свідоцтва.

Позивач вважає, що наказ від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.» прийнятий відповідачем з порушенням вимог чинного законодавства та порушує її права, оскільки недоліки, виявлені під час проведеної планової комплексної перевірки, були усунені, про що вчасно було повідомлено відповідача.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Постанову в апеляційному порядку оскаржив позивач - приватний нотаріус ОСОБА_1, вважає дану постанову прийнятою з порушенням норм матеріального та процесуального права. Просить постанову скасувати та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

На обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт зазначає, що судом першої інстанції не перевірено чи прийнятий оскаржуваний наказ на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, не з’ясовано обґрунтованість усіх обставин, що мали значення для прийняття оскаржуваного наказу,а також не спростовано доводів позивача наведених у позовній заяві. Апелянт звертає увагу, що проведенню перевірки має передувати надіслання відповідачем графіку проведення планових комплексних перевірок , зокрема, приватному нотаріусу, оскільки саме графік є підставою для проведення планової комплексної перевірки. Однак, графік проведення планових комплексних перевірок організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів Волинської області на 2017 рік надіслано апелянту електронною поштою супровідним листом №05-24/593 лише 21.02.2017 року о 15 год.36 хв., тобто в кінці другого дня перевірки, в паперовому вигляді апелянт взагалі не отримувала. Також всупереч положень п.36 Порядку, на довідці від 28.02.2017 року відсутній підпис позивача, чим порушено вимоги вказаного пункту порядку. Апелянт звертає увагу, що підпис позивача на примірнику довідки відповідача із зазначенням «другий примірник отримала 09.03.2017 року ОСОБА_1К.» свідчить лише про отримання примірника довідки, а не про ознайомлення з її змістом. Також апелянт вказує на те, що довідка повинна бути складена протягом п’яти робочих днів з часу закінчення перевірки, тобто не пізніше 28.02.2017 року.

Заслухавши суддю - доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити з наступних підстав.

Так, судом першої інстанції встановлено, матеріалами справи підтверджено, що графік проведення планових комплексних перевірок організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів Волинської області на 2017 рік (далі – графік перевірки) був затверджений 06 січня 2017 року начальником ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_5 та погоджений 06 лютого 2017 року директором Департаменту державної реєстрації та нотаріату ОСОБА_6 юстиції України ОСОБА_7 ( Т.1, а.с.115-118).

07 лютого 2017 року графік перевірки було оприлюднено шляхом розміщення на сайті ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області.

ОСОБА_6 юстиції України від 06 лютого 2017 року за №32/19.6/32-17 копія графіка перевірки 16 лютого 2017 року надійшла на адресу ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області за вхідним №1432/05-1, та 21 лютого листом за №05-24/595 графік перевірки був надісланий приватним нотаріусам.

07 лютого 2017 року відповідальною особою – начальником відділу з питань нотаріату ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_8 підготовлено доповідну записку про проведення планової комплексної перевірки приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 та складено план проведення перевірки. (Т.1, а.с.75)

На виконання статті 33 Закону України «Про нотаріат» та у відповідності до затвердженого графіку проведення планових комплексних перевірок приватних нотаріусів Волинської області на 2017 рік ОСОБА_4 територіальним управлінням юстиції у Волинській області видано наказ від 07 лютого 2017 року №30/7 «Про планову комплексну перевірку діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.», згідно із яким затверджено персональний склад комісії, яку уповноважено здійснити комплексну перевірку діяльності приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 20-21 лютого 2017 року. ( Т.1, а.с.10)

Позивача було повідомлено про дату проведення перевірки листом ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області від 07 лютого 2017 року за №05-24/445, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення.

За наслідками перевірки було складено довідку про результати планової комплексної перевірки діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1 за період 2014-2017 роки від 28 лютого 2017 року, згідно із якою в діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1 виявлені наступні порушення: пункту 6.15 Правил ведення нотаріального діловодства; підпункту 4.6 пункту 4 глави І розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України; систематичні порушення нотаріусом ОСОБА_1, які полягали у недотриманні вимог пунктів 8.2 розділу VIII, пунктів 11.5 та 11.7 розділу ХІ, пункту 12.2 розділу ХІІ Правил ведення нотаріального діловодства та неврахуванні вимог частини другої статті 377 Цивільного кодексу України. На підставі вищезазначеного роботу приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 щодо організації нотаріальної діяльності, дотримання порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил ведення нотаріального діловодства визнано такою, що здійснюється на задовільному рівні. (Т.1, а.с 11-14)

09 березня 2017 року позивач отримала примірник довідки про результати планової комплексної перевірки, що підтверджується власноручним підписом нотаріуса на першому примірнику довідки.

За результатами перевірки приватного нотаріуса ОСОБА_1, на підставі висновків комісії, ОСОБА_4 територіальним управлінням юстиції у Волинській області було видано наказ від 13 березня 2017 року №72/7 «Про встановлення строку для усунення виявлених порушень та помилок приватним нотаріусом Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1К.», згідно із яким позивача було зобов’язано в двотижневий строк вжити заходів щодо усунення недоліків, які були виявлені комісією в результаті проведеної планової комплексної перевірки за 2014-2017 роки та до 24 березня 2017 року письмово повідомити Головне територіальне управління юстиції у Волинській області про заходи, які були вжиті по усуненню виявлених порушень та помилок. ( Т.1, а.с 16)

Листом від 23 березня 2017 року №82/01-16, що надійшов на адресу ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області 27 березня 2017 року, що підтверджується реєстраційним штампом вхідної кореспонденції, приватним нотаріусом ОСОБА_1 було повідомлено про вжиті заходи по усуненню виявлених порушень та недоліків. (Т.1, а.с 17-18)

07 квітня 2017 року було проведено оперативну нараду ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області, на якій, у присутності приватного нотаріуса ОСОБА_1, були обговорені результати планової комплексної перевірки діяльності приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 за 2014-2017 роки та питання щодо вжиття заходів реагування до приватного нотаріуса.

У зв’язку з допущенням приватним нотаріусом Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 неодноразових порушень при вчиненні нотаріальних дій, встановлених за результатами планової комплексної перевірки діяльності за період 2014-2017 роки, у відповідності до пункту 3 частини першої статті 29-1, статті 29-2 Закону України «Про нотаріат», керуючись підпунктом 4.45 пункту 4 Положення про Головні територіальні управління юстиції ОСОБА_6 юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом ОСОБА_6 юстиції України від 23 червня 2011 року №1707/5, ОСОБА_4 територіальним управлінням юстиції у Волинській області було видано наказ від 07 квітня 2017 року №115/7 “Про тимчасове зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.».

Даним наказом зупинено нотаріальну діяльність приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 строком на 14 днів на термін з 15 травня 2017 року по 28 травня 2017 року, в період зупинення діяльності зобов’язано останню пройти підвищення кваліфікації в Інституті права та післядипломної освіти ОСОБА_6 юстиції України та по закінченню навчання надати до ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області копію відповідного свідоцтва.

Вважаючи оскаржуваний наказ неправомірним та таким, що винесений з порушенням вимог чинного законодавства позивач звернулася з даним адміністративним позовом.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що наказ від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.», яким було зупинено нотаріальну діяльність приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 строком на 14 днів на термін з 15 травня 2017 року по 28 травня 2017 року, в період зупинення діяльності зобов’язано останню пройти підвищення кваліфікації в Інституті права та післядипломної освіти ОСОБА_6 юстиції України та по закінченню навчання надати до ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області копію відповідного свідоцтва, прийнятий ОСОБА_4 територіальним управлінням юстиції у Волинській області на підставі, в межах та у спосіб, передбачених Законом України «Про нотаріат» та Порядком проведення перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства.

Суд апеляційної інстанції не погоджується з зазначеними висновками та зазначає наступне.

Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок правового регулювання діяльності нотаріату в Україні встановлено Законом України «Про нотаріат» від 02.09.1993р. № 3425-ХII, відповідно до ст.1 якого нотаріат в Україні - це система органів і посадових осіб, на які покладено обов’язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені цим Законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.

Відповідно до вимог ст.2-1 Закону № 3425 контроль за організацією нотаріату України, перевірки організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів та виконання ними правил нотаріального діловодства здійснюються ОСОБА_6 юстиції України, ОСОБА_4 управлінням юстиції ОСОБА_6 юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до частини 6 статті 33 Закону України «Про нотаріат» порядок проведення перевірки організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства затверджується ОСОБА_6 юстиції України.

Порядок проведення перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства затвердженого наказом ОСОБА_6 юстиції України від 17.02.2014 року № 357/5 (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 1 Порядку цей Порядок визначає механізм здійснення ОСОБА_6 юстиції України (далі - ОСОБА_6 юстиції), ОСОБА_4 управлінням юстиції ОСОБА_6 юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління юстиції) перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства.

Згідно пункту 2 Порядку планова перевірка - комплексна перевірка організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій і виконання правил нотаріального діловодства.

Відповідно пункту 12 Порядку підставою для проведення планової комплексної перевірки організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса та дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій і виконання правил нотаріального діловодства є графік проведення такої перевірки.

Згідно пункту 16 Порядку графік проведення планових комплексних перевірок організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса та дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій і виконання ними правил ведення нотаріального діловодства погоджується зі структурним підрозділом ОСОБА_6 юстиції, на який покладено повноваження щодо формування і забезпечення реалізації державної політики у сфері нотаріату (далі - структурний підрозділ ОСОБА_6 юстиції), та затверджується начальником головного управління юстиції на рік. Копія погодженого та затвердженого графіка надсилається до структурного підрозділу ОСОБА_6 юстиції, а також направляється на адресу державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса. Графік проведення планових комплексних перевірок оприлюднюється шляхом розміщення на сайті головного управління юстиції.

За результатами опрацювання пропозицій особа, відповідальна за проведення перевірки, здійснює підготовку доповідної записки, у якій зазначає строки проведення перевірки, склад комісії і складає план проведення перевірки.

До плану проведення перевірки включаються всі питання, що стосуються організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання ними правил ведення нотаріального діловодства.

План проведення перевірки розглядається і затверджується відповідно Міністром юстиції (заступником Міністра юстиції згідно з розподілом повноважень), начальником головного управління юстиції (його заступником).

Колегія суддів аналізуючи етапи проведення планової перевірки нотаріуса ОСОБА_1 вважає, що визначеною комісією не дотримано порядок оформлення та доведення до відома нотаріуса довідки про результати проведеної перевірки. Матеріали справи засвідчують про здійснення планової перевірки в період 20-21 лютого 2017 року (а.с.10). У відповідності до п. 33 Порядку проведення перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства затвердженого наказом ОСОБА_6 юстиції України від 17.02.2014 року № 357/5, за наслідками перевірки організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства комісія протягом п’яти робочих днів з часу закінчення перевірки складає довідку у двох примірниках про результати проведеної перевірки із зазначенням оцінки роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса та з викладеними у ній висновками і рекомендаціями.

Загальна оцінка роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса визначається як «добре», «задовільно», «незадовільно».

Довідка готується згідно з перевіреними достовірними фактами, що свідчать про наявність недоліків, помилок і порушень, з посиланням на норми законодавства.

За змістом довідка повинна бути вичерпною та конкретною.

До довідки за результатами перевірки роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, нотаріальної діяльності приватного нотаріуса долучаються копії (фотокопії) документів, що підтверджують факт допущених порушень, недоліків чи помилок, пояснення та заперечення нотаріуса щодо встановлених порушень (за наявності).

У довідці також зазначається перелік документів, що не були надані під час здійснення перевірки (якщо такі були), та у разі відмови нотаріуса надати письмові пояснення щодо причини ненадання документів факт відмови має бути відображений у довідці за результатами перевірки.

На останньому аркуші довідки за результатами перевірки зазначається кількість складених примірників такої довідки.

Довідка підписується всіма членами комісії, які проводили перевірку, та завідувачем державної нотаріальної контори, завідувачем державного нотаріального архіву, приватним нотаріусом, діяльність яких перевірялась.

Голова комісії надає завідувачу державної нотаріальної контори, завідувачу державного нотаріального архіву, приватному нотаріусу, діяльність яких перевірялась, довідку за результатами перевірки для ознайомлення та підпису.

Матеріали справи засвідчують, що вказана довідка була отримана приватним нотаріусом ОСОБА_1 лише 09.03.2017 року (а.с. 73).

За висновками вказаної довідки роботу приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 щодо організації нотаріальної діяльності, дотримання порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил ведення нотаріального діловодства визнано такою, що здійснюється на задовільному рівні.

За наслідками перевірки Головне територіальне управління юстиції у Волинській області видало наказ від 13 березня 2017 року №72/7 «Про встановлення строку для усунення виявлених порушень та помилок приватним нотаріусом Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1К.», яким позивача зобов’язано в двотижневий строк вжити заходів щодо усунення недоліків, які були виявлені комісією в результаті проведеної планової комплексної перевірки за 2014-2017 роки та до 24 березня 2017 року письмово повідомити Головне територіальне управління юстиції у Волинській області про заходи, які були вжиті по усуненню виявлених порушень та помилок.

Матеріали справи засвідчують про те, що позивач добросовісно виконала вимоги вказаного наказу, та надіслала на адресу відповідача повідомлення про виконання недоліків, які були виявлені під час проведення планової перевірки. Вказана обставина засвідчується копією поштової кореспонденції від 23.03.2017 року ( а.с. 18), яка отримана контролюючим органом 27.03.2017 року.

З огляду на те, що у наказі від 13 березня 2017 року №72/7 було встановлено термін вжиття заходів щодо усунення недоліків до 24 березня 2017 року, колегія суддів вважає, що ОСОБА_4 територіальним управлінням юстиції у Волинській області необґрунтовано не взято цієї обставини до уваги.

Вказана обставина є вагомою для доведення позивачем факту належного виконання своїх обов’язків.

Винесення наказу від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.» суперечить умовам встановленим статтями 29-1,29-2 Закону України « Про нотаріат».

Законом України «Про нотаріат», зокрема, статтею 29-1 передбачено, що нотаріальна діяльність нотаріуса тимчасово зупиняється на час дії таких обставин,якщо приватний нотаріус при вчиненні нотаріальних дій неодноразово порушував правила нотаріального діловодства – до закінчення строку проходження підвищення кваліфікації.

Колегія суддів вважає, що ОСОБА_4 територіальним управлінням юстиції у Волинській області не доведено факт вчинення неодноразового порушення правил нотаріального діловодства приватним нотаріусом ОСОБА_1.

Довідка про результати планової комплексної перевірки діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1 за період 2011-2014 р.р. ( а.с. 123) засвідчує про ведення Єдиних та Державних реєстрів інформаційної системи МЮУ на задовільному рівні та з дотриманням нормативно-правових актів, що встановлюють порядок їх ведення.

Колегія суддів вважає, що вжиті ОСОБА_4 територіальним управлінням юстиції у Волинській області заходи щодо тимчасового зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1 не відповідають змісту недоліків, котрі були зафіксовані під час планової перевірки нотаріальної діяльності. З врахуванням того, що більша частина цих недоліків могла бути виправлена за умови своєчасного ознайомлення позивача з довідкою та наданням можливості здійснити заходи, які могли бути вчинені нотаріусом за рекомендацією осіб, які здійснили перевірку, у процесі перевірки з усунення виявлених порушень та поліпшення роботи нотаріуса.

З врахуванням вищенаведеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції здійснив неповне встановлення обставин справи, що призвело до винесення помилкового рішення.

З огляду на вищевикладене, доводи апеляційної скарги є суттєвими і складають підстави для висновку про порушення судом норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, через що постанова суду підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про задоволення позовних вимог з вищевикладених мотивів.

Керуючись ст. ст.243, 308, 310, п.2 ч.1 ст.315, п.4 ч.1 ст.317, ч.1 ст.321, ст.ст.322, 325, 329 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу приватного нотаріуса ОСОБА_1 задовольнити.

Постанову Волинського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року у справі №803/554/17 – скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати наказ начальника ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_5 від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про тимчасове зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_4 територіального управління юстиції у Волинській області (код ЄДРПОУ-34827061) на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 1844,00 грн. сплаченого судового збору.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.

Касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду касаційної інстанції.

У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя ОСОБА_9 судді ОСОБА_10 ОСОБА_11 Повне судове рішення складено 20.04.2018 року.