Постанова № 73513755, 19.04.2018, Долинський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
19.04.2018
Номер справи
343/620/18
Номер документу
73513755
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 343/620/18

Провадження №: 3/0343/131/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 квітня 2018 року м. Долина

Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Монташевич С. М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від управління держпраці в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії СС № 356990, ідент.код. НОМЕР_1, громадянина України, директора ПОСП "Долинський теплично-овочевий комбінат", уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 порушив вимоги законодавства про працю, а саме: порушив встановлені терміни виплати заробітної плати, виплачував їх не в повному обсязі, а також вчинив інші порушення вимог законодавства про працю.

Правопорушення вчинене при наступних обставинах.

ОСОБА_1, будучи директором ПОСП "Долинський теплично-овочевий комбінат", порушив вимоги ч. 1 ст. 50 КЗпП України, а саме: тривалість робочого часу окремих працівників ПОСП «Долинський теплично-овочевий комбінат» перевищує 40 годин на тиждень, що встановлено з табеля обліку використання робочого часу за грудень 2017 року, згідно якого в період з 04.12.2017 р. по 10.12.2017 р. сторож ОСОБА_2 відпрацював у тиждень 46 годин, сторож ОСОБА_3 в період з 18.12.2017 р. по 24.12.2017 р. теж відпрацював 46 годин. Аналогічні порушення були допущені в жовтні 2017 року.

Також ОСОБА_1 порушив ч. 2 ст. 65 КЗпП України, ч. 2 ст. 30 Закону України "Про оплату праці", оскільки в ПОСП «Долинський теплично-овочевий комбінат" облік надурочних годин не ведеться, в табелях обліку робочого часу не відображено кількість відпрацьованих працівниками надурочних годин. Так, в грудні 2017 року сторож ОСОБА_4 відпрацював 177 год. при місячній нормі 160 год., тобто 17 годин надурочно, які не відображені в табелі обліку робочого часу за грудень. Водій ОСОБА_5 в серпні 2017 року відпрацював 177.5 год при місячній нормі 175 год., тобто 2.5 годин надурочно, які не відобрав в табелі обліку робочого часу за серпень. Аналогічні порушення були допущені в грудні 2017 року по ОСОБА_6,ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9

Порушено ч. 1 ст. 106 КЗпП України, ч. 2 ст. 106 КЗпП України, відповідно до яких за погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки, за відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100-відсоткової тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється погодинною системою, - за всі відпрацьовані надурочні години. Проте, сторожу приватно-орендарського сільськогосподарського підприємства «Долинський теплично-овочевий комбінат» ОСОБА_10, який у грудні 2017 року працював понад встановлену місячну норму тривалості робочого часу, робота в надурочний час в грудні 2018 року не оплачена в подвійному розмірі. За вказану роботу в понаднормовий час оплата в подвійному розмірі ОСОБА_10 проведена в січні 2018 року. Як встановлено з пояснення бухгалтера підприємства, в грудні 2018 року вона помилково недорахувала належні сторожу ОСОБА_10 кошти.

Крім того, встановлено порушення ч. 6 ст. 95 КЗпП України, ст. 33 Закону України "Про оплату праці", п. 4 Постанови КМУ №1078. Відповідно до п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078, значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків у місяці, в якому відбувається підвищення тарифних ставок (окладів). Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифних ставок (окладів). П. 10-2 Порядку визначено, що для новоприйнятих працівників індекс споживчих цін для проведення індексації обчислюють з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку обіймає працівник. Однак, як встановлено з розрахунково-платіжних відомостей, працівникам ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19 ОСОБА_20 в ПОСП «Долинський теплично-овочевий комбінат» індексацію заробітної плати в 2017 році не проводили, а провели в лютому 2018 року. Також з порушенням вимог чинного законодавства проводилась індексація заробітної плати в 2017 році працівникам ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23 та ОСОБА_19

Відповідно до п.5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженої Постановою КМУ № 1078, передбачено, що проведення індексації може замінюватись механізмом підвищення доходів працівників випереджаючим шляхом. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. З грудня 2015 року для новоприйнятих працівників підприємств нарахування індексації заробітної плати повинно проводитися з урахуванням змін, унесених до постанови № 1013, якими передбачено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації новоприйнятих працівників і працівників, яких було переведено на іншу роботу, проводиться з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки за посадою, яку обіймає працівник.

Також ОСОБА_1 порушена ч.ч. 1 і 2 ст. 115 КЗпП України, ч. 1 ст. 24 Закону України "Про оплату праці”, оскільки заробітна плата працівникам ПОСП «Долинський теллично-овочевий комбінат» виплачується два рази на місяць, але пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Так, заробітна плата за жовтень 2017 року працівникам виплачувалась в період з 17 по 23 листопада 2017 року. Заробітну плату за вересень 2017 року виплачено в період з 17 по 19 жовтня 2017 року. Аналогічне порушення було вчинене в серпні 2017 року.

Виявлене порушення ОСОБА_1 ч. 1 ст. 116 КЗпП України, так як в ПОСП «Долинський теплично-овочевий комбінат» при звільненні з роботи працівників виплати всіх сум, що належать їм від підприємства не проводиться в день звільнення. Так, згідно наказу від 26.06.2017 р. № 39 звільнено з посади овочівника ОСОБА_24 05.07.2017 р., однак повний розрахунок з нею не проведено в день звільнення, а 07.07.2017 р.

Крім того, наявне порушення ч. 1 ст. 117 КЗпП України, а саме: у разі невиплати в день звільнення всіх коштів працівникам, не виплачується середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Зокрема, в день звільнення не проведено повний розрахунок зі звільненою ОСОБА_25 та не нараховано та не виплачено середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Таким чином, перевіркою встановлено невиконання директором ПОСП «Долинський теплично-овочевий комбінат» ОСОБА_1 вимог законодавства про працю, за що передбачена відповідальність за ч. 1 статті 41 КУлАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, пояснив, що є директором ПОСП «Долинський теплично-овочевий комбінат». На підприємстві була проведена перевірка дотримання вимог трудового законодавства, під час якої виявлено ряд порушень. На даний час він вживає всіх заходів щодо усунення виявлених порушень та недопущення їх вчинення в майбутньому. Просив суворо не карати його.

Крім визнання вини ОСОБА_1, його вина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме:

- даними протоколу про адміністративне правопорушення № 09-10-45/47 від 22 березня 2018 року та акту інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю, № 09-10-45/83 від 07.03.2018 р., в яких зазначені виявлені порушення, описані вище, з посиланням на норми матеріального закону та документи, на підставі яких такі порушення встановлені;

- даними платіжних відомостей № 47 від 16.03.2018 р., № 46 від 16.03.2018 р., № 128 від 17.10.2017 р., № 120 від 17.10.2017 р., № 130 від 19.10.2017 р., № 131 від 19.10.2017 р., № 132 від 19.10.2017 р., № 133 від 19.10.2017 р., № 113а від 12.09.2017 р., № 119 від 12.09.2017 р., № 115 за серпень 2017 р., №№ 116, 117, 118 від 14.09.2017 р., № 119 від 19.09.2017 р., з яких вбачається порушення строків виплати заробітної плати та її виплата у неповному розмірі, без проведення індексації та доплат за понадурочні години, а також виплата розрахункових при звільненні з недотриманням норм трудового законодавства;

- даними табелів обліку робочого часу за вересень, жовтень та грудень 2017 року, в яких відображено відпрацьовані години працівників підприємства за місяць та вбачається, що працівники, вказані у акті перевірки та протоколі, дійсно працювали понад норму, встановлену в законі.

Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, оскільки він порушив вимоги законодавства про працю, а саме: порушив встановлені терміни виплати заробітної плати, виплачував їх не в повному обсязі, а також вчинив інші порушення вимог законодавства про працю.

Накладаючи стягнення на ОСОБА_1, суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення та його особу.

Обставиною, яка пом'якшує відповідальність ОСОБА_1, є визнання вини.

Обставин, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особі, в межах санкції ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 09-10-45/47 від 22 березня 2018 року та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 510,00 (п'ясот десять) гривень.

Стягнути зі ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувач - Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві (МФО) - 820019; рахунок отримувача № 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днів до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд.

Суддя: