
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 квітня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/4874/17
Категорія: 8.3 Головуючий в І інстанції Аракелян М.М.
Місце та час ухвалення: м. Одеса, 11:17 год.
Дата складання повного тексту: 23.01.2018р.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду
у складі:
головуючого – Ступакової І.Г.
суддів – Бітова А.І.
– ОСОБА_1
розглянувши в порядку письмового провадження в місті ОСОБА_1 адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський дельфінарій» на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23 січня 2018 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський дельфінарій» до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про скасування акту перевірки та податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И Л А :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Одеський дельфінарій» звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, в якому позивач просить суд: скасувати акт про результати перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства №528/15-32-14-02/34598729 від 06.06.2017 року; скасувати податкове повідомлення-рішення №0018541402 від 11.07.2017 року.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 23 січня 2018 року у задоволенні позовних вимог ТОВ «Одеський дельфінарій» відмовлено повністю.
В апеляційній скарзі ТОВ «Одеський дельфінарій» ставиться питання про скасування судового рішення в зв’язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм процесуального та матеріального права.
Учасники справи у судове засідання не з’явилися, про час, дату та місце слухання справи повідомлені належним чином, враховуючи що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста їх участь в судовому засіданні не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 2 ст. 313 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності сторін.
Згідно ч.4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги ТОВ «Одеський дельфінарій», перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.
Судом встановлено, що у період з 23.05.2017 року до 29.05.2017 року на підставі наказу від 23.05.2017 №1618 та направлення від 23.05.2017 №1925/14-02 виданих Головним управлінням ДФС в Одеській області, згідно з п.п.20.1.4 п. 20.1 ст.20, п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями та у відповідності до інформації зазначеної в листах ПАТ «БАНК ВОСТОК» від 06.03.2015 №07/787, від 09.04.2015 №07/1387, від 07.08.2015 №07/3808, головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок фінансових операцій управління аудиту Головного управління ДФС в Одеській області ОСОБА_2 проведено документальну позапланову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський дельфінарій» з питань дотримання вимог валютного законодавства за період діяльності з 24.11.2014 по дату закінчення документальної позапланової виїзної перевірки.
Крім того, судом встановлено, що направлення на проведення документальної позапланової виїзної перевірки від 23.05.2017 року №1925/14-02 для ознайомлення та копію наказу від 23.05.2017 №1618 вручено 23.05.2017 під розписку директору ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» ОСОБА_3, що підтверджується відповідними відмітками (підписом) директора ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» на вказаних документах.
За результатами перевірки ТОВ «Одеський дельфінарій» складено акт від 06.06.2017 року №528/15-32-14-02/39398729, відповідно до висновків якого встановлено порушення: ст.1 Закону України від 23.09.1994 № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» зі змінами та доповненнями, в частині не дотримання законодавчо встановлених термінів розрахунків у сумі 90 000,00 дол. США за контрактом від 31.10.2014 №1, у сумі 25 000,00 дол. США за контрактом від 16.12.2014 №2 укладеними з компанією - нерезидентом ТОО «Немо Казахстан» (Республіка Казахстан) та у сумі 3 000,00 дол. США за контрактом від 02.03.2015 №3 укладеному з компанією – нерезидентом ООО «Экологический Центр» (Росія); ст.1 Указу Президента України від 18.06.1994 року № 319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення на Україну валютних цінностей, які належать резиденту України та незаконно знаходяться за її межами», ст.9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» та Наказу Міністерства фінансів України від 25.12.1995 року № 207 в частині неподання Декларацій про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами станом на 01.04.2015, 01.07.2015, 01.10.2015, 01.01.2016, 01.04.2016 року.
Судом встановлено, що акт від 06.06.2017 року було направлено на адресу відповідача 06.06.2017 року, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями фіскального чеку з доказами поштового відправлення та описом-вкладення з відповідними відмітками органу поштового зв’язку.
Відповідно до листа Центру поштового зв’язку №1 ПАТ «Укрпошта» від 05.07.2017 року №08-04-666 про надходження до 14 відділення поштового зв’язку експрес відправлення з рекомендованим повідомленням №6504406426580 від 06.06.2017 року було повідомлено секретаря ТОВ «Одеський дельфінарій 08.06.2017 року та 12.06.2017 року.
11 липня 2017 року на підставі оскаржуваного акту перевірки від 06.06.2017 року Головним управлінням ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0018541402 на загальну суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1626738,19 грн., яке було направлено на адресу ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» 11.07.2017 року, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями фіскального чеку та опису вкладення.
Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції про відмову у повному обсязі у задоволенні адміністративного позову, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до п.п.78.1.1 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється, якщо отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків відповідно валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.
Як встановлено судом першої інстанції ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» порушено ст.1 Закону України від 23.09.1994 № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», в частині не дотримання законодавчо встановлених термінів розрахунків у сумі 90 000,00 дол. США за контрактом від 31.10.2014 №1, у сумі 25 000,00 дол. США за контрактом від 16.12.2014 №2 укладеними з компанією - нерезидентом ТОО «Немо Казахстан» (Республіка Казахстан) та у сумі 3 000,00 дол. США за контрактом від 02.03.2015 №3 укладеному з компанією – нерезидентом ООО «Экологический Центр» (Росія).
Вказані порушення підтверджуються листами ПАТ «Банк Восток» від 07.08.2015р., від 06.03.2015р., від 09.04.2015р. з інформацією про виявлені факти порушень чинного законодавства (ненадходження в законодавчо встановлені строки виручки, товарів, об’єкта лізингу за певні періоди).
Порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті при проведенні суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності експортно-імпортних операцій встановлено Законом України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994р. № 185/94-ВР (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності.
Згідно зі ст. 2 Закону «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку
У зв'язку з набранням чинності з 17.11.2012р. Закону України від 06.11.2012 р. №5480-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок» постанови Правління Національного банку України від 16.11.2012р. №475 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті» (далі - Постанова №475), внесено зміни до Закону України від 23.09.1994 р. №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», відповідно до яких, Національному банку України надано право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що встановлені частиною першою статті 1 та 2 Закону № 185.
При цьому відповідно до ст.1. Постанови Правління НБУ від 20.08.2014 № 515 «Про врегулювання ситуації на валютному ринку України» установлено, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів. Згідно з ст. 9 Постанови, яка набрала чинності з 21 серпня 2014 року і діяла по 21 листопада 2014 року.
Відповідно до ст.1. Постанови Правління НБУ від 20.11.2014 № 734 «Про врегулювання ситуації на валютному ринку України», розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів. Згідно з ст. 9 Постанови, яка набрала чинності 22 листопада 2014 року і діяла по 02 грудня 2014 року.
Постановою Правління Національного банку України від 01.12.2014р. №758, яка набрала чинності 03 грудня 2014 року і діяла по 03 березня 2015 року включно, установлено, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) порушення резидентами термінів, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (зі змінами і доповненнями), моментом здійснення імпорту є момент перетину товару митного кордону України. При цьому термін «момент перетину товаром митного кордону України» конкретизується існуючими нормами у митному законодавстві, зокрема, у Митному кодексі України, відповідно до п. 1 ст. 15 якого, термін «ввезення в Україну» означає фактичне переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів.
Отже, виходячи з вищевикладеного, слід зазначити, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачених в статтях 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» на час проведення перевірки, здійснювалися у строк, що не повинен перевищувати 90 календарних днів.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно з умовами контракту від 31.10.2014 №1 з компанією – нерезидентом ТОО «Немо Казахстан» Продавець продає, а Покупець купує товар, а саме: збірна металева конструкція спортивно-розважального комплексу дельфінарію з чорного металу (б/у). Ціна товару визначається в Специфікаціях до контракту. Умови постачання – DAP – ОСОБА_3. Оплата товару здійснюється на підставі рахунків-фактури, але не пізніше 90 денного терміну з дня поставки. Контракт діє до повного виконання зобов’язань сторонами.
На виконання зазначених умов ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» було відвантажено товар по наступним МД: 24.11.2014 №500060006/2014/003577 на суму 25 000,00 дол. США, що на дату оформлення становить 377 406,00 грн. (граничний термін надходження валютної виручки – 22.02.2015); 24.11.2014 №500060006/2014/003576 на суму 25 000,00 дол. США, що на дату оформлення становить 377 406,00 грн. (граничний термін надходження валютної виручки – 22.02.2015); 24.11.2014 №500060006/2014/003575 на суму 40 000,00 дол. США, що на дату оформлення становить 603 849,60 грн. (граничний термін надходження валютної виручки – 22.02.2015).
Валютна виручка надійшла на валютний поточний рахунок ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» №26009010127108 відкритий в ПАТ «БАНК ВОСТОК» в сумі 120 000,00 дол. США, у т.ч.: 10.07.2015 – 59 476,42 дол. США (1 306 801,69 грн.); 20.07.2015 – 23 986,00 дол. США (527 372,67 грн.); 10.08.2015 – 36 537,58 дол. США (805 273,32 грн.), у тому числі 6537,58 дол. США у рахунок погашення заборгованості по МД від 24.11.2014 №500060006/2014/003575.
Термін прострочення: з 23.02.2015 року по 10.07.2015 року (138 днів) – на суму 59 476, 42 дол. США.; з 23.02.2015 року по 20.07.2015 року (148 днів) – на суму 23 986, 00 дол. США.; з 23.02.2015 року по 10.08.2015 року (169 днів) – на суму 6 537, 58 дол. США.
Відповідно до умов контракту від 16.12.2014 №2 з компанією – нерезидентом ТОО «Немо Казахстан» Продавець продає, а Покупець купує товар: транспортний засіб марки FRUEHAUF CRANE, 1995, р.в. шасі (кузов, рама) - №435393/3200 SW767640. Ціна товару визначається в Специфікаціях до контракту. Умови постачання – DAP – ОСОБА_3. Оплата товару здійснюється на підставі рахунків-фактури, але не пізніше 90 денного терміну з дня поставки. Контракт діє до повного виконання зобов’язань сторонами.
На виконання умов контракту від 16.12.2014 №2 ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» було відвантажено товар за МД від 19.12.2014 №500110000/2014/100166 на суму 25 000,00 дол. США, що на дату оформлення становить 394 212,42 грн. (граничний термін надходження валютної виручки – 19.03.2015).
Валютна виручка надійшла на валютний поточний рахунок ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» №26009010127108 відкритий в ПАТ «БАНК ВОСТОК» в сумі 25 000,00 дол. США, у т.ч.: 11.08.2015 – 13 023,42 дол. США (287 030,85 грн.); 29.06.2016 – 11 976,58 дол. США (298 012,39 грн.).
Термін прострочення: з 20.03.2015 року по 11.08.2015 року (145 днів) на суму – 13 023,42 дол. США.; з 20.03.2015 року по 29.06.2016 року (468) днів на суму 11 976, 58 дол. США.
У відповідності до умов контракту від 02.03.2015 №3 між ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» та компанією – нерезидентом ООО «Экологический Центр» Продавець продає, а Покупець купує товар: сбірно-роздрібна конструкція тераріуму (б/у). Ціна товару визначається в Специфікаціях до контракту. Умови постачання – DAP – Голубицкая. Оплата товару здійснюється на підставі рахунків-фактури, але не пізніше 90 денного терміну з дня поставки. Контракт діє до повного виконання зобов’язань сторонами.
На виконання зазначених умов ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» було відвантажено товар за МД від 08.04.2015 №500060006/2015/2214 на суму 3 000,00 дол. США, що на дату оформлення становить 70 518,10 грн. (граничний термін надходження валютної виручки – 07.07.2015).
Валютна виручка надійшла на валютний поточний рахунок ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» №26009010127108 відкритий в ПАТ «БАНК ВОСТОК» в сумі 3000,00 дол. США, у т.ч. 04.09.2015 – 3000,00 дол. США (66 046,72 грн.).
Термін прострочення з 08.07.2015 року по 04.09.2015 року (59 днів) на суму – 3 000, 00 дол. США.
Тобто, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції та податкового органу про те, що ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ДЕЛЬФІНАРІЙ» порушено норми ст.1 Закону України від 23.09.1994 № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», в частині не дотримання законодавчо встановлених термінів розрахунків у сумі 90 000,00 дол. США за контрактом від 31.10.2014 №1, у сумі 25 000,00 дол. США за контрактом від 16.12.2014 №2 укладеними з компанією - нерезидентом ТОО «Немо Казахстан» (Республіка Казахстан) та у сумі 3 000,00 дол. США за контрактом від 02.03.2015 №3 укладеному з компанією – нерезидентом ООО «Экологический Центр» (Росія).
В свою чергу, відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Колегія суддів наголошує, що пеня, передбачена статтею 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», підпадає під законодавче визначення адміністративно-господарської санкції та є такою санкцією за своєю юридичною сутністю, а тому згідно зі ст. 250 ГК України адміністративно-господарські санкції, в даному випадку, могли бути застосовані до позивача протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення ним встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.
Як вбачається з матеріалів справи, до позивача прийнято податкове повідомлення-рішення №0018541402 від 11.07.2017 року на загальну суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1626738,19 грн., відповідно до контракту №1 від 31.10.2014 року, контракту №2 від 16.12.2014 року та контракту № 3 від 02.03.2015 року.
Виходячи з вищезазначених норм, в даному випадку санкції передбачені ч. 1 ст. 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» мали були бути накладені відповідно до контракту №1 до 31.10.2015 року, контракту №2 до 16.12.2015 року, контракту №3 до 02.03.2016 року.
Крім цього, колегія суддів звертає увагу на те, що відповідач був проінформований про порушення норм чинного законодавства позивачем, про що свідчать листи ПАТ «Банк Восток» від 07.08.2015р., від 06.03.2015р., від 09.04.2015р. з інформацією про виявлені факти порушень чинного законодавства (ненадходження в законодавчо встановлені строки виручки, товарів, об’єкта лізингу за певні періоди).
Отже, колегія суддів приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення від 11.07.2017 року № НОМЕР_1 винесено з порушенням норм чинного законодавства, а саме прийняте з пропуском строку передбаченого ст. 250 ГК України, що виключає застосування таких санкцій до позивача, а тому адміністративний позов в частині скасування податкового повідомлення-рішення від 11.07.2017 року № НОМЕР_1 підлягає задоволенню.
Однак, колегія суддів зазначає, що відповідно до п. 2 Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015 № 727 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1300/27745, акт документальної перевірки - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки, відображає її результати і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
З наведеного вбачається, що акт перевірки є носієм доказової інформації, яка в подальшому має використовуватися контролюючим органом для прийняття рішення щодо визначення платникові податків грошових зобов'язань, застосування штрафних (фінансових) санкцій. Саме прийняті контролюючим органом рішення (податкові повідомлення - рішення, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій) і є підставою для виникнення у позивача прав чи обов'язків. У свою чергу акт перевірки, як власне і висновки викладені в ньому не є рішенням органу владних повноважень, а відтак не породжує для платника податків настання будь - яких юридичних наслідків та не впливає на його права, обов'язки та законні інтереси, у зв'язку з чим, колегія суддів зазначає про відсутність підстав для задоволення позову в частині скасування акта про результати перевірки № 528/15-32-14-02/34598729 від 06.06.2017 року.
В свою чергу, колегія суддів не бере до уваги посилання апелянта на неналежне направлення акту перевірки від 06.06.2017 року та оскаржуваного податкового повідомлення рішення від 11.07.2017 року, оскільки зазначене спростовується наявними в матеріалах справи доказами, а саме доказами надіслання вказаних документів поштою з описом-вкладення на адресу позивача.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неповно з'ясовано обставини справи, які мають значення для її правильного вирішення, у зв'язку з чим, судове рішення відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 317 КАС України, підлягає скасуванню з прийняттям по справі нової постанови про часткове задоволення позовних вимог.
Крім того, відповідно до ч 1 ст. 139 КАС України, в разі задоволення позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем під час подання адміністративного позову та апеляційної скарги здійснено витрати на сплату судового збору, у сумі 61 005 грн., що підлягають стягненню з суб’єкта владних повноважень.
Керуючись ч.1 ст. 139, ст. 311, ст. 315, ст. 317, ст. 321, ст. 322, ст. 325, ст. 328, ст. 329 КАС України, колегія суддів,–
П О С Т А Н О В И Л А :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський дельфінарій» задовольнити частково.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23 січня 2018 року – скасувати.
Прийняти нову постанову, якою адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський дельфінарій» до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про скасування акту перевірки та податкового повідомлення-рішення - задовольнити частково.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області № НОМЕР_1 від 11.07.2017 року.
В іншій частині адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський дельфінарій» залишити без задоволення.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (місцезнаходження: 65044, Одеська область, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ 39398646) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський дельфінарій» (місцезнаходження: 65014, Одеська область, м. Одеса, пляж Ланжерон, 25, код ЄДРПОУ 34598729) сплачений судовий збір за подання адміністративного позову та апеляційної скарги, у розмірі 61 005 грн.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складання повного тексту судового рішення.
Повний текст судового рішення виготовлений 17 квітня 2018 року.
Головуючий: І.Г. Ступакова
Судді: А.І. Бітов
ОСОБА_1