
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
18 квітня 2018 р. Справа № 802/1106/18-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук Максим Петрович, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: ОСОБА_1
до: Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області
про: зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про зобов'язання вчинити дії.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Отже, вказаними нормами наведено способи захисту, з якими особа може звернутись до суду за захистом порушених прав. Тобто, обов'язковою умовою звернення особи до суду є наявність спору про право.
Водночас, згідно п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Подані матеріали свідчать, що позивач просить визнати протиправними дії ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області та скасувати кадастрові номери земельних ділянок, визнати дійсним витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-0507520112017 від 30.11.2017 року, виданий позивачу на земельну ділянку кадастровий номер 05243800600:01:002:0248 площею 16,0313 га.
Відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону України "Про Державний земельний кадастр" кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Зміна власника чи користувача земельної ділянки, зміна відомостей про неї не є підставою для скасування кадастрового номера.
Згідно п. 111 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 державний кадастровий реєстратор для здійснення державної реєстрації земельної ділянки протягом 14 календарних днів з дня реєстрації відповідної заяви здійснює державну реєстрацію земельної ділянки, зокрема за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру присвоює кадастровий номер земельній ділянці.
Згідно із п. 114 Порядку державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: 1) поділу чи об'єднання земельних ділянок - на підставі заяви про державну реєстрацію земельних ділянок, які утворилися в результаті такого поділу чи об'єднання; 2) коли протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстроване з вини заявника, - на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до зазначеного Реєстру.
Отже, присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру та його скасування є одним із етапів державної реєстрації земельної ділянки. Скасування держаної реєстрації земельної ділянки можливо лише у двох випадках, зокрема на підставі заяви про державну реєстрацію земельних ділянок, які утворилися в результаті такого поділу чи об'єднання.
Разом з тим, позивачем не надано доказів про те, що він звертався до відповідача із заявою про скасування державної реєстрації земельних ділянок і йому відмовлено в такій. Також позивач не зазначає, які саме дії відповідача він просить визнати протиправними.
Крім того, п. 87 Порядку визначено, що заявникові безоплатно надається витяг з Державного земельного кадастру для підтвердження внесення до Державного земельного кадастру відомостей, в тому числі виправлення виявлених помилок відповідно до пункту 144 цього Порядку, про: 1) державну реєстрацію земельної ділянки; 2) обмеження у використанні земель; 3) межі частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту; 4) межі державного кордону; 5) межі адміністративно-територіальних одиниць; 6) нормативну грошову оцінку земель, розташованих у межах територій адміністративно-територіальних одиниць; 7) економічну оцінку земель.
Отже, витяг з Державного земельного кадастру видається заявникові за наслідками внесення певних відомостей до Державного земельного кадастру.
Також суд звертає увагу, що згідно з п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів)
Однак, позивачем не подано власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
За правилами визначеними частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. 169 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.
Зобов'язати позивача у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, шляхом надання доказів обґрунтування позовних вимог, уточнення змісту позовних вимог та надання власного письмового підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Копію даної ухвали направити позивачу для відома та виконання.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Альчук Максим Петрович