
Єдиний унікальний номер 341/390/18
Номер провадження 3/341/137/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2018 року місто Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Максимчин Ю.Д., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП щодо
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, фактично проживаючого та зареєстроване місце проживання якого: вул. Алицька, 45, с. Тустань, Галицького р-н., Івано-Франківської обл., не працюючого, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 17 лютого 2018 року поблизу м. Галича, Івано-Франківської обл. на р. Дністер здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову крошнею – павук, розміром 1,2 ? 1,2, V 10 мм., про що було складено протокол про адміністративне правопорушення № 0000880/13 від 17 лютого 2018 року.
13 березня 2018 року о 15.10 год. ОСОБА_1 біля с. Тустань, Галицького р-н., Івано-Франківської обл. на р. ОСОБА_2 здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову крошнею – павук, розміром 1,5 ? 1,5, V 30 мм. ? 30 мм., про що було складено протокол про адміністративне правопорушення № 0000785/19 від 13 березня 2018 року.
Окрім того, 21 березня 2018 року о 14.00 год. ОСОБА_1 на р. ОСОБА_2 здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову крошнею, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення № 0000860/22 від 21 березня 2018 року.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився і не повідомив суд про причини своєї неявки, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином, тому справу слід розглядати без його участі за наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справ у їх сукупності, вважаю, що в діях останнього наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП, враховуючи наступне.
Диспозицією ч. 4 ст. 85 КУпАП, як адміністративне правопорушення визначено, грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП стверджується, протоколом про адміністративне правопорушення № 0000880/13 від 17 лютого 2018 року, № 0000785/19 від 13 березня 2018 року, № 0000860/22 від 21 березня 2018 року, описом–оцінкою водних живих ресурсів від 21.03.2018 р. , приймальним актом знарядь лову № 22 від 21.03.2018 р., довідкою про розмір заподіяної шкоди внаслідок незаконого вилову рибу № 07-04/22 від 28.03.2018 р., актом виявлення та вилучення знарядь лову № 19 від 13 березня 2018 р., описом оцінкою знарядь лову від 13.03.2018 р., актом виявлення та вилучення водних живих ресурсів, знарядь лову № 13 від 17 лютого 2018 року, описом оцінкою водних живих ресурсів від 17.02.2018 року, приймальним актом знарядь лову № 13 від 19 лютого 2018 року, довідкою про розмір заподіяної шкоди внаслідок незаконого вилову рибу № 07-04/13 від 02.03.2018 р.
При накладенні адміністративного стягнення слід врахувати характер вчиненого правопорушення, особу винного, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.
Відповідно ст. 40 ч. 1 КУпАП, якщо у результаті адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству або організації суд під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин приходжу до висновку, що ОСОБА_1. слід визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення та покладення обов’язку відшкодувати заподіяну шкоду.
На підставі вищевикладеного, ст. 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення та керуючись ст. ст. 36, 85 ч. 4, 40 ч. 1, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 85 КпАП України та обрати йому адміністративне стягнення, з врахуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП, у виді штрафу у розмірі 340, 00 гривень.
Знаряддя лову:
- крошню – павук, розміром 1,2 ? 1,2, V 10 мм.;
- крошню – павук, розміром 1,5 ? 1,5, V 30 мм. ? 30 мм.;
- крошню – конфіскувати.
Стягнути з ОСОБА_1 714 грн. 00 коп. заподіяної шкоди, які перерахувати на р/р 31119106700079 УК в Галицькому районі 21081100 ГУ ДКСУ в Івано-Франківській області, ЄДРПОУ 37953206, МФО 836014.
Стягнути з ОСОБА_1 352 грн. 40 коп. судового збору, які зарахувати на р/р 31215256700001, отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 обл., код банку отримувача 820019, код за ЄДРПОУ 37993783.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги через Галицький районний суд Івано-Франківської області.
Суддя:ОСОБА_3