
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 квітня 2018 р. № 814/936/18
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лісовська Н. В., ознайомившись з матеріалами
за позовомФермерського господарства "Владам", вул. Софіївська, 25, смт. Воскресенське, Вітовський район, Миколаївська область, 57210 доУправління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, вул. Космонавтів, 61, м. Миколаїв, 54056 провизнання дії протиправними, визнання протиправним та не чинним акт від 25.05.2017р та визнання протиправним та не чинною постанову від 08.06.2017р № 60/1014-3685-17,ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство "Владам" звернулось до суду з позовом до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області щодо проведення перевірки 25.05.2017 року;
- визнати протиправними та нечинними Акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 25.05.2017 року та Постанову № 60/1014-3685-17 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 08.06.2017 року.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд приходить до висновку, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Так, відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Спеціальним законом, що визначає правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання юридичною особою адміністративного позову майнового характеру встановлено судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Також, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання юридичною особою адміністративного позову немайнового характеру встановлено судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2018 року становить 1762,00 грн.
Частиною 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позивач надав до суду платіжне доручення № 588 від 09.03.2018 року про сплату судового збору у сумі 3200,00 грн.
З матеріалів справи вбачається, що спір позивача носить одночасно майновий та немайновий характер, а ціна позову становить 75780,00 грн. Крім того, немайнових вимог у позивача дві: визнати протиправними дії відповідача щодо проведення перевірки та визнати протиправним та скасувати акт перевірки.
Отже, судовий збір в даному випадку дорівнює 5286,00 грн.
Враховуючи викладене, позивачу слід доплатити судовий збір у розмірі 2086,00 грн.
Судовий збір у розмірі 2086,00 грн. необхідно сплатити на рахунок № 31217206784002, отримувач коштів УДКСУ у м. Миколаєві (місто 22030101), код отримувача 37992781, банк отримувача ГУ ДКСУ у Миколаївській області, код банку отримувача 826013, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: судовий збір за позовом ФГ "Владам", МОАС, 35356555.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; 11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивач всупереч викладеним положенням не вказав ідентифікаційний код відповідача, не надав підтвердження про те, що ним не подано іншого позову з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Акт перевірки, оскаржуваний позивачем, датовано 25.05.2017 року, постанову № 60/1014-3685-17 - 08.06.2017 року. З адміністративним позовом ФГ "Владам" звернулось до суду лише 13.04.2018 року, але з матеріалів справи не вбачається, коли саме позивач дізнався про порушення його прав.
Згідно ч. 6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов’язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Отже, позивачу слід надати суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску, або докази отримання оскаржуваних акту та постанови, які б підтвердили факт звернення позивача з адміністративним позовом без пропуску встановлених КАС України строків.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 122, 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати докази доплати судового збору в сумі 2086,00 грн.;
- зазначити ідентифікаційний код відповідача;
- надати підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову з тих самих підстав;
- надати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску, або докази отримання оскаржуваних акту та постанови, які б підтвердили факт звернення позивача з адміністративним позовом без пропуску встановлених КАС України строків.
Ухвала окремо не оскаржується.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею у порядку ст. 256 КАС України.
Суддя Н. В. Лісовська