Постанова № 73440158, 17.04.2018, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2018
Номер справи
812/1847/17
Номер документу
73440158
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2018 року справа №812/1847/17

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Василенко Л.А., суддів: Гайдара А.В., Міронової Г.М.,

розглянув у письмовому провадженні апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29 січня 2018 року у справі № 812/1847/17 (головуючий І інстанції Чернявська Т.І., м.Сєвєродонецьк) за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання незаконною та скасування вимоги, зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області звернувся до суду з позовом Головного управління ДФС у Луганській області (далі - ГУ ДФС у Луганській області), в якому просив визнати протиправною та скасувати вимогу ГУ ДФС у Луганській області від 11 вересня 2017 року № Ю-1570-17 (а.с. 2-3).

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 29 січня 2018 року зазначений позов Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області задоволений повністю: визнано протиправною та скасовано вимогу ГУ ДФС у Луганській області від 11 вересня 2017 року № Ю-1570-17 на суму 9883,26 грн., винесену у відношенні Жовтневої міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ідентифікаційний код 26071339) (а.с. 137-142).

Відповідач не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та відмовити у задоволенні позову повністю через порушення норм матеріального та процесуального права. Зокрема, в обґрунтуванні доводів апеляційної скарги посилався на пропущенням позивачем строків звернення з позовом до суду (а.с. 149-152).

Позивачем подано відзив на апеляційну скаргу, в якому просив відмовити у задоволенні апеляційної скарги відповідача (а.с. 165-167).

Відповідно до приписів п.2 ч.1 ст.311 КАС України справу розглянуто в письмовому провадженні.

Суд апеляційної інстанції заслухав доповідь судді-доповідача, вивчив доводи апеляційної скарги разом з відзивом на неї, перевірив їх за матеріалами справи і дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлені наступні обставини справи.

Жовтневою міжрайонною виконавчою дирекцією Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ідентифікаційний код 26071339) як платником єдиного внеску відповідно до поданих звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів, визначені зобов'язання по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування:

- за вересень 2016 року в загальній сумі 3282,61 грн (а.с. 32, 112-116);

- за червень 2017 року в загальній сумі 6612,68 грн (а.с. 31, 117-120).

Згідно з даними інтегрованої картки платника єдиного внеску Жовтневої міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за 2016-2017 роки зобов'язання по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2016 року в сумі 3282,61 грн і червень 2017 року в сумі 6612,68 грн відображені в обліку двічі (а.с. 77 зворотній бік, 78, 108 зворотній бік.).

За рахунок подвійного відображення в обліку зобов'язань по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2016 року в сумі 3282,61 грн і червень 2017 року в сумі 6612,68 грн кошти, які сплачувались платником єдиного внеску протягом 2016-2017 років, безпідставно зараховувались на погашення недоїмки в подвійному розмірі в порядку календарної черговості її виникнення, внаслідок чого станом на 31 серпня 2017 року виникла недоїмка в сумі 9883,26 грн, яка згідно з наданим розрахунком складається з 1502,13 грн (залишок заборгованості за червень 2017 року, по строку сплати до 20 липня 2017 року) та 8381,13 грн (заборгованість за липень 2017 року, по строку сплати до 21 серпня 2017 року) (а.с. 5, 75-98, 99, 106-110).

ГУ ДФС у Луганській області на підставі даних інтегрованої картки платника та згідно з абзацом першим частини четвертої статті 25 Закону № 2464 сформовано та надіслано Жовтневій міжрайонній виконавчій дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 11 вересня 2017 року № Ю-1570-17 на суму 9883,26 грн (а.с. 5).

За результатами розгляду скарги позивача на вищезазначену вимогу Державною фіскальною службою України прийнято рішення від 6 листопада 2017 року № 25252/6/99-99-11-02-02-25, якою залишено без розгляду скаргу Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на вимогу ГУДФС у Луганській області від 11 вересня 2017 року № Ю-1570-17 (а.с. 27).

За даними інтегрованої картки платника єдиного внеску Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, правонаступника реорганізованого Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, за 2018 рік за заявою Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 30 листопада 2017 року за № 10-17-1226/сд контролюючим органом 18 січня 2018 року внаслідок коригування нарахувань по єдиному внеску зменшено зобов'язання на 9895,29 грн, що дорівнює сумі зайвого нарахування зобов'язань по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2016 року в сумі 3282,61 грн і червень 2017 року в сумі 6612,68 грн (а.с. 30, 111).

Встановлені обставини підтверджені матеріалами справи та не є спірними.

Спірним у справі є протиправність (правомірність) вимоги ГУ ДФС у Луганській області від 11 вересня 2017 року № Ю-1570-17 на суму 9883,26 грн., винесеної відносно Жовтневої міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Згідно п.2 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (далі - Закон №2464) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

За приписами п.10 ч.1 ст.1 Закону №2464 страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.

Згідно п.1 ч.1 ст.4 Закону №2464 платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю (п.1, п.4 ч.2 ст.6 Закону №2464).

Згідно ч.8 ст.9 Закону №2464 платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

За приписами ч.4 ст.25 Закону №2464 орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом (п.6 ч.1 ст.1 Закону №2464).

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку (абз.4 ч.4 ст.25 Закону №2464)

Відповідно до п. 4 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі Закон №1105):

- утворено Фонд соціального страхування України, реорганізувавши шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;

- припинено виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності шляхом приєднання до Фонду соціального страхування України;

- припинено управління та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та виконавчі дирекції відділень цього Фонду, що є юридичними особами, шляхом приєднання до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України;

- припинено всі відокремлені підрозділи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та/або їх робочих органів та відділень протягом 30 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII, забезпечивши повне правонаступництво таких відокремлених підрозділів юридичними особами, які їх створили, а за їх відсутності - Фондом соціального страхування України, у тому числі щодо всіх прав, обов'язків та майна.

- припинення управлінь та відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та виконавчих дирекцій відділень цього Фонду, а також їх відокремлених підрозділів, що знаходяться на тимчасово окупованій території, території проведення антитерористичної операції, здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, після прийняття ним відповідного рішення.

Згідно п. 5 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1105 Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.

Наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 22 травня 2017 року № 252-ос припинено Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 21785643), відокремленим підрозділом якого до 31 липня 2017 року була Жовтнева міжрайонна виконавча дирекція Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, шляхом приєднання до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (код ЄДРПОУ 41313100) (а.с. 23).

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань відокремлений підрозділ Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - Жовтнева міжрайонна виконавча дирекція Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ідентифікаційний код 26071339) закритий 31 липня 2017 року (а.с. 49-50).

Відповідно до передавального акту від 11 серпня 2017 року внаслідок реорганізації шляхом приєднання Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 21785643) правонаступником всього майна, усіх прав та обов'язків за цим передавальним актом є управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, код ЄДРПОУ 41313100 (а.с. 17-20).

Відповідно до ч.1 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1074, який визначає механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів, орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади. Орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

Згідно з пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1074, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять: у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття; у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади; у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу; у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади; у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань державна реєстрація припинення юридичної особи Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ідентифікаційний код 21785643) в результаті реорганізації проведена 21 грудня 2017 року, правонаступником припиненої юридичної особи вказано Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, проспект Центральний, будинок 17, ідентифікаційний код 41313100) (а.с. 122-129).

Та обставина, що Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області є правонаступником припиненого Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ідентифікаційний код 21785643) також підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 29 січня 2018 року за № 1003535839 (а.с. 130-134).

З огляду на викладене, у спірних правовідносинах Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області належить право вимоги як правонаступнику реорганізованого платника єдиного внеску - Жовтневої міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (відокремленого підрозділу Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності).

Відповідно до п.3 розділу VI «Порядок стягнення заборгованості з платників» Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року N 449 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28 березня 2016 року N 393) (далі - Інструкція №449) органи доходів і зборів надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо: дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум єдиного внеску органами доходів і зборів; платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску; платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.

У випадку, передбаченому абзацом другим цього пункту, вимога про сплату боргу (недоїмки) приймається відповідним органом доходів і зборів протягом десяти робочих днів з дня, що настає за днем вручення платнику акта перевірки, а за наявності заперечень платника єдиного внеску до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки.

Орган доходів і зборів надсилає (вручає) вимогу про сплату боргу (недоїмки) платнику єдиного внеску протягом трьох робочих днів із дня її винесення.

Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів платника на суму боргу, що перевищує 10 гривень.

За приписами п.4 розділу VI Інструкції №449 вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з інформаційної системи органу доходів і зборів за формою згідно з додатком 6 до цієї Інструкції (для платника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 7 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи).

Вимога про сплату боргу (недоїмки) вважається відкликаною, якщо: сума боргу (недоїмки) самостійно погашається платником; орган доходів і зборів скасовує або змінює раніше зазначену суму боргу (недоїмки) внаслідок її узгодження або оскарження; вимога органу доходів і зборів про сплату боргу (недоїмки) скасовується чи змінюється судом (господарським судом); борг (недоїмка) списується у випадках, передбачених статтею 25 Закону, в порядку, визначеному пунктами 9 - 11 цього розділу; є рішення суду про стягнення відповідних сум боргу (недоїмки), що зазначені у вимозі (п. 6 розділу VI «Порядок стягнення заборгованості з платників» Інструкції № 449).

Тобто, перелік підстав, наведених у пункті 6 розділу VI «Порядок стягнення заборгованості з платників» Інструкції № 449, за наявності яких вимога про сплату боргу (недоїмки) вважається відкликаною, є вичерпним.

В ході розгляду справи судами першої та апеляційної інстанцій не встановлено підстав, наведених у пункті 6 розділу VI «Порядок стягнення заборгованості з платників» Інструкції № 449, за наявності яких оскаржена вимога про сплату боргу (недоїмки) вважається відкликаною, зокрема, не підтвердились обставини, наведені відповідачем у письмових поясненнях від 12 січня 2018 року б/н, що борг (недоїмка) в сумі 9883,26 грн, зазначена у вимозі ГУ ДФС у Луганській області від 11 вересня 2017 року № Ю-1570-17, самостійно погашена платником.

Згідно з інтегрованою карткою платника єдиного внеску (Жовтневої міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності) за 2017 рік та інформації з АІС «Податковий блок», недоїмка в сумі 9883,26 грн, яка складається з 1502,13 грн. (залишок заборгованості за червень 2017 року, по строку сплати до 20 липня 2017 року) та 8381,13 грн (заборгованість за липень 2017 року, по строку сплати до 21 серпня 2017 року), 4 грудня 2017 року погашена внаслідок передання до іншої державної податкової інспекції на підставі рішення про зняття з обліку від 6 грудня 2017 року, а не внаслідок самостійного погашення платником (а.с. 94, 94 зворотній бік, 100).

Таким чином, на час розгляду справи спірна вимога є чинною та створює для позивача правові наслідки.

Суд апеляційної інстанції, як і суд першої інстанції, вважає неприйнятними посилання відповідача на пропущення позивачем позивачем строку звернення до суду, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.4 ст. 99 КАС України (в редакції чинній на дату звернення позивача до суду з цим позовом) якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Про рішення Державної фіскальної служби України від 6 листопада 2017 року № 25252/6/99-99-11-02-02-25, винесене за наслідками досудового оскарження, передбаченого Порядком розгляду контролюючими органами скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 9 грудня 2015 року № 1124, яким скаргу на вимогу ГУ ДФС у Луганській області від 11 вересня 2017 року № Ю-1570-17 на суму 9883,26 грн залишено без розгляду, позивач дізнався 14 листопада 2017 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції позивача на вказаному рішенні (а.с. 27).

З позовом до суду про оскарження вимоги ГУ ДФС у Луганській області від 11 вересня 2017 року № Ю-1570-17 Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області звернулось 6 грудня 2017 року, про результати досудового порядку вирішення спору позивач дізнався 14.11.2017, тобто позов подано в межах місячного строку звернення до суду, встановленому ч.4 ст.99 КАС України (а.с. 2).

На підставі викладеного, суд апеляційної інстанції погоджує висновок суду першої інстанції про визнання протиправною та скасування вимоги ГУ ДФС у Луганській області від 11 вересня 2017 року № Ю-1570-17.

Отже, спір за суттю вимог судом першої інстанції за суттю вимог вирішений правильно, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду першої інстанції відсутні.

В повному обсязі постанова складена 17 квітня 2018 року.

Керуючись ч.5 ст.250, п.2 ч.1 ст.311, п.1 ч.1 ст.315, ст.316, ст.ст. 321, ст.322, ч.1 ст.325, ст. 328, ст.329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Луганській області залишити без задоволення.

Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29 січня 2018 року у справі № 812/1847/17 за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання незаконною та скасування вимоги, зобов'язання вчинити певні дії залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати прийняття та відповідно до ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена до Верхового Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий Л.А. Василенко

Судді: А.В. Гайдар

Г.М. Міронова