
Дата документу 17.04.2018
Справа № 320/2605/18
3/320/418/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 квітня 2018 року Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Юрлагіна Т.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, РНОКПП - НОМЕР_1, працюючого мастером ТОВ Стюкс, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
03 квітня 2018 року о 23 годині 40 хвилин ОСОБА_1 по пр-ту Б.
Хмельницького, 84/1, в м. Мелітополі керував автомобілем НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (почервоніння очей, тремтіння пальців рук, млява мова, запах алкоголю з порожнини рота). Від проходження медичного обстеження на визначення ступеня алкогольного сп'яніння у медичному закладі та за допомогою алкотестеру «Драгер» відмовився у присутності свідків, чим порушив п. 2.5 ПДР України.
В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 пояснив, що напередодні він вживав спиртні напої на дні народженні у сина, а тому залишився запах алкоголю, коли його зупинили працівники поліції він поспішав на роботу, оскільки була потреба в ремонті станку, не мав часу пройти огляд на стан сп’яніння в медичному закладі. Просив суд задовольнити клопотання трудового колективу Філії Сільхозтехніки ТОВ «СТЮКС» про звільнення його від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та матеріали справи передати на розгляд товариства для вирішення питання про застосування до нього заходу громадського впливу, надав позитивні характеристики з місця роботи та проживання, а також протокол загальних зборів трудового колективу Філії Сільхозтехніки ТОВ «СТЮКС».
У відповідності до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Крім визнання провини правопорушником ОСОБА_1, факт скоєння правопорушення підтверджується матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 380163 від 04.04.2018 року; поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яки зазначили, що ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного обстеження на стан алкогольного сп’яніння; поясненнями ОСОБА_4, який зобов’язався доставити автомобіль ОСОБА_1 за місцем його проживання.
Відповідно до вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП України, а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
З приводу розгляду клопотання трудового колективу Філії Сільхозтехніки ТОВ «СТЮКС» про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та передачу матеріалів на розгляд товариства, суд виходить з наступного.
В клопотанні трудовий колектив вказує, що ОСОБА_1 за час роботи у товаристві зарекомендував себе з позитивного боку, належним чином виконує свою роботу, не вживає спиртні напої, в колективі підтримує нормальні стосунки.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 КУпАП особа звільняється від адміністративної відповідальності, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Факт наявності клопотання про передачу матеріалів на розгляд трудового колективу не є сам по собі підставою для звільнення особи від адміністративної відповідальності, адже прийняття такого рішення можливе за певних умов і не є обов'язком, а правом органу, що уповноважений вирішувати справу.
Вирішуючи питання про можливість задоволення клопотання трудового колективу, суд враховує характер вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення на транспорті, ступінь його вини та дані про особу, зокрема які стосуються його роботи, наявність обставини, що пом'якшує відповідальність, до якої відноситься щире каяття, позитивні характеристики, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.
Суд вважає, що діями ОСОБА_1 грубо порушені правила дорожнього руху України та вчинене ним порушення має підвищену суспільну небезпеку, адже створювало загрозу життю, здоров'ю та майну самого порушника.
В той час, не наведені виняткові обставини, за яких було скоєно таке правопорушення, та наявність яких істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого адміністративного правопорушення, сукупність яких поза всяким розумним сумнівом свідчила б про те, що до нього доцільно застосувати захід громадського спливу.
Відповідно до п. 2.14 е) Розділу 2, що визначає обов'язки та права водіїв механічних транспортних засобів, Правил дорожнього руху України водій має право відступати від вимог законодавства в умовах дії непереборної сили або коли іншими засобами неможливо запобігти власній загибелі чи каліцтву громадян.
Однак, в даному випадку на встановлено обставин при скоєнні адміністративного правопорушення, які б свідчили про можливість у даному випадку відступити від вимог Правил дорожнього руху України.
Крім того, він не вказує на виключні обставини або крайньою необхідністю, які б свідчили про вимушене грубе порушення ним Правил дорожнього руху.
Таким чином, для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобігання вчинення нових правопорушень, застосування заходу громадського впливу із звільненням від адміністративної відповідальності буде недостатнім, тому слід застосувати захід адміністративного стягнення.
Згідно з ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
При цьому, щодо наведених обставин, то такі враховуються, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП.
Об'єктом правопорушень, передбачених статтею 130 КУпАП , і є саме суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Тому суд вважає за необхідне обрати ОСОБА_1 вид адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Крім того, санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП не передбачено альтернативних видів покарання, як адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Крім того, на підставі ст. 40-1 КУпАП України, з правопорушника також підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 352,40 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 33, 401, 130, 283, 284, 294 КУпАП, Законом України «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає грошову суму в розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень (на р/р 31113149700001, код ЄДРПОУ 37941997, МФО 813015, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, призначення платежу «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху») з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: «Судовий збір»).
Строк пред’явлення постанови до виконання до 17 липня 2018 року.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення зазначеної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Т.В. Юрлагіна