Рішення № 73417493, 12.04.2018, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
12.04.2018
Номер справи
522/23814/17
Номер документу
73417493
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 522/23814/17

Провадження № 2-а/522/2279/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2018 року

Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого-судді: Домусчі Л.В.,

за участю секретаря : Шевчик В.І.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі, за яким просив:

- визнати протиправними дії відповідача та його рішення від 13.12.2017 року №617/С-11 щодо відмови йому у перерахунку пенсії на підставі заяви від 11.12.2017 року та довідки Прокуратури Одеської області № 18-13323-17вн про заробітну плату за посадою, яку обіймав позивач і з якої отримував пенсію;

- скасувати рішення відповідача від 13.12.2017 року №617/С-11 щодо відмови йому у перерахунку пенсії;

- зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача згідно пунктів 13, 17 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12.07.2001 року №2663-ІІІ, виходячи з розрахунку 90 % від середньої заробітної плати відповідно до довідки Прокуратури Одеської області № 18-13323-17вн про заробітну плату, без обмеження граничного розміру пенсії, та провести відповідні виплати з 01 жовтня 2015 року;

- зобов’язати відповідача здійснювати перерахунок пенсії ОСОБА_1 – у разі підвищення заробітної плати працівникам прокуратури України, видання відповідних постанов Кабінету Міністрів України, при наданні позивачем до органів Пенсійного Фонду України відповідних довідок про розмір заробітної плати; допустити негайне виконання постанови суду.

При цьому позивач посилається на те, що з 29 травня 1991 року він працював на різних посадах в органах прокуратури. 09 березня 2011 року Управлінням ПФУ у Приморському районі м. Одеси йому була призначена пенсія за вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру». Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 відбулось збільшення посадових окладів працівників прокуратури, у зв’язку з чим позивач 11 грудня 2017 року позивач подав заяву про перерахунок пенсії, до якої долучив довідку Прокуратури Одеської області № 18-13323-17вн про заробітну плату за посадою, яку обіймав позивач і з якої отримував пенсію. Однак, рішенням №617/С-11 від 13 грудня 2017 року позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії. Позивач вважає, що рішення Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо відмови в перерахунку пенсії є необґрунтованим, незаконним, та такими, що грубо порушує його конституційні права на соціальний захист і пенсійне забезпечення, передбачені Конституцією та Законами України.

Ухвалою суду від 21.12.2017 року позов ОСОБА_1 був залишений без руху та позивачу надано строк на усунення недоліків. Заявою від 02.01.2018 року недоліки позову були усунуті, дану заяву разом з додатками було отримано суддею 09.01.2018 року.

Ухвалою суду від 09.01.2018 року провадження у справі було відкрито та справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Ухвалою суду від 15.01.2018 року за клопотання позивача було витребувано від Прокуратури Одеської області (65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 3) довідку про заробітку плату за посадою, яку обіймав і з якої отримує пенсію, ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1).

12.02.2018 року на виконання ухвали суду від 15.01.2018 року Прокуратурою Одеської області було надано довідку №421 від 02.02.2018 року про заробітну плату старшого прокурора прокуратури області (посаду, яку обіймав позивач), у розмірі визначеному з 01.12.2015 року.

Ухвалою суду від 15.02.2018 року за клопотання позивача було витребувано від Прокуратури Одеської області (65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 3) бухгалтерську довідку про розмір та складові заробітної плати на посаді, аналогічній посаді позивача ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) на час звільнення, станом на вересень 2017 року – з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», якою затверджено нові схеми посадових окладів працівникам органів прокуратури з 06 вересня 2017 року, та наказу по прокуратурі Одеської області від 27.09.2017 року №1803к «Про преміювання», роз'яснивши при цьому, що письмові докази, які витребує суд, повинні бути надані безпосередньо до суду або через уповноважену особу у строк до 09 березня 2018 року.

21.03.2018 року до суду надійшла Довідка Прокуратури Одеської області №63 від 14.03.2018 року, згідно якої вказано, що позивач на час звільнення з органів прокуратури займав посаду заступника керівника Комінтернівської місцевої прокуратури, а також повідомлено розмір заробітної плати по категорії посади – заступник керівника місцевої прокуратури станом на 06 вересня 2017 року (відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 року №657).

Ухвалою суду від 21.03.2018 року було виправлено описки, допущені: у тексті ухвали суду від 15.02.2018 року, а саме: в третьому абзаці резолютивної частини ухвали суду замість слів «на час звільнення» вказано «на час виходу на пенсію».

Ухвалу суду від 15.02.2018 року про витребування доказів разом з ухвалою суду від 21.03.2018 року про виправлення описки було повторно направлено на виконання до Прокуратури Одеської області та зобов’язано останніх надати відомості до 06.04.2018 року.

06.04.2018 року до суду було надано довідку Прокуратури Одеської області №71 від 05.04.2018 року з урахуванням зміненої ухвали суду від 21.03.2018 року, згідно якої повідомлено, що позивач на час виходу на пенсію обіймав посаду старшого прокурора прокурати області.

Копія позову та ухвала суду про відкриття провадження була отримана пенсійним органом 09.01.2018 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. На час розгляду справи судом від відповідача до суду письмового відзиву на позов не надходило.

У відповідності до ч.6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Вивчивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок по доказуванню правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

З огляду на положення наведеної процесуальної норми, виходячи із суті позовних вимог, під час розгляду даної справи відповідачам належить довести правомірність своїх дій та бездіяльності.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 09 березня 2011 року перебуває на обліку в Управлінні ПФУ у Приморському районі м. Одеси та отримує пенсію за вислугою років відповідно до ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру».

Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 3662-12 від 26.11.1993 року в редакції Закону № 2663-111 від 12.07.2001 року «Про внесення змін до закону України «Про прокуратуру», які залишилися без змін станом на 21.05.2010 року, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержувані перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

На момент постановлення на облік в УПФУ в Приморському районі м. Одеси, тобто на 09 березня 2011 року, позивач мав стаж роботи 31 рік 1 місяць та 24 дні.

Таким чином, з часу постановлення позивача на облік в УПФУ в Приморському районі м. Одеси, тобто 09.03.2011 року, позивач отримував пенсію за вислугу років в розмірі 90% від суми заробітної плати.

Суд вбачає, що судами неодноразово розглядались позови ОСОБА_1, пред’явлені до пенсійних органів.

Зокрема, Приморським районним судом м. Одеси 05.08.2016 року було розглянуто справу №522/11237/16-а за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії та постановою суду було визнано протравними дії Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії на підставі довідки Прокуратури Одеської області № 421 від 15.04.2016 року про заробітну плату. Скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси №144 від 01.06.2016 року щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії на підставі довідки Прокуратури Одеської області № 421 від 15.04.2016 року про заробітну плату. Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії згідно пунктів 13, 17 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12.07.2001 року №2663-ІІІ, виходячи з розрахунку 90 % від середньої заробітної плати відповідно до довідки Прокуратури Одеської області № 421 від 15.04.2016 року про заробітну плату, без обмеження граничного розміру пенсії, та провести відповідні виплати з 01 грудня 2015 року. Зобов’язано Управління пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси здійснювати перерахунок пенсії ОСОБА_1 – у разі підвищення заробітної плати працівникам прокуратури України та видання відповідних постанов Кабінету Міністрів України, при наданні до органів Пенсійного Фонду України відповідних довідок про розмір заробітної плати.

Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 30.01.2017 року, винесеної по справі №522/25842/16-а, позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, було задоволено. Визнано протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси та його рішення від 18.11.2016 року № 448 щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії на підставі заяви від 15.11.2016 року та довідки Прокуратури Одеської області № 836 від 11.11.2016 року про заробітну плату за посадою, яку позивач обіймав і з якої отримував пенсію. Скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси №448 від 18.11.2016 року щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії на підставі довідки Прокуратури Одеської області №836 від 11.11.2016 року про заробітну плату. Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії згідно пунктів 13, 17 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12.07.2001 року №2663-ІІІ, виходячи з розрахунку 90 % від середньої заробітної плати відповідно до довідки Прокуратури Одеської області №836 від 11.11.2016 року про заробітну плату, без обмеження граничного розміру пенсії, та провести відповідні виплати з 01 грудня 2015 року. Зобов’язано Управління пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси здійснювати перерахунок пенсії за вислугу років без обмеження граничного розміру пенсії ОСОБА_1 – у разі підвищення заробітної плати працівникам прокуратури України, видання відповідних постанов Кабінету Міністрів України, при наданні до органів Пенсійного Фонду України відповідних довідок про розмір заробітної плати.

Вказані рішення суду набрали законної сили та є чинним.

Отже, чинними рішеннями суду було встановлено, що позивач має право на отримання пенсії у розмірі з розрахунку 90 % від середньої заробітної плати.

30 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» № 657 від 30 серпня 2017 року, якою затверджено нові схеми посадових окладів працівникам органів прокуратури.

11 грудня 2017 року позивач звернувся до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі з письмовою заявою про перерахунок пенсії за вислугою років відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №657 від 30.08.2017 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», якою були підвищені розміри посадових окладів працівників органів прокуратури України та надбавки за класні чини.

На вказану заяву 13.12.2017 року Центральним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м. Одесі позивачу надано відповідь №617/С-11 про відмову у проведенні перерахунку раніше призначеної пенсії, з зазначенням, що положення ч. 18 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ, які визначали умови та порядок перерахунку пенсій працівникам прокуратури у зв’язку з підвищенням заробітної плати, втратили чинність з дня набрання чинності Законом №1697-VІІ, а саме, з 15 липня 2015 року. На час підвищення посадових окладів працівникам прокуратури постановою КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09.12.2015 року, та на час звернення за перерахунком пенсії на підставі ч. 18 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ, зазначена норма втратила чинність. Згідно з ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697 умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Повідомлено, що оскільки відповідних нормативних актів про перерахунок раніше призначених пенсій працівникам прокуратури України не прийнято норми ст. 86 Закону №1798 застосовуються лише в частині призначення пенсії зазначеній категорії працівників у період з 11.10.2017 року до дня внесення змін до Закону №2262-ХІІ. Зазначено, що пенсію позивача обчислено вірно згідно матеріалів пенсійної справи та норм чинного законодавства.

Вважаючи вказану відмову відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

У відповідності до ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру». Редакція зазначеної статті змінювалась.

Згідно з частиною першою статті 50-1Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України від 12 липня 2001 року № 2663-III) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Відповідно до змін, внесених до вказаної правової норми згідно із Законами України від 08 липня 2011 року № 3668-VI, від 27 березня 2014 року № 1166-VII, від 28 грудня 2014 року № 76-VIII, розмір пенсії у відсотковому відношенні до заробітної плати зменшено і незалежно від стажу роботи становить: з 01 жовтня 2011 року - 80%, з 01 квітня 2014 року - 70%, з 01 січня 2015 року - 60%.

При цьому в частині п'ятнадцятій статті 50-1Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України від 08 липня 2011 року № 3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», яка діє до теперішнього часу) встановлено норму про те, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

За змістом пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2011 року № 3668-VI обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом, однак якщо призначена раніше пенсія перевищує максимальний розмір, то її перерахунок не здійснюється до того часу, коли розмір пенсії відповідатиме максимальному розміру пенсії, встановленому цим Законом.

Відповідно до частини тринадцятої статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною вісімнадцятою статті 50-1зазначеного Закону призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

За вказаного, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а внесені Законом №3668-VІзміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права міститься, зокрема, у постановах Верховного Суду України від 10 грудня 2013 року (№ 21-348а13) та від 06 жовтня 2015 року (№21-2432/15).

З 15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VIIта втратив чинність Закон України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-XII, крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п'ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 року.

Підстави та порядок перерахунку пенсії працівників прокуратури, передбачені статтею 86 Закону України від 14 жовтня 2014 року №1697-VII «Про прокуратуру».

Відповідно до частини тринадцятої статті 86 вказаного Закону пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.

Частиною двадцятою статті 86 Закону №1697-VII передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Проте, неприйняття Кабінетом Міністрів України нормативно-правового акта, який би визначав умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, не може бути підставою для відмови у такому перерахунку.

Положення пункту 5 Розділу III Прикінцевих положень Закону України від 02 березня 2015 року №213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким передбачено, що у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, не можуть бути підставою для відмови у проведенні перерахунку пенсії, оскільки вказані зміни законодавства не містять вимогу щодо перерахунку раніше призначеної пенсії та порушують вимоги ст.22 Конституції України і гарантоване право на нарахування позивачу і отримання пенсії за вислугу років.

Право на перерахунок пенсії надано позивачу відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» від 12.07.2001 № 2663-111, та не може бути обмежене чи скасоване при прийнятті нових законів чи інших нормативно-правових актів, оскільки це б суперечило статті 22 Конституції України, яка є нормою прямої дії.

Також, згідно з викладеного у рішеннях Конституційного Суду України (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій) розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.

Аналогічна правова позиція щодо застосування норм матеріального права міститься також у постановах Верховного Суду України від 17 грудня 2013 року (справа №21-445а13) та від 10 грудня 2013 року (справа №21-348а13).

Таким чином, враховуючи вищевикладені норми законодавства та оцінюючи наявні у матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що вимоги ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії підлягають частковому задоволенню.

Згідно довідки Прокуратури Одеської області №71 від 05.04.2018 року, позивач на час виходу на пенсію обіймав посаду старшого прокурора прокурати області. У схемі посадових окладів працівників прокуратури, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657, зазначена посада відсутня.

Згідно листа Прокуратури Одеської області № 18-13323-17вн від 08.12.2017 року, розмір посадового окладу за посадою начальника відділу прокуратури відповідно до постанови КМУ складає 7750, 00 грн., надбавка за класний чин старший радник юстиції – 2400 грн.. Також зазначено, що вказаною постановою визначаються надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги для оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника. Повідомлено, що на підставі наказу Генерального прокурора України від 09.08.2017 року №234 було затверджено Положення «Про преміювання працівників органів прокуратури, Національної академії прокуратури України та членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів».

Згідно довідки Прокуратури Одеської області №71 від 05.04.2018 року, в схемі посадових окладів працівників прокуратури, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657, посада (старшого прокурора прокуратури області), яку обіймав позивача на час виходу на пенсію, відсутня.

Разом з тим повідомлено, що відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 року №657. В схемі посадових окладів працівників регіональної прокуратури, місячні посадові оклади, станом на «06» вересня 2017 року складають:

- начальник управління – 7 930 грн.;

- заступник начальника управління – 7 840 грн.;

- начальник відділу – 7 750 грн.;

- заступник начальника відділу – 7 660 грн.;

- прокурор прокуратури – 5 730 грн..

Надбавка за класний чин – 2400 грн. (підстава: постанова КМУ №505 від 31.05.2012 року в редакції постанови КМУ №657 від 30.08.2017 року);

Надбавка за вислугу років – 40% (підстава: постанова КМУ №1090 від 09.12.2015 року);

Надбавка за виконання особливо-важливої роботи – 70% (підстава: постанова КМУ №505 від 31.05.2012 року в редакції постанови КМУ №657 від 30.08.2017 року);

Доплати, які передбаченні чинним законодавством:

- доплата за науковий ступінь – 5% (підстава: постанова КМУ №505 від 31.05.2012 року в редакції постанови КМУ №657 від 30.08.2017 року);

- надбавка за роботу в умовах режимних обмежень – 0,00 грн. (підстава: постанова КМУ №414 від 15.06.1994 року).

Згідно витягу з наказу Прокуратури Одеської області від 27.09.2017 року №1803к, було наказано преміювати в середньо визначеному розмірі 60% фонду оплати праці в прокурорсько-слідчих працівників апарату прокуратури області та місцевих прокуратур.

Отже, перерахунок пенсії відповідач зобов'язаний провести на підставі документів пенсійної справи та згідно складових грошового забезпечення, вказаних у листі довідки Прокуратури Одеської області № 18-13323-17вн про заробіток, довідки Прокуратури Одеської області №71 від 05.04.2018 року та наказу Прокуратури Одеської області від 27.09.2017 року №1803к щодо преміювання, для перерахунку пенсії за правилами частини 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 90% від суми заробітку.

При цьому, суд вбачає, що постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» № 657 від 30 серпня 2017 року, згідно якої було затверджено нові схеми посадових окладів працівникам органів прокуратури, набрала чинності 06.09.2017 року. Отже, право позивача на перерахунок його пенсії виникає з 06.09.2017 року, тому вимоги ОСОБА_1 в частині перерахунку пенсії підлягають частковому задоволенню та перерахунок може бути здійснений саме з 06.09.2017 року, а не з 01 жовтня 2015 року (як заявлено позивачем).

Підстав для задоволення вимог ОСОБА_1 про скасування рішення органу пенсійного фонду від 13.12.2017 року №617/С-11 щодо відмови йому у перерахунку пенсії судом не встановлено, оскільки дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії позивача були оформленні не у вигляді відповідного рішення, а у виді відповіді (листа) від 13.12.2017 року, яке у свою чергу не створює для сторін відповідних правових наслідків. Отже, в задоволенні даної частини вимог суд також відмовляє.

Відповідно до вимог ст..ст.2, 5 КАС України в порядку адміністративного судочинства захисту підлягають тільки порушені права, а не ті, які можуть бути порушенні в майбутньому.

Відповідно до п.10.3 постанови пленуму ВАСУ від 20.05.2013 року №7 «Про судове рішення в адміністративній справі», резолютивна частина рішення не повинна містити приписів, що прогнозують можливі порушення з боку відповідача та зобов'язання його до вчинення чи утримання від вчинення дій на майбутнє.

У зв’язку з чим, суд зауважує, що позовні вимог ОСОБА_1 про зобов’язання відповідача здійснювати перерахунок пенсії ОСОБА_1 – у разі підвищення заробітної плати працівникам прокуратури України, видання відповідних постанов Кабінету Міністрів України, при наданні позивачем до органів Пенсійного Фонду України відповідних довідок про розмір заробітної плати; допустити негайне виконання постанови суду задоволенню не підлягають як такі, що заявлені на майбутнє.

Відповідно до п.1 ч.1ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів у межах суми стягнення за один місяць.

Таким чином, керуючись, ст.ст. 19, 22, 152 Конституції України, ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. ст. 2, 5, 6, 19, 44, 72-77, 94, 162, 229, 241, 242-243, 246, 263, 293, 294 КАС України,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (код ЄДРПОУ 41248812, місцезнаходження: м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, буд. 4а), оформлені у вигляді листа від 13.12.2017 року №617/С-11, щодо відмови ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1) в перерахунку пенсії згідно заяви від 11.12.2017 року.

Зобов’язати Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (код ЄДРПОУ 41248812, місцезнаходження: м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, буд. 4а) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1) згідно пунктів 13, 17 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12.07.2001 року, постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» № 657 від 30 серпня 2017 року, виходячи із розрахунку 90 % від середньої заробітної плати з урахуванням усіх складових грошового забезпечення за посадою позивача на час виходу на пенсію, без обмеження граничного розміру пенсії, та виплатити різницю у розмірі перерахованої та виплаченої пенсії, починаючи з 06 вересня 2017 року.

В іншій частині позову відмовити.

Звернути рішення до негайного виконання в межах одного місяця.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Приморський районний суд м. Одеси протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Повний текст рішення суду складено 16.04.2018 року.

Суддя Л.В. Домусчі