
Справа № 686/23477/17
УХВАЛА
13 квітня 2018 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд у складі
головуючої судді Мороз В.О.,
за участю секретаря Козельської Г.В.,
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Данилюка Р.Т.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Хмельницький адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання рішення протиправним та зобов'язання до вчинення дій ,-
встановив:
24 листопада 2017 року позивач ОСОБА_3 звернулася до суду з вищезазначеним позовом, в якому просить визнати протиправним рішення Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зобов'язати відповідача видати наказ «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою та затвердити виготовлену документацію на земельну ділянку.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про направлення справи за підсудністю для розгляду Хмельницькому окружному адміністративному суду, оскільки така на момент відкриття провадження у справі, відповідно до ст.18 КАС України (в редакції від 01.01.2011, підстава 2756-17) предметно не була підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Представник позивача не заперечив щодо задоволення клопотання.
Заслухавши учасників судового процесу, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення, внаслідок наступного.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до статті 2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 1 частини першої статті З КАС України).
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (частина друга статті 4 КАС України).
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України (в редакції від 01.01.2011, підстава 2756-17) суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції від 01.01.2011, підстава 2756-17) юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Разом з цим, ч. 2 ст. 18 КАС України (в редакції від 01.01.2011, підстава 2756-17) встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Крім того, відповідно до ч.2 статті 20 КАС України у редакції, чинній з 15.12.2017 року згідно із Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу (перехідні положення).
Так, 19 січня 2018 року було відкрито провадження у справі, однак вказана справа не підсудна Хмельницькому міськрайонному суду як адміністративному суду в розумінні ч. 1 ст. 18 КАС України (в редакції від 01.01.2011, підстава 2756-17).
Відповідно до п.3 ч.1 стаття 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За таких обставин, дану справу слід направити для розгляду до Хмельницького окружного адміністративного суду.
На підставі наведеного та керуючись ст. 29 КАС України, суд -
постановив :
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання рішення протиправним та зобов'язання до вчинення дій направити для розгляду Хмельницькому окружному адміністративному суду.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції ( ст.ст.295, 297 КАС України). До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу ( п.15 Розділу VII «перехідні положення КАС України).
Суддя