
Справа № 712/1650/18
Провадження № 3/712/886/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2018 року Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Чечот А.А., за участю представника Черкаської митниці ДФС Жук М.В., адвокатів Нор А.Г., Федина О.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Черкаської митниці ДФС з протоколом про порушення митних правил №4\90200\18 відносно громадянина України:
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого генеральним директором ТОВ «Золотоніський лікеро-горілчаний завод «Златогор» (ЄДРПОУ 31082518, Черкаська обл., Золотоніський район, м. Золотоноша, вул. Січова, буд. 22), проживає за адресою АДРЕСА_1, паспорт НОМЕР_3, виданий 11.01.2002 року Шевченківським РУ ГУ МВС України в м. Києві, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Соснівського райсуду м. Черкаси надійшли матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, заведеної Черкаською митницею ДФС відносно ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 4/90200/18 від 04.01.2018 року встановлено наступне: 16.08.2017 року через митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС (відділ митного оформлення № 3 митного поста «Одеса-центральний», пункт пропуску «Одеський морський торговельний порт») ТОВ «Золотоніський лікеро- горілчаний завод «Златогор» (Черкаська область, м. Золотоноша, вул. Січова, 22, код ЄДРПОУ 31082518) на виконання зовнішньоекономічного договору від 07.04.2014 р. № 866/2014 та додаткової угоди від 30.05.2017 р. № 10, укладених з компанією «NATIVE SPIRITS LIMITED, LLC» (7735 E. GELDING DR„ SUITE 2, SCOTTSDALE, ARIZONA 85268, USA) на підставі інвойсу компанії «GUANGZHOU TATRICIA СО., LTD» (А 417, MINGRUN BUILDING, NO. 9 HUANGBIAN NORTH ROAD, BAIYUN DISTRICT, GUANGZHOU, 510410 PR CHINA) від 05.07.2017 p. № SHI70701 на митну територію України було переміщено товари «пляшка скляна місткістю 1,75 л» у кількості 11 264 шт. та «ковпачок пластмасовий (пробка) для закупорювання пляшок з алкогольною продукцією (місткістю 1,75 л)» у кількості 11 340 шт. загальною вартістю 17 262,80 доларів США (441 897,99 грн. за курсом НБУ на 16.08.2017 р.).
В подальшому, 18.08.2017 року зазначені товари за електронною митною декларацією № UA902070/2017/703474 на підставі інвойсу компанії «GUANGZHOU TATRICIA CO., LTD» від 05.07.2017 p. № SH170701 та проформи інвойсу компанії «NATIVE SPIRITS LIMITED, LLC» від 30.05.2017 p. № 6 були задекларовані TOB «Золотоніський лікеро-горілчаний завод «Златогор» Черкаській митниці ДФС в митний режим імпорту.
Відповідно до листа Київської міської митниці ДФС від 27.11.2017 р. №4317/7/26-70-20-01 встановлено, що фактична вартість ввезених ТОВ «Золотоніський лікеро-горілчаний завод «Златогор» на митну територію України товарів «пляшка скляна місткістю 1,75 л» у кількості 11 264 шт. та «ковпачок пластмасовий (пробка) для закупорювання пляшок з алкогольною продукцією (місткістю 1,75 л)» у кількості 11 340 шт. становить 44 905,20 доларів США (1 149 495,88 грн. за курсом НБУ на 16.08.2017 року, що на 27 642,4 доларів США більше ніж було заявлено органам доходів і зборів.
За таких умов, інвойс компанії «GUANGZHOU TATRICIA CO., LTD» від 05.07.2017 p. № SHI70701, що був поданий до Одеської митниці ДФС як підставу для ввезення вищезазначених товарів на територію України та до Черкаської митниці ДФС як підставу для випуску їх у вільний обіг за електронною митною декларацією від 18.08.2017 року № UA902070/2017/703474, містить неправдиві відомості в частині дійсної вартості такого товару, що є необхідними для подальшого визначення їх митної вартості.
Згідно ч. 1 ст. 198, ч. 2 ст. 334 Митного кодексу України, органу доходів і зборів в пункті пропуску через державний кордон України згідно із ст. 335 Митного кодексу України подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України. Особи, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи провадять діяльність, контроль за якою Митним кодексом України покладено на органи доходів і зборів зобов'язані надавати органу доходів і зборів документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю, в усній, письмовій та/або електронній формі.
Проведеною перевіркою встановлено, що особою, відповідальною за поставку зазначених товарів на територію України від ТОВ «Золотоніський лікеро-горілчаний завод «Златогор» є громадянин України ОСОБА_4, який відповідно до Протоколу загальних зборів учасників ТОВ «Золотоніський лікеро-горілчаний завод «Златогор» від 01.09.2015 р. № 1/09-2015 обіймає посаду генерального директора вказаного товариства та згідно п. 43 ст. 4, ч. 2 ст. 459 Митного кодексу України являється суб'єктом адміністративної відповідальності за вчинення порушення митних правил.
Таким чином, внаслідок дій громадянина України ОСОБА_4, генерального директора ТОВ «Золотоніський лікеро-горілчаний завод «Златогор», в порушення вимог ч. 1 ст. 198, ч. 2 ст. 334 Митного кодексу України, 16.08.2017 р. через митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС на митну територію України з приховуванням від митного контролю було переміщено товари «пляшка скляна місткістю 1,75 л» у кількості 11 264 шт. та «ковпачок пластмасовий (пробка) для закупорювання пляшок з алкогольною продукцією (місткістю 1,75 л)» у кількості 11 340 шт. загальною вартістю 44 905,20 доларів США (1 149 495,88 грн. за курсом НБУ на16.08.2017 р.) шляхом подання органам доходів і зборів як підстави для переміщення таких товарів та подальшого випуску у вільний обіг за електронною митною декларацією від 18.08.2017 р. № UA902070/2017/703474 інвойсу компанії «GUANGZHOU TATRICIA CO., LTD» від 05.07.2017 р. № SH170701, що містить неправдиві відомості в частині дійсної вартості таких товарів, які є необхідними длявизначення їх митної вартості.
Представник Черкаської митниці ДФС Жук М.В. у судовому засіданні просив суд визнати ОСОБА_4 винним за ст. 483 ч.1 МК України та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушення з конфіскацією товару.
Адвокати Нор А.Г. та Федина О.В. просили суд закрити провадження по справі відносно ОСОБА_4 за ст. 483 ч.1 МК України, в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, вислухавши думку сторін, суд приходить до наступного.
З аналізу змісту диспозиції ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України вбачається, що для її застосування необхідна обов'язкова наявність у особи, яка здійснює переміщення товарів на митну територію України, дій чи намірів приховати товари від митного контролю, зокрема, шляхом умисного подання органам доходів і зборів, як підстави переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Як вбачається із змісту вищезазначеного протоколу про порушення митних правил та наявної в матеріалах справи доповідної записки головного державного інспектора відділу оперативного реагування управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Черкаської митниці ДФС ОСОБА_5 від 04.01.20188 року, підставою для відкриття провадження у справі про порушення митних правил відносно ОСОБА_4 є лист Київської міської митниці ДФС від 27.11.2017 р. №4317/7/26-70-20-01 згідно якого встановлено, що фактична вартість ввезених ТОВ «Золотоніський лікеро-горілчаний завод «Златогор» на митну територію України товарів «пляшка скляна місткістю 1,75 л» у кількості 11 264 шт. та «ковпачок пластмасовий (пробка) для закупорювання пляшок з алкогольною продукцією (місткістю 1,75 л)» у кількості 11 340 шт. становить 44 905,20 доларів США (1 149 495,88 грн. за курсом НБУ на 16.08.2017 року, що на 27 642,4 доларів США більше ніж було заявлено органам доходів і зборів.
Водночас, вищезазначений лист, як вбачається з його змісту, не містить жодної інформації цінового характеру, та являє собою супровідний лист копій товаросупровідних документів, виявлених під час митного контролю невідомого міжнародного експрес-відправлення в зоні діяльності Київської міської митниці ДФС, а тому, з огляду на вимоги ст. 491 Митного кодексу України, не може визнаватись офіційним повідомленням про вчинення ОСОБА_3 інкримінованих йому порушень митних правил, яке є підставою для порушення справи про порушення митних правил, оскільки в ньому відсутні повідомлення про будь-які правопорушення, а також з цих підстав не може бути визнаний належним доказом в розумінні ст. 495 Митного кодексу України.
Так, між компанією «NATIVE SPIRITS LIMITED, LLC» (США) і TOB «Золотоніський ЛГЗ «Златогор»укладений зовнішньоекономічний Контракт № 866/2014 від 07.04.2014 року, відповідно до умов якого останнім здійснюється постачання на експорт виробленої ним лікеро-горілчаної продукції.
30.05.2017 року між вищевказаними суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності була укладена додаткова угода № 10 до Контракту № 866/2014 від 07.04.2014 року, відповідно до умов якої пляшки місткістю 1.75 л. у кількості 11264 шт. та ковпачки (пробки) у кількості 11340 шт. будуть виготовлені компанією «GUANGZHOU TATRICIA CO., LTD» (Китай) на замовлення компанії «NATIVE SPIRITS LIMITED, LLC» та оплачені нею в сумі 17262,80 доларів США з наступною поставкою їх на безкоштовній основі в адресу ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» з метою їх використання для виготовлення і поставки на експорт згідно умов вищевказаного Контракту горілки «Vektor». Вартість пляшки і пробки не буде врахована у вартості лікеро-горілчаної продукції згідно умов Контракту №866/2014 від 07.04.2014 року.
З вищевикладеного вбачається, що ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» не є замовником і покупцем вищезазначених товарів для виробництва алкогольних напоїв та, відповідно, не сплачував і не має будь-яких зобов'язань по оплаті їх вартості.
На виконання вищезазначених зобов'язань за Контрактом №866/2014 від 07.04.2014 року та Додатковою угодою №10 від 30.05.2017 року компанією «NATIVE SPIRITS LIMITED, LLC» була здійснена поставка скляних Jпляшок місткістю 1.75 л. у кількості 11264 шт. та ковпачків пластмасових (пробок) для закупорювання пляшок у кількості 11340 шт., які останнім були придбані у їх виробника - компанії «GUANGZHOU TATRICIA CO., LTD» (Китай), та при їх переміщенні 16.08.2017 року через митний кордон України в пункті пропуску в зоні діяльності Одеської митниці ДФС ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» відповідно до приписів ч. 1 ст. 198, ч. 2 ст. 334 Митного кодексу України були надані документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України (CMR №3951 та CMR №0248 від 16.08.2017 року, коносамент (Bill of lading) №149702471517 від 13.07.2017 року), в тому числі надані компанією «NATIVE SPIRITS LIMITED, LLC» документи, які обгрунтовували заявлену митну вартість в сумі 17 262,80 доларів США, а саме: рахунок-проформа (proforma invoice) №20170425 від 25.04.2017 року, рахунок-проформа (proforma invoice) №6 від 30.05.2017 року, рахунок-фактура (commercial invoice) №SH170701 від 05.07.2017 року, лист компанії «NATIVE SPIRITS LIMITED, LLC» від 15.08.2017 року.
Вищезазначені документи у встановленому порядку були надані Черкаській митниці ДФС для цілей митного оформлення товару в митний режим імпорту за електронною митною декларацією № UA902070/2017/703474 від 18.08.2017 року, яке було завершено в цей же день і товари були випущені у і вільний обіг.
Відповідно до імперативних приписів ст.ст. 49, 51 Митного кодексу України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, та яка визначається декларантом відповідно до норм вказаного Кодексу.
Згідно вимог ч. 5 ст. 58 Митного кодексу України ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті - це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів продавцю або на користь продавця через третіх осіб та/або на пов'язаних із продавцем осіб для виконання зобов'язань продавця.
Водночас, приписами ст. 53 Митного кодексу України визначено, що документами, які підтверджують митну вартість товарів, є:
- декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п'ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;
- зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього;
- рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу);
- якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;
- за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;
- транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;
- копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;
- якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.
Забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті.
Як вбачається із змісту вищезазначених документів, які обґрунтовують митну вартість імпортованого товару, його покупцем та платником контрактної вартості за нього є компанія «NATIVE SPIRITS LIMITED, LLC» (США), TOB «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» не є замовником і покупцем вищезазначених товарів та, відповідно, не сплачував і не має будь-яких зобов'язань по оплаті їх вартості, що підтверджується також листом зазначеної компанії від 15.08.2017 року, відповідно до змісту якого останньою на користь компанії «GUANGZHOU TATRICIA CO., LTD» була оплачена вартість зазначеного товару в сумі 17262,80 доларів США, який на безоплатній основі був відвантажений в адресу ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» з метою розливу горілки «Vektor» за вищезазначеною заставною вартістю.
Про некомерційний характер операції з поставки товарів за електронною митною декларацією №UA902070/2017/703474 від 18.08.2017 року, з огляду на відсутність у ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» будь-яких зобов'язань по оплаті їх вартості, свідчить також наявна в матеріалах справи (стор.14-15) Форма декларації митної вартості від 18.08.2017 року, із змісту якої вбачається, що останнім, при обранні визначених ст. 57 Митного кодексу України методів визначення митної вартості товарів, був обраний резервний метод визначення митної вартості з посиланням на рахунок-проформу №6 від 30.05.2017 року в сумі 17 262,80 доларів США, що відповідає приписам cm.64 Митного кодексу України, та з чим обґрунтовано погодилася Черкаська митниця ДФС, завершивши митне оформлення і випустивши товари у вільний обіг.
При цьому, ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» при митному оформлені вищезазначеного товару в Черкаській митниці ДФС за електронною митною декларацією №UA902070/2017/703474 від 18.08.2017 року також було зазначено, що товар в подальшому буде використано для розливу горілки «Vektor», що підтверджується змістом графи 31 «Вантажні місця та опис товарів» вказаної декларації.
Підтвердженням вищезазначеного і належного виконання ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» своїх зобов'язань за Контрактом № 866/2014 від 07.04.2014 року та Додатковою угодою №10 від 30.05.2017 року щодо виготовлення і відвантаження на експорт в адресу компанії «NATIVE SPIRITS LIMITED, LLC» горілки «Vektor» в пляшках місткістю 1,75 л., є оформлені і подані належним чином до Черкаської митниці ДФС електронні митні декларації №UA902070/2017/704207 від 22.09.2017 року та №UA902070/2017/704975 від 26.10.2017 року.
Таким чином, ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» при переміщенні 16.08.2017 року через митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС товару «пляшка скляна місткістю 1.75 л» у кількості 11264 шт. та товару «ковпачок пластмасовий (пробки) для закупорювання пляшок з алкогольною продукцією (місткістю 1.75 л)» у кількості 11340 шт. та при його наступному оформленні Черкаською митницею ДФС в митний режим імпорту за електронною митною декларацією MJA902070/2017/703474 від 18.08.2017 року, відповідно до приписів ст.53, ч.1 ст.198, ч.2 ст.334 Митного кодексу України були надані всі необхідні документи, що містили відомості про такі товари, достатні для їх ідентифікації і прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України та митне оформлення, в тому числі надані компанією «NATIVE SPIRITS LIMITED, LLC» документи, які обгрунтовували заявлену митну вартість в сумі 17 262,80 доларів США, а саме: Додаткова угода №10 від 30.05.2017 року, рахунок-нроформа (proforma invoice) №20170425 від 25.04.2017 року, рахунок-проформа (proforma invoice) №6 від 30.05.2017 року, рахунок-фактура (commercial invoice) №SH170701 від 05.07.2017 року, лист зазначеної компанії №б/н від 15.08.2017 року.
При цьому, посадовими особами Черкаської митниці ДФС не надано жодних належних доказів на підтвердження того, що ОСОБА_4 мав умисел на переміщення вищезазначених товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а вищевказані документи, в тому числі інвойс компанії «GUANGZHOU TATRICIA CO., LTD» №SH 170701 від 05.07.2017 року, є підробленими чи одержаними незаконним шляхом або містять неправдиві дані щодо контрактної (митної) вартості цих товарів.
Разом з тим, з наявної в матеріалах справи (стор. 5-7) доповідної записки головного державного інспектора відділу провадження у справах про порушення митних правил управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Черкаської митниці ДФС ОСОБА_5 від 04.01.2018 року вбачається, що підставою для відкриття провадження у справі про порушення митних правил відносно ОСОБА_4 є лист Київської міської митниці ДФС від 27.11.2017 року № 4317/7/26-70-20-01 «Щодо надання копій документів», на підставі якого вищезазначеною посадовою особою митного органу встановлена начебто фактична вартість ввезених за електронною митною декларацією №UA902070/2017/703474 від 18.08.2017 року в сумі 44 905,20 доларів США.
Водночас, вищезазначений лист митного органу, як вбачається з його змісту, не містить жодної інформації цінового характеру, та являє собою супровідний лист копій начебто товаросупровідних документів,виявлених ще 02.08.2017 року під час митного контролю невідомого міжнародного експрес-відправлення в зоні діяльності Київської міської митниці ДФС, а тому, з огляду на приписи ст.491 Митного кодексу України, не може і визнаватись офіційним повідомленням про вчинення ОСОБА_4 інкримінованих йому порушень митних правил, яке є підставою для порушення справи про порушення митних правил, оскільки в ньому відсутні повідомлення про будь-які правопорушення, а також з цих підстав не може бути визнаний належним доказом у справі в розумінні ст. 495 Митного кодексу України.
Цей лист, який фактично отриманий Черкаською митницею ДФС 06.12.2017 року за вх. №4426/7/23-70- 00-38, як вбачається з його змісту, був наданий для врахування в роботі та прийняття рішення щодо проведення і відповідних перевірочних заходів, чого станом на момент складання вищевказаного протоколу про порушення і митних правил Черкаською митницею ДФС зроблено не було, оскільки єдиним перевірочним заходом, здійсненим митним органом майже протягом місячного строку, як вбачається з доповідної записки від 04.01.2018 року, було визначення ОСОБА_4 суб'єктом адміністративної відповідальності за вчинення порушення митних правил, про що Черкаській митниці ДФС й так було відомо з наявних в її , розпорядженні інформаційних баз даних.
Жодних передбачених ч. 5 ст. 54 Митного кодексу України перевірочних заходів контролю правильності визначення митної вартості товарів за електронною митною декларацією, які митний орган вправі здійснювати вже після їх випуску у вільний обіг в порядку, визначеному статтями 345 - 354 Митного кодексу України, представниками Черкаської митниці ДФС на момент складання протоколу про порушення митних правил № 4/90200/18 від 04.01.2018 року проведено не було, а матеріали справи №712/1650/18 доказів зворотнього не містять.
Разом з цим, міжнародне експрес-відправлення № 3391874183, наявністю якого Черкаська митниця ДФС обгрунтовує фактичну вартість ввезених вищезазначених товарів, та наявні в ньому документи не можуть визнаватись, як докази в розумінні ст. 495 Митного кодексу України, що вказують на вчинення саме ОСОБА_4 інкримінованих йому порушення митних правил, з огляду на наступне.
Як вбачається із змісту копії інвойсу (стор.41), що є додатком до листа Київської міської митниці ДФС від 27.11.2017 року № 4317/7/26-70-20-01, зазначений документ, на відміну від справжнього інвойсу компанії «GUANGZHOU TATRICIA CO., LTD» №SH170701 від 05.07.2017 року, який був наданий на підтвердження митної вартості в сумі 17 262,80 доларів США, не містить реквізитів COUNTRY OF ORIGIN - CHINA (країна походження - Китай), які згідно із загальносвітовою практикою міжнародної торгівлі є обов'язковими реквізитами такого комерційного документа, як інвойс, що свідчить про його невідповідність вимогам до документів, які підтверджують митну вартість товарів, в розумінні ст.53 Митного кодексу України, що виключає будь-яке його доказове значення для встановлення відповідних фактичних обставин у справі про порушення ОСОБА_4 митних правил в розумінні ст.495 Митного кодексу України.
Водночас, як вбачається із змісту наявних в матеріалах справи Акту про проведення митного огляду міжнародного експрес-відправлення №1020 від 02.08.2017 року (стор.45), копії декларації до міжнародного експрес-відправлення від 28.10.2017 року (стор.40), копії листа компанії «DHL» від 02.02.2018 року з додатком про вручення міжнародного експрес-відправлення №3391874183 (стор.115-116), відправником вищезазначеного міжнародного експрес-відправлення є компанія «INSS ENTERPRISE CO LTD» (Тайвань), а його одержувачем - OLEYNIK INNA (м. Київ, вул. Воровського, 33-В), що свідчить про невідповідність суб'єктного стану учасників взаємовідносин за вищезазначеним міжнародним експрес-відправленням суб'єктному стану учасників зовнішньоекономічної діяльності за Контрактом №866/2014 від 07.04.2014 року та Додатковою угодою №10 від30.05.2017 року, якими є ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» (Черкаська область, м. Золотоноша, вул. Січова, 22) і компанія «NATIVE SPIRITS LIMITED, LLC» (США).
Крім того, митним органом до матеріалів справи не надано жодних доказів того, яке відношення компанія «INSS ENTERPRISE CO LTD» (Тайвань) та OLEYNIK INNA мають до компанії «NATIVE SPIRITS J LIMITED, LLC» (США) та TOB «Золотоніський ЛГЗ «Златогор», які є сторонами Контракту №866/2014 від 07.04.2014 року, а також до компанії «GUANGZHOU TATRICIA CO., LTD» (Китай).
Більш того, з наявних в матеріалах справи листів ТОВ «Петрус-Алко» і ТОВ «Петрус-Інвестбуд» на запити митного органу вбачається, що вони не є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, громадянка OLEYNIK INNA ніколи не перебувала і не перебуває у трудових відносинах із вказаними суб'єктами господарювання і не має до них жодного відношення, а їх місцезнаходження згідно відомостей з Єдиногореєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань розташоване м. Київ, вул. Святошинська, 32, що спростовує твердження Черкаської митниці ДФС про встановлення находження за адресою: м. Київ, вул. Воровського, 33-В, та причетність вищезазначеної фізичної особи арської діяльності ТОВ «Петрус-Алко» і ТОВ «Петрус-Інвестбуд», а тим більше - до господарськоїдіяльності ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор».
Не можуть бути доказами порушення ОСОБА_4 інкримінованих йому порушень митних правил показання свідка ОСОБА_6, які містяться в протоколі опитування від 22.01.2018 року (стор.104-107) оскільки зазначені свідчення стосуються лише обгрунтування правових підстав та обставин здійснення ним 02.08.2017 року, як службовою особою Київської міської митниці ДФС, митного огляду міжнародного відправлення №3391874183, яке, як зазначено вище, не має жодного відношення до ТОВ Золотоніський ЛГЗ «Златогор» та, відповідно, до його керівника.
Не можуть бути такими доказами також і показання свідка ОСОБА_7, який є головним державним інспектором сектору митного оформлення № 1 митного поста «Черкаси-Північний» Черкаської ДФС, які містяться в наявному в матеріалах справи протоколі опитування від 22.01.2018 року (стор.71-74) оскільки зазначені свідчення стосуються виключно професійної діяльності вказаного свідка при здійсненні процедур митного контролю та митного оформлення товарів за електронною митною декларацією.
Інших доказів і документів в розумінні приписів ст. 53, 495 Митного кодексу України, які б підтверджували митну вартість ввезених ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» товарів в іншому розмірі, ніж й в інвойсі компанії «GUANGZHOU TATRIC1A CO., LTD» №SH 170701 від 05.07.2017 року, та які б зали визначеним ст.54 Митного кодексу України способам і заходам здійснення органами доходів і зборів правильності визначення митної вартості товарів під час проведення митного контролю і митного оформлення, представниками Черкаської митниці ДФС не надано і матеріали справи не містять.
Відповідно до ч.1 ст. 486, ч. 1 ст. 489 Митного кодексу України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням. Посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 487 Митного кодексу України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушенням.
За визначенням, наведеним в ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність
Вищевказаний припис чинного митного законодавства кореспондується з вимогами ст. 9 КУпАП України, відповідно до яких адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Таким чином, викладені у протоколі про порушення митних правил № 4/90200/18 від 04.01.2018 року обставини щодо вчинення ОСОБА_4 дій про надання інформації, що містить начебто неправдиві відомості в частині дійсної вартості таких товарів, які є необхідними для визначення їх митної вартості, не підтверджені жодними наявними в матеріалах справи належними доказами в розумінні ст.53, 54, 495 Митного кодексу України, з огляду на те що в діях ОСОБА_4 відсутні ознаки інкримінованого йому порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, як сукупність об'єктивних та суб'єктивних ознак, що характеризують такі діяння як правопорушення, що виключає відповідальність останнього за вказаною статтею.
Разом з тим, згідно з вимогами п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 527 МК Україниу справі про порушення митних правил митний орган або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з таких постанов: про проведення додаткової перевірки; про накладення адміністративного стягнення; про закриття провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 467, 483, 524-528 МК України, п. 1 ст. 247 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по адміністративній справі про порушення митних правил відносно ОСОБА_4 закрити за відсутністю складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси А.А.Чечот