
справа № 520/4307/18
провадження № 3/520/3075/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.04.2018 року суддя Київського районного суду м. Одеси Літвінова І.А., розглянувши у приміщені суду справу про адміністративне правопорушення за протоколом №39 від 05.04.2018 року, складеним головним державним ревізор-інспектором Одеського управління офісу ВПП ДФС ОСОБА_1 щодо посадової особи ОСОБА_2, директора ДТВ «Інтерхім», який притягається до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 несвоєчасно сплатив податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за четвертий квартал 2017 року, у зв’язку з чим притягається до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.163-2 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Пунктом 4 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 липня 2016 року № 566, також чітко передбачено, що зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
Статтею 276 КУпАП встановлено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення № 39 від 05.04.2018 року не зазначені дата, час та місце вчинення правопорушення, зазначені тільки відомості про акт від 13.02.2018 року № 17/28-10-49-09/14325705/4, що унеможливлює встановити факт, чи в зазначений законом термін ставиться питання про притягнення до адміністративної відповідальності, та чи до належного суду подана справа для проведення розгляду.
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності підлягають поверненню до Одеського управління Офісу ВПП ДФС для усунення недоліків.
Таким чином, сукупність вказаних порушень унеможливлює розгляд адміністративної справи судом, а тому, керуючись статтею 256 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КпАП України направити до Одеського управління Офісу ВПП ДФС для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Літвінова І. А.