Постанова № 73396736, 13.04.2018, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
13.04.2018
Номер справи
415/1202/18
Номер документу
73396736
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 415/1202/18

провадження № 3/415/416/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 квітня 2018 року м. Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Шевченко О.В., за участю секретаря Бервено Ю.В., прокурора Зайченко І.А., правопорушника ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи, що надійшли від Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, розлученого, працюючого помічником командира загону з ОМС у Другому воєнізованому гірничорятувальному загоні Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості, інвалідом не являється, РНОКПП НОМЕР_1, проживаючого та зареєстрованого за адресою: місто Лисичанськ, Гарібальді, 36/29,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И Л А:

Правопорушник ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, перебуваючи на посаді помічника командира загону з ОМС у Другому воєнізованому гірничорятувальному загоні Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_2 просив суд притягнути правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки останній будучі суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 04 травня 2017 року о 13 годині 15 хвилин, подав шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 винним себе у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КупАП, визнав повністю та пояснив, що дійсно він будучі суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 04 травня 2017 року о 13 годині 15 хвилин, подав шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Суд, вислухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1, думку прокурора Зайченко І.А., дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що винність останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, крім визнання своєї провини особисто правопорушником у судовому засіданні, доведена змістом досліджених у судовому засіданні щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік (а.с. 20 - 23), наказом № 76 -к від 02 лютого 2015 року Другого воєнізованого гірничорятувального загону (а.с. 10), посадовою інструкцією помічника командира загону з ОМС від 01.01.2016 (а.с.11, 12), наказом № 40 від 27.01.2017 «Про організацію фінансового контролю 2017 року» (а.с.13, 14), Додатком 2 до наказу (а.с.15), відомістю про ознайомлення з наказом «Про організацію фінансового контролю 2017 року» (а.с.14).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до відомостей з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником Другого воєнізованого гірничорятувального загону є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (а.с.16).

Наказом командира Другого воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості ОСОБА_3 від 02.02.2015 № 76-к,правопорушника ОСОБА_1 призначено на посаду помічника командира загону (оперативно-медична служба) (а.с.10).

23.01.2017 ОСОБА_1 під підпис ознайомлено з вимогами обмежень, встановлених положеннями Антикорупційного законодавства України та вимогами Антикорупційного законодавства України в частині фінансового контролю, відповідно до Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (а.с.15).

Згідно довідки Другого воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості №37 від 19.01.2018, працівник загону ОСОБА_1 у період з 01.01.2017 по 04.05.2017 перебував у трудових відносинах з підприємством, виконував роботу, передбачену трудовим договором відповідно до посадових обов’язків (а.с.9).

Таким чином, помічник командира загону з ОМС Другого воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості ОСОБА_1, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, є посадовою особою юридичної особи публічного права.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у п.1, п. п. «а» і «в» п.2, 5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язанні щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Верховною радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Даний Закон набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього Закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року.

Згідно інформації з сайту Акредитований центр сертифікації ключів https://acsk.privatbank.ua/ вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 отримав кореневий сертифікат в АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк» 02.02.2017 (а.с.19).

Згідно відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій особі, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 04.05.2017 о 13 годині 15 хвилин (а.с.20-23).

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларацій особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, правопорушник ОСОБА_1, будучи суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч.1 ст. 45 «Про запобігання корупції», п.5-1 «Прикінцевих положень» Закону, п.6 Розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975- VIІI, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 04 травня 2017 року о 13 годині 15 хвилин, подав шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Місцем вчинення правопорушення є м. Лисичанськ, оскільки обов'язок подання щорічної декларації виник у правопорушника ОСОБА_1 у зв'язку із зайняттям посади помічника командира загону з ОМС у Другому воєнізованому гірничорятувальному загоні Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості, що розташований за адресою: Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. В. Сосюри, 197.

Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією є 04.05.2017. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата складання протоколу, тобто 20.02.2018.

При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 працює, інвалідом не являється, вперше притягується до адміністративної відповідальності.

У якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом’якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини, щире каяття.

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.

На підставі вимог ст. ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352 (трьохста п’ятдесяти двох) гривень 40 (сорока) копійок.

Керуючись ст. ст. 33, 172-6 ч.1, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, суддя -

П О С Т А Н О В И Л А :

Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесяти двох) гривень 40 (сорока) копійок (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд Луганської області.

Суддя О.В. Шевченко