
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/24718/15
УХВАЛА
16 квітня 2018 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Ключковича В.Ю. та суддів Бєлової Л.В., Троян Н.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 лютого 2018 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Київська проектно-будівельна компанія" до Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень ,-
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 лютого 2018 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з даним рішенням Державна податкова інспекція в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві подала апеляційну скаргу.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 березня 2018 року апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві залишено без руху.
Апелянту надано строк для усунення недоліків, а саме: сплати судового збору у розмірі 8512,95 грн. - 5 днів з дня вручення копії даної ухвали.
Згідно зворотного поштового повідомлення, яке повернулося на адресу Київського апеляційного адміністративного суду, копію ухвали КААС від 23 березня 2018 року, отримано представником апелянта - 27 березня 2018 року, а тому останнім днем для усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ухвали КААС від 23.03.2017 року фактично є 02.04.2018 року.
30 березня 2018 року Державною податковою інспекцією в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві до Київського апеляційного адміністративного суду було направлено та 02 квітня 2018 року за вх. №11290 зареєстровано клопотання, у якому представник апелянта просить продовжити строк для усунення недоліків. Необхідність такого продовження апелянт обґрунтовує тим, що станом на 30.03.2018 року рахунки КЕКВ 2800 "Інші поточні витрати" заблоковані відповідно до листа Управління Державної казначейської служби України в Оболонському районі м.Києва від 23.01.2018 №01-04/73, що в свою чергу унеможливлює сплату судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду від 05.02.18 року у строк встановлений ухвалою КААС від 23.03.2018 року.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 03 квітня 20118 року клопотання Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про продовження процесуального строку для усунення недоліків, зазначених в ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 23 березня 2018 року задоволено та продовжено строк для усунення недоліків апеляційної скарги на 5 днів з дня вручення копії даної ухвали.
Згідно зворотного поштового повідомлення, яке повернулося на адресу Київського апеляційного адміністративного суду, копію ухвали КААС від 03 квітня 2018 року, отримано представником апелянта - 06 квітня 2018 року, а тому останнім днем для усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ухвали КААС від 03 квітня 2018 року фактично є 11.04.2018 року.
11 квітня 2018 року Київським апеляційним адміністративним судом за вх. №12394 зареєстрована заява Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, у якій представник апелянта просить відстрочити сплату судового збору. Необхідність у відстроченні сплати судового збору, зазначає, що листом від 10.11.2017 №01-04/716 Управління Державної казначейської служби України в Оболонському районі м.Києва повідомленно про те, що платежі Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві не проводяться з 10.11.2017, крім захисних видатків, визначених Бюджетним Кодексом України.
В силу положень ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Також, відповідно до ч. 2 ст. 8 цього Закону суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Однак, Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 року N 2147-VIII, який набув чинності 15.12.2017 року, внесені зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» встановлено виключний перелік умов, за яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору фізичній особі, а апеляційна скарга Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві під зазначені умови не підпадає.
Окрім того, Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 року N 2147-VIII, який набув чинності 15.12.2017 року, внесені зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема» п. 18 ч. 1 ст. 5 виключено, а отже, Державну податкову інспекцію в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві позбавлено пільг щодо сплати судового збору.
Разом з тим, суд зазначає, що пунктом 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року №484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Зважаючи на те, що Кабінет Міністрів України зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору, а також на те, що апеляційна скарга Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві не підпадає під умови, за яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору, зазначені в ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», клопотання Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Станом на 16 квітня 2018 року Державною податковою інспекцією в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві недоліки апеляційної скарги не усунуто, а саме: не сплачено судовий збір у розмірі 8512,95 грн.
Відповідно до вимог ч.2 ст.298 КАС України вказано, що до апеляційної скарги яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 4 статті 169 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху у встановлений судом строк.
Враховуючи те, що апелянт в установлений судом строк, недоліки в апеляційній скарзі не усунув, а саме: не сплатив судовий збір у розмірі 8512,95 грн., відтак апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала.
Керуючись ст.ст. 169, 296, 298, 329, 331 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 лютого 2018 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Київська проектно-будівельна компанія" до Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень - повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя-доповідач Ключкович В.Ю.
Судді: Бєлова Л.В.
Троян Н.М.