
Справа № 438/1147/17
Номер провадження 2-а/438/11/2018
У Х В А Л А
про направлення за підсудністю
13 квітня 2018 року Бориславський міський суд Львівської області
в складі: головуючого – судді Слиша А.Т.
при секретарі Валькович Г.К.
за участі представника позивача ОСОБА_1
представників відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Бориславі адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області, третя особа Державна казначейська служба України, про визнання неправомірними дій ДФС України щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_4 одноразової грошової допомоги у зв'язку з із інвалідністю, яка настала в період проходження служби в податковій міліції, відповідно до Закону України «Про міліцію»,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_4, звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області, третя особа: Державна казначейська служба України, про визнання неправомірними дій ДФС України щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_4 одноразової грошової допомоги у зв'язку з із інвалідністю, яка настала в період проходження служби в податковій міліції, відповідно до Закону України «Про міліцію».
14 грудня 2017 року ухвалою судді Бориславського міського суду Львівської області Хемич О.Б. відкрито провадження у справі .
Згідно розпорядження керівника апарату Бориславського міського суду Львівської області №39 від 07 лютого 2018 року, 15 лютого 2018 року проведено повторний автоматизований розподіл зазначеної справи, який відбувся у зв'язку із закінченням 07 лютого 2018 року в судді Хемич О.Б. повноважень судді Бориславського міського суду Львівської області і дану справу передано на розгляд судді Бориславського міського суду Львівської області Слишу А.Т.
26 лютого 2018 року ухвалою судді Бориславського міського суду Львівської області Слиша А.Т. прийнято до провадження та призначено підготовче судове засідання.
Представником відповідачів Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у Львівській області ОСОБА_5, яка діє на підставі довіреності від 10 серпня 2017 року до суду подано клопотання про передачу справи на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду, оскільки позивач оскаржує рішення суб’єкта владних повноважень щодо відмови у нарахуванні та виплаті йому одноразової грошової допомоги у зв’язку із інвалідністю, що настала в період проходження служби в податковій міліції, а відтак, дана справа не підсудна ОСОБА_6 міському суді Львівської області.
В судовому засіданні представники відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 клопотання підтримали та просять його задоволити.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечив проти задоволення даного клопотання.
В судове засідання представник третьої особи Державної казначейської служби України не з’явився.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вказану адміністративну справу необхідно передати за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.
З 15.12.2017 року набув чинності Закон України від 03.10.2017 року, яким КАС України викладено в новій редакції.
Відповідно до ст. 20 КАС України в редакції Закону України від 03.10.2017 року, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до вимог ст. 318 КАС України рішення прийняте судом першої інстанції з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20,22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно п.3 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана (ч.ч.1,2 ст. 30 КАС України).
Враховуючи наведене, Бориславському міському суду Львівської області, як місцевому загальному суду як адміністративному суду, не підсудна адміністративна справа за адміністративним позовом ОСОБА_4, інтереси якого преставляє ОСОБА_1, до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області, третя особа: Державна казначейська служба України, про визнання неправомірними дій ДФС України щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_4 одноразової грошової допомоги у зв'язку з із інвалідністю, яка настала в період проходження служби в податковій міліції, відповідно до Закону України "Про міліцію", оскільки її розгляд за правилами розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів віднесено до підсудності окружного адміністративного суду.
Пунктом 3 ч.1ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевикладене, наявні законні підстави щодо передання вказаної адміністративної справи за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.20,29,30,248,256, 294, 295 КАС України в редакції Закону України від 03.10.2017 року, суд, -
у х в а л и в:
Адміністративну справу позовом ОСОБА_4 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області, третя особа: Державна казначейська служба України, про визнання неправомірними дій ДФС України щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_4 одноразової грошової допомоги у зв'язку з із інвалідністю, яка настала в період проходження служби в податковій міліції, відповідно до Закону України «Про міліцію», передати до Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 299цього Кодексу.
Головуючий суддя А.Т.Слиш