ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
УХВАЛА
05 квітня 2018 року м. Київ № 826/5047/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами
Державної судової адміністрації України
до
Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України
про
Визнання протиправною та скасування постанови
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Державна судова адміністрація України (далі – позивач) з позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (далі – відповідач) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу від 02.03.2018 року прийнятої в рамках ВП №55509068.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З позовної заяви вбачається, що позивач, оскаржує постанову відповідача в рамках виконавчого провадження № 55509068, відкритого з метою примусового виконання виконавчого листа, виданого 07.09.16 року Луганським окружним адміністративним судом у справі №2а-27752/1270.
Відповідно до частини першої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
У свою чергу порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби визначено у статті 74 Закону України “Про виконавче провадження”.
Так, частина перша статті 74 Закону України “Про виконавче провадження” встановлює, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Отже, рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими особами до суду, який видав виконавчий документ.
За змістом ч.1 ст.74 Закону України “Про виконавче провадження” рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Іншого порядку оскарження рішень, дій, бездіяльності виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення, спеціальним Законом не передбачено.
Таким чином, оскільки ДСА України оскаржується рішення державного виконавця в рамках виконавчого провадження, відкритого на виконання виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду, даний спір територіально підсудний вказаному суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, керуючись п.2 ч.1 ст.29, ст.248 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
УХВАЛИВ:
Передати адміністративну справу № 826/5047/18 за позовом Державної судової адміністрації України до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування постанови до Луганського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя І.А. Качур