
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про стягнення штрафу
10 квітня 2018 року № 810/688/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Білоцерківської ОДПІ Головного управління ДФС у Київській області, в якому просить, з урахуванням уточнення позовних вимог:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача, що виразилась у невиконанні вимог законодавства в частині підготування висновку про повернення позивачці надміру сплаченої суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету за результатами звітного (податкового) року, в розмірі 4 168,80 грн. та подання такого висновку для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в порядку визначеному статтею 43 ПК України,
- зобов'язати відповідача підготувати висновок про повернення позивачці надміру сплаченої суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету за результатами звітного (податкового) року, в розмірі 4 168,80 грн. та подати такий висновок для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в порядку визначеному статтею 43 ПК України.
Ухвалою суду від 06.03.2018 витребувано у Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області належним чином засвідчені копії всіх документів та рішень, прийнятих за наслідками відображення ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1) у податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік витрат, включених до податкової знижки на підставі підпункту 166.3.7 пункту 166.3 статті 166 ПК України.
Згідно повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення №0113327548637 копію вказаної ухвали суду отримано уповноваженою особою Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області 15.03.2018.
Згідно із частинами шостою - восьмою статті 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Проте, станом на 10.04.2018 вимоги ухвали суду від 06.03.2018 відповідачем не виконано, про неможливість подати витребувані докази суд не повідомлено.
Згідно із пунктом 11 Положення про Білоцерківську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, затвердженого Наказом ДФС від 27.03.2017 № 202, начальник ОДПІ, зокрема, очолює та здійснює керівництво діяльністю ОДПІ, несе персональну відповідальність за організацію та результати її діяльності.
Таким чином, суд приходить до висновку, що начальник Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській здійснює організацію роботи на неналежному рівні, що виявилось у невиконанні вимог суду, які містились в ухвалі про витребування доказів від 06.03.2018 щодо надання суду витребуваних доказів.
У відповідності до статті 129 Конституції України обов'язковість рішень суду є однією з основних засад судочинства в Україні. Згідно частин другої та третьої статті 14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до пункту третього частини першої статті 149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.
Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України.
Суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, щодо якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов'язків.
У відповідності до частини другої статті 6 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII «Про виконавче провадження» рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Зважаючи на те, що відповідач, маючи достатньо часу подати витребувані судом докази, вимоги ухвали Київського окружного адміністративного суду від 06.03.2018 не виконав, суд приходить до висновку про наявність підстав для стягнення з начальника Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області в дохід Державного бюджету України штрафу у сумі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб за неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, та неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.
На підставі наведеного та керуючись статтями 149, 241, 243, 248 КАС України, суд,-
у х в а л и в:
Стягнути із начальника Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області (09117, Київська обл., м. Біла Церква, бульв. 50-річчя Перемоги, 12, ідентифікаційний код 39468482) до Державного бюджету України через Державну судову адміністрацію України (м. Київ, вул. Липська, 18/5, ідентифікаційний код 26255795) штраф у розмірі 1 762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.
Ухвалу направити до Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області та Державній судовій адміністрації України для звернення до виконання після набрання ухвалою законної сили.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженнні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лисенко В.І.