
Справа № 645/1514/18
Провадження № 3/645/764/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2018 року м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Бабкова Т.В. розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у м. Харкові про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124, ч. 1 ст.130 КУпАП,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працює, проживаючого за адресою: м. Харків, в*їзд Фрунзе,7,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, 20 березня 2018 року о 05 год. 40 хв., в м. Харкові по пр. Московському, 138-А, керуючи, т/з Mini Cooper д.н.з. НОМЕР_1, не вибрав безпечної швидкості руху не дотримався безпечної дистанції та бокового інтервалу та здійснив зіткнення з т/з ISUZU д.н.з. НОМЕР_2 та т/з ГАЗ д.н.з. НОМЕР_3, який в подальшому розвернуло та здійснив зіткнення з тролейбусом 3211, які рухалися попереду. Внаслідок дтп т/з отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п.п. 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху України.
Крім того, ОСОБА_1, 20 березня 2018 року о 05 год. 40 хв., в м. Харкові по пр. Московському, 138-А, керуючи, т/з Mini Cooper д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп*яніння. Огляд на стан сп’яніння, зі згоди водія, у встановленому законом порядку, проводився лікарем наркологом у ОНД за адресою м.Харків, вул. Шевченко,26.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху України.
Притягуваний у судове засідання з’явився, провину визнав у повному обсязі та пояснив про обставини викладені вище.
Вина притягнутого підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії БР№239274 від 20.03.18р., БР №239273 від 20.03.18р., поясненнями притягуваного в судовому засіданні та іншими матеріалами справи.
Виходячи із змісту ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія БР №239274, складеного 20.03.2018 р. о 07 год. 30 хв. в м. Харкові по пр. Московському, 138-А інспектором роти № 8 батальйону №1 УПП у м. Харківській області лейтенантом поліції ОСОБА_2, керуючи автомобілем НОМЕР_4, ОСОБА_1 в порушення п. 2.9 «а» при зупинці транспортного засобу та виявленні явних характерних ознак алкогольного сп’яніння на вимогу працівників поліції пройшов огляд на стан сп’яніння. Згідно висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного чи іншого сп*яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №580 від 20.03.2018 року вбачається, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп*яніння.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1103 від 17.12.2008 року «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів , що знижують увагу та швидкість реакції, а також проведення такого огляду» , медичному огляду підлягають водії транспортних засобів , стосовно яких в уповноваженої особи територіального, у тому числі міжрегіонального органу патрульної служби України є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного , наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, які збільшують час реакції,знижують увагу чи швидкість реакції водія. Медичний огляд може проводитися:
-Уповноваженою особою територіального, у тому числі міжрегіонального органу патрульної служби України на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених Міністерством охорони здоров’я та Держстандартом України;
-лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Таким чином, суд вважає доведеним наявність в діянні ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130, ст.124 КУпАП.
З підстав, передбачених ч.2 ст.36 КУпАП, в зв’язку з тим, що ОСОБА_1 вчинив кілька адміністративних правопорушень, прави про які одночасно розглядаються суддею, стягнення на нього накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме за ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати – 352,40 грн.
Керуючись ст.36, ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП, ст. ст. 283-285, КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону Украъни «Про судовий збір», суд –
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130, ст.124 КУпАП України і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 200 (десть тисяч двісті) грн. 00 коп. та позбавлення права керування транспортним засобом строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її вручення особі, щодо якої винесено постанову до Апеляційного суду Харківської області шляхом подання апеляційної скарги через Фрунзенський районний суд м. Харкова.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя -