Постанова № 7329123, 17.12.2009, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2009
Номер справи
2а-5927/09/1870
Номер документу
7329123
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 грудня 2009 р.                                                             Справа № 2а-5927/09/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп’яненко О.В.

          за участю секретаря судового засідання-Усенко І.М.

прокурора - Дубової О.В.

представника позивача - Ткаченко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Прокурора Липоводолинського району в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Липоводолинського районного центру зайнятості про стягнення заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Прокурор Липоводолинського району в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні", звернувся до суду з адміністративним позовом до Липоводолинського районного центру зайнятості, в якому просить стягнути з відповідача штраф у розмірі 510,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що під час проведення перевірки за дотриманням чинного законодавства було виявлено порушеня, внаслідок чого відповідачу було видано обов’язковий до виконання припис № С-593 від 19.06.08. року. За невиконання припису до відповідача було застосовано штраф в сумі 510 грн.

В судовому засідання прокурор, представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, зазначивши, що на час розгляду справи заборгованість відповідача залишається не сплаченою.

Відповідач, повідомлений про час, дату та місце розгляду справи за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою вищезазначеного реєстру (а.с.24), в судове засідання не з’явився. Про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи.

З огляду на зазначене, суд вважає, що, оскільки відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового засідання, неприбуття в судове засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ст.121 Конституції України та ст. 36 Закону України „Про прокуратуру" прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави в особі органів державної влади або органів місцевого самоврядування, яким законом надано повноваження органів державної влади.

Згідно з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.99р. №1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.

Державне підприємство „Національна енергетична компанія „Укренерго" підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.

Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.

Відповідно до ст. 5 Закону України „Про електроенергетику" однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Згідно зі ст. 9 зазначеного закону та п. 1 Положення „Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії", затвердженого КМУ від 07.08.96р. №929 із змінами та доповненнями, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Північному регіоні", затвердженим директором Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.

У ході перевірки ВП „Держенергонагляд у Північному регіоні" за дотриманням чинного законодавства встановлено, що в період з 18 червня 2008 року по 19 червня 2008 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області було проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії на енергетичних об'єктах Липоводолинського районного центру зайнятості, про що було складено акт №С-593. (а.с.26).

За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис №С-593 від 19.06.08р. (а.с.29-30) про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки №С-1318 від 21.11.08р.(а.с.31).

Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" та „ Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання ", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.99р. із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008року №970, накладено штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 510 (П'ятсот десять) гривень, про що було винесено постанову №ОС 228/08-40 від 02.12.08р.(а.с.32).

Відповідно до п.10 Положення „Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. №1312 із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008року №970, суб'єкт господарювання за порушення законодавства в галузі електроенергетики повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

До теперішнього часу постанову відповідачем не виконано, відомостей про сплату не надходило.

Ненадходження, а також несвоєчасне надходження штрафних санкцій до бюджету зачіпає інтереси держави, оскільки відбувається недофінансування бюджетних установ, організацій, соціальних програм, що створює загрозу стабільності соціальної політики держави.

Штрафи, накладені Державною інспекцією з енергетичного нагляду спрямовуються до державного бюджету України. Згідно з Положенням Державного казначейства, затвердженим Постановою КМУ №590 від 31.07.99р., організовує і здійснює виконання державного бюджету Державне казначейство і його управління. Липоводолинський районний центр зайнятості був зобов'язаний перерахувати зазначену суму згідно з такими реквізитами:код платежу 21081100, р/р 3111010670023 8 ГУДКУ у Сумській області, -МФО 837013, код ЄДРПОУ 23635178.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Липоводолинського району в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Липоводолинського районного центру зайнятості про стягнення заборгованості – задовольнии в повному обсязі.

Стягнути з Липоводолинського районного центру зайнятості (42500, Сумська область, смт.Липова Долина, вул.Леніна , 31 А, р/р 250000000767 в УДК у Липоводолинському районі, МФО 837013, код 21113381) на користь Державного бюджету на р/р 31110106700238 ГУДКУ у Сумській області , МФО 837013, код ЄДРПОУ 23635178, код платежу 21081100 штраф у розмірі 510,00 грн.(п’ятсот десять грн.00 коп.)

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                             О.В. Соп'яненко