СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2009 р. Справа № 2а-6017/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.,
за участю секретаря судового засідання- Шевченко В.М.,
представника позивача - Дмитрієва С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Сумикомунтранс" про стягнення податкового боргу ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція в м. Суми, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача податковий борг у сумі 838206,01 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який взятий на податковий облік в ДПІ в м. Суми, всупереч вимогам ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» порушив строки сплати податку на додану вартість, у зв’язку з чим за ним утворилася вказана заборгованість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що відповідачем податкова заборгованість у сумі 838206,01 грн станом на день розгляду справи залишається не сплаченою.
У судове засідання представник відповідача не прибув, був належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи (а.с. 50), клопотання про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без його участі до суду не подав, тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні представника відповідача за наявними в ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідач – товариство з обмеженою відповідальністю “Сумикомунтранс” (далі – ТОВ «Сумикомунтранс») – є суб'єктом підприємницької діяльності-юридичною особою, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 22-25).
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III (далі – Закон) платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Як вбачається з пояснень представника позивача, 26.06.2009 р., 13.08.2009 р. посадовою особою ДПІ в м. Суми була проведена невиїзна документальна перевірка товариства з питання сплати ТОВ «Сумикомунтранс» узгодженої суми податкового золбов’язання з податку на додану вартість за лютий, березень 2009 р. За наслідками проведених перевірок, на підставі Актів № 4684/15-314/05514620 від 26.06.2009 р., № 4685/15-314/05514620 від 26.06.2009 р. та № 5672/15-314/05514620 від 13.08.2009 р. «Про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства» (а.с. 4, 7, 36) були прийняті податкові повідомлення-рішення форми «Ш», якими визначено суму податкового зобов’язання відповідача, а саме: податковим повідомленням-рішенням № 0005321503/0/45063 від 02.07.2009 р. ТОВ «Сумикомунтранс» була визначена загальна сума податкового зобов’язання за платежем – податок на додану вартість – у сумі 9445,47 грн, податковим повідомленням-рішенням № 0005311503/0/45062 від 02.07.2009 р. – загальна сума податкового зобов’язання за платежем – податок на додану вартість – у сумі 5296,94 грн, та податковим повідомленням-рішенням № 0006451503/0/55202 від 14.08.2009 р. – загальна сума податкового зобов’язання за платежем – податок на додану вартість – у сумі 13997,56 грн, (а.с. 5, 8, 37). Зазначені податкові повідомлення-рішення були отримані уповноваженою особою відповідача, прощо свідчить її підпис про отримання у відповідій графі кожного з рішень.
У судовому засідання встановлено, що відповідачем самостійно було подано податкові декларації з податку на додану вартість за 2009 рік, якими визначено суму податкового зобов’язання (а.с. 10, 14, 17, 38-39, 43).
Згідно з п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
На виконання вказаної норми закону позивачем було надіслано відповідачу першу податкову вимогу за формою «Ю1» від 06 травня 2009 року № 1/805 на суму 190613,45 грн, та другу податкову вимогу за формою «Ю2» від 09 червня 2009 року № 2/1011 на суму 255621,37 грн, які були отримані 08.05.2009 р. та 15.06.2009 р. відповідно уповноваженою особою відповідача, про що свідчить її підпис у відповідній графі кожної з вимог (а.с. 20, 21).
Однак сума податкової заборгованості в повному обсязі сплачена не була.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У судовому засіданні встановлено, що вказане податкове повідомлення-рішення у встановленому порядку не оскаржувалося, тому податкове зобов'язання вважається узгодженим та набуло статусу податкового боргу, який складає 838206,01 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» до обов‘язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до законів України.
Згідно п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації.
На підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» на відповідача контролюючими органами накладаються штрафні санкції за порушення податкового законодавства.
Згідно з п. 20.1 ст. 20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» , органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується довідкою про заборгованість ТОВ “Сумикомунтранс” (а.с. 3), і складає 838206,01 грн.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що податкова заборгованість відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена та складає 838206,01 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Сумикомунтранс" про стягнення податкового боргу – задовольнити.
Стягнути з ТОВ "Сумикомунтранс" (40007, м. Суми, вул. Менжинського, буд. 3, ідентифікаційний код юридичної особи 05514620) податковий борг у сумі 838206,01 грн.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 29.12.2009 р.
Суддя Л.М. Опімах