СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 грудня 2009 р. Справа № 2а-5144/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.
за участю секретаря судового засідання-Шевченко В.М., представника позивача - Шаповал Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Валькірія-торг" про стягнення податкового боргу ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція в м. Суми, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача податковий борг у сумі 1735,91 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який взятий на податковий облік в ДПІ в м. Суми, всупереч вимогам ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» порушив строки сплати податків, у зв’язку з чим за ним утворилася вказана заборгованість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що відповідачем податкова заборгованість у сумі 75116,47 грн станом на день розгляду справи залишається не сплаченою.
У судове засідання відповідач не прибув, до суду повернувся конверт з відміткою “за зазначеною адресою не знаходиться”, конверт надсилався відповідачу за останнім відомим місцем реєстрації (а.с. 31-32), тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідач – товариство з обмеженою відповідальністю «Валькірія-торг» – є суб'єктом підприємницької діяльності-юридичною особою, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 31-32), взятий на облік в ДПІ в м. Суми як платник податків.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закон) платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
У судовому засіданні встановлено, що 14.01.2009 р. посадовою особою ДПІ в м. Суми була проведена невиїзна документальна перевірка товариства з питань дотримання вимог податкового законодавства, якою встановлено порушення строків подання податкової звітності по комунальному податку. За наслідками проведеної перевірки, на підставі Акта № 166/152/34451757 від 14.01.2009 р. (а.с. 21) було прийняте податкове повідомлення-рішення від 20.01.2009 р. № 0000301502/0/3341, яким за несвоєчасне подання податкових розрахунків комунального податку до відповідача було застосовано штрафні санкції в сумі 340,00 грн (а.с. 20).
28.04.2009 р. працівниками ДПІ в м. Суми була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток, якою встановлено факт несвоєчасного подання декларації з податку на прибуток. За наслідками проведеної перевірки на підставі Акта № 3265/15-1/34451757/393 від 28.04.2009 р. (а.с. 12) було прийняте податкове повідомлення-рішення від 29.04.2009 р. № 0003921501/0/2844511 (а.с. 11), яким за несвоєчасне подання податкової декларації з податку на прибуток до відповідача було застосовано штрафні санкції в сумі 170 грн.
Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III (далі – Закон)у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.
У зв’язку з неможливістю вручення вказаних податкових повідомлень-рішень відповідачу, їх було розміщено на дошці податкових оголошень відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону.
Відповідно до пояснень представника позивача, у податковій декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року відповідачем було задекларовано до сплати в бюджет 1 грн податку на прибуток (а.с. 10). У податковій декларації з податку на додану вартість за жовтень 2008 року відповідачем було задекларовано до сплати в бюджет 2000 грн (а.с. 25).
Відповідно до п. 5.1. Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно з п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
На виконання вказаної норми закону позивачем було надіслано відповідачу першу податкову вимогу за формою «Ю1» від 02 грудня 2008 року № 1/1678 на суму 1321,11 грн (а.с. 30) та другу податкову вимогу за формою «Ю2» від 09 лютого 2009 року № 2/262 на загальну суму 1800,91 грн (а.с. 29).
Відповідно до п.п. 5.4.1. п. 5.4. Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» до обов‘язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до законів України.
Згідно п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації.
На підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» на відповідача контролюючими органами накладаються штрафні санкції за порушення податкового законодавства.
Згідно з п. 20.1 ст. 20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» , органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується довідкою про заборгованість ТОВ «Валькірія-торг» (а.с. 5), а також даними облікової картки платника податку (а.с. 6-9), і складає 1735,91 грн, у т. ч.:
259,90 грн – податку на прибуток приватних підприємств;
1321,11 грн – податку на додану вартість;
154,90 грн – комунального податку.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що податкова заборгованість відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена та складає 1735,91 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Валькірія-торг" про стягнення податкового боргу – задовольнити.
Стягнути з ТОВ "Валькірія-торг" (40034, м. Суми, просп. М. Лушпи, буд. 28, ідентифікаційний код юридичної особи 34451757) податковий борг у сумі 1735,91 грн на р/р 34129999700002, ГУДК в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Л.М. Опімах