КОПІЯ Справа № 2-а-7333/09/1170
Категорія 6.11
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Ясенової Т.І.
при секретарі Поліщук Т.С.
за участю представників сторін:
від позивача: Поліщук О.М.;
від відповідача: участі не приймав
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кіровограді справу за адміністративним позовом Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю „Легіон плюс” про стягнення адміністративно господарських санкцій та пені, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ТОВ „Легіон плюс” адміністративно господарські санкції у розмірі 8035 грн. 71 коп. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій в сумі 359 грн. 09 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ТОВ „Легіон плюс” несвоєчасно подано звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 рік, та самостійно не сплачено адміністративно-господарські санкції у термін, передбачений законодавством, тому за ним рахується заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій у розмірі 8035 грн. 71 коп. та пені в сумі 359 грн. 09 коп.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі із зазначених підстав.
Представник відповідача в судові засідання, призначені на 19.11.2009р. та 21.12.2009р. не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, що підтверджується відмітками в розписці про вручення судової повістки та рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 20, 25). Причини неявки суду не повідомив, правом подання письмових заперечень, пояснень по суті позовних вимог не скористався.
Зважаючи на викладене, а також на те, що у справі є достатні матеріали, які свідчать про права та взаємовідносини сторін, суд визнав можливим розгляд справи у відсутності представника відповідача.
Суд, вислухавши доводи представника позивача, дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до Положення про Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, затвердженого Наказом директора від 01.03.2007р. №16, Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів є територіальним органом урядового державного управління - Фонду соціального захисту інвалідів і має статус юридичної особи.
Основним завданням Фонду соціального захисту інвалідів є, зокрема, контроль за виконанням підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, установленого статтею 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів” (далі - Закону). У відповідності до покладених на Фонд завдань останній здійснює контроль за сплатою роботодавцями адміністративно-господарських санкцій і пені.
Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991, №875-XII (далі за текстом Закон №875-XII) для підприємств (обєднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.
Згідно з п.1.9 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої Наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005р. №286, показники кількості працівників у формах державних статистичних спостережень відображаються у цілих одиницях. Тому роботодавцям слід визначати середньооблікову чисельність працівників та чисельність працівників за встановленим Законом нормативом у цілих числах, округлюючи дробові числа відповідно до встановлених правил математики.
Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.19 Закону №875-XII роботодавці самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць, виходячи з вимог ст.18 цього Закону.
Забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості (ч.1 ст.18 Закону №875-XII ).
Згідно з ч.3 ст.18 Закону №875-XII підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобовязані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів.
Статтею 20 Закону №875-XII передбачено обовязок підприємств (обєднань), установ і організацій, крім тих, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, незалежно від форм власності і господарювання, де середньооблікова кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч.1 ст.19 цього Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в обєднанні), в установі, організації за кожне робоче місце не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Відповідно до звіту відповідача (форма № 10-ПІ) про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 рік за вх.№6127 17.08.2009р. середньорічна заробітна плата штатного працівника на підприємстві в 2008 році складала 8035 грн. 71 коп. (225000/28 = 8035 грн. 71 коп. ) (а.с. 7).
Згідно даних, наданих відповідачем у звіті вбачається, що при середньообліковій чисельності працюючих на підприємстві відповідача в 2008 році - 28 осіб та виходячи з нормативу, передбаченого ч.1 ст.19 Закону №875-XII , у відповідача мало бути створено одне робоче місця для працевлаштування інвалідів, яке відповідно до розділу 2 зазначеного звіту, не зайняте інвалідом.
Доказів подання відповідачем до компетентного органу центру зайнятості звітності щодо наявності вакансій для працевлаштування інвалідів у відповідності до ст.20 Закону України „Про зайнятість населення”, ст.3 Інструкції щодо заповнення форми звітності № 3-ПН „Звіт про наявність вакансій”, затвердженої Наказом міністерства праці та соціальної політики України №420 від 19.12.2005р., протягом 2008 року суду не надано.
Будь-які фактичні дані, які б свідчили про створення відповідачем робочого місця для працевлаштування інваліда, відповідно до вимог ч.3 ст.18 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, відсутні.
Тому, Кіровоградським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, в звязку з порушенням відповідачем ст.19 Закону №875-XII , нараховано адміністративно-господарські санкції в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за одне робоче місце не зайняте інвалідом, що становить 8035 грн. 71 коп.
Відповідно до ч.2 ст.20 Закону №875-XII порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Механізм нарахування пені встановлено Порядком нарахування пені та її сплати.
Згідно Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Міністерством праці та соціальної політики України від 15.05.2007р. №223, порушення строку сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, розмір якої обчислюється виходячи зі 120 відсотків річних облікової ставки Національного Банку України, що діє на момент подання позовної заяви.
Сума пені, що виникла в звязку з порушенням відповідачем термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, становить 359 грн. 09 коп.
Зважаючи на викладене, сума заборгованості ТОВ „Легіон плюс” по сплаті адміністративно господарських санкцій становить 8035 грн. 71 коп. та пені за порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій - 359 грн. 09 коп.
Зважаючи на норми чинного законодавства та встановлені судом обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними та підлягають задоволенню.
Відповідно до п.34 ст.4 Декрету КМУ від 21.03.1991р. №7-93 „Про державне мито” Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звільняється від сплати державного мита.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Зважаючи на викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Легіон плюс” (код ЄДРПОУ: 30503654) на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно господарські санкції у розмірі 8035 (вісім тисяч тридцять пять) грн. 71 коп. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій в сумі 359 (триста пятдесят девять) грн. 09 коп.
Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 25.12.2009р.
Суддя підпис.
З оригіналом згідно:
Суддя Т.І. Ясенова