КОПІЯ Справа № 2-а-6933/09/1170
Категорія 6.14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Ясенової Т.І.
при секретарі Турік Л.С.
за участю:
представників позивача: прокурора: участі не приймав; Грошельова С.О., Косерецькова В.М.
відповідача: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кіровограді справу за адміністративним позовом прокурора м.Олександрії Кіровоградської області в інтересах держави, в особі Олександрійського міськрайонного центру зайнятості до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 заборгованість по внескам на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 5875 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що, на порушення ст.17, 35 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, відповідачем не сплачувались, в повному обсязі, страхові внески на випадок безробіття. У звязку з чим Олександрійським міськрайонним центром зайнятості прийнято рішення №24 від 26.05.2009р. про стягнення з відповідача простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі, донарахованих сум страхових внесків у розмірі 29 грн. 43 коп., штрафу в сумі 5875 грн. та пені у розмірі 03 грн. 25 коп.
На час подання позову до суду відповідачем частково погашено заборгованість у розмірі 32 грн. 68 коп. Таким чином за фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 рахується заборгованість по сплаті штрафу в сумі 5875 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі із зазначених підстав.
Прокурор в судове засідання не зявився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні, заперечуючи проти позову, посилається на те, що на даний час вона не має можливості погасити заборгованість по внескам на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 5875 грн., у звязку із тяжким матеріальним становищем.
Суд, вислухавши доводи сторін, дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що підставою звернення прокурора м.Олександрії Кіровоградської області з позовом до суду стало порушення інтересів держави, в особі Олександрійського міськрайонного центру зайнятості, які полягають в недоотриманні коштів відповідним бюджетом.
Відповідно до ст.8 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000р. №1533-III (далі за текстом Закон №1533-III) Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створений для управління страхування на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, здійснення інших функцій.
Згідно ст.12 Закону №1533-III районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, уповноважений вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування та своєчасність їх нарахування, представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.
Судом встановлено, що фізичну особу - підприємця ОСОБА_3, згідно її заяви №110861941 від 05.02.2008р. (а.с. 11) зареєстровано в Олександрійському міськрайонному центрі зайнятості, як платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до пп.7.1 п.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Мінпраці, від 18.12.2000р. №339 (далі за текстом Інструкція №339) контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.
Перевірці підлягають документи за поточний і минулі роки, тобто з моменту проведення попередньої перевірки або з дати набуття статусу платника страхових внесків (якщо перевірка проводиться вперше).
Відповідно до акту Олександрійського міськрайонного центру зайнятості щодо перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування та надходження страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття №417 від 21.05.2009р. перевіркою встановлено, що відповідачем за період з 18.02.2008р. по 21.05.2009р. не сплачено страхові внески на випадок безробіття в сумі 29 грн. 43 коп., в результаті чого відповідачу було нараховано пеню у розмірі 03 грн. 25 коп. та штраф за неповне перерахування страхових внесків в сумі 5875 грн. (а.с. 12-14).
На підставі акту перевірки №417 від 21.05.2009р. Олександрійським міськрайонним центром зайнятості прийнято рішення №24 від 26.05.2009р. про стягнення з відповідача простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі, донарахованих сум страхових внесків (недоїмки) в сумі 29 грн. 43 коп., пені у розмірі 03 грн. 25 коп. та штрафу за неповне перерахування страхових внесків в сумі 5875 грн. (а.с. 15), копію якого відповідачем отримано 26.05.2009р., про що свідчить особистий підпис ОСОБА_3
Судом встановлено, що відповідачем сплачено до Олександрійського міськрайонного центру зайнятості суму донарахованих сум страхових внесків (недоїмки) та пені на загальну суму 32 грн. 68 коп. Таким чином, станом на 20.07.2009р. заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття становила 5875 грн.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.35 Закону №1533-III роботодавець, як страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Згідно ч.3 ст.17 Закону №1533-III роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання в установах банків коштів на оплату праці.
Відповідно до ст.38 Закону №1533-III у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Відповідно до п.2 ст.19 Закону України „Про зайнятість населення” державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ та організацій всіх форм власності суми прихованих або знижених обовязкових зборів і недоїмок до державного фонду зайнятості населення, правонаступником якого з 01.01.2001р. є Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що нарахування фізичній особі - підприємцю ОСОБА_3 суми штрафу за несплату страхових внесків в сумі 5875 грн. є обґрунтованим та нарахованим Олександрійським міськрайонним центром зайнятості з дотриманням вимог чинного законодавства.
Зважаючи на встановлені судом обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до п.34 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.03.1991р. №7-93 „Про державне мито” Олександрійський міськрайонний центр зайнятості звільняється від сплати державного мита.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Зважаючи на викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України, в особі Олександрійського міськрайонного центру зайнятості (п/р: 37176975900006, одержувач: Олександрійський МРЦЗ, код одержувача: 23095859, банк одержувача: ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО: 823016) штраф у розмірі 5875 (пять тисяч вісімсот сімдесят пять) грн.
Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 30.12.2009р.
Суддя підпис.
З оригіналом згідно:
Суддя Т.І. Ясенова